הרשמו לקבלת ניוזלטר שבועי כדי לא להחמיץ אף טיפ

רוצים להיות מעודכנים? לקבלה במייל של הטיפ השבועי לחיפוש עבודה:

יום ראשון, 6 בספטמבר 2015

תגלית! מסתבר שכל הזמן הזה צדקתם- פרפקציוניזם היא באמת תכונה שלילית!

image:zirconicusso/FreeDigitalPhotos.net
הביטוי "חוכמת ההמונים" מתאים לכאן מאוד, משום שהמדע מתייצב עכשיו לצד מחפשי העבודה ומחזק את מה שהם טוענים
בתוקף כבר שנים: פרפקציוניזם היא תכונה שלילית! פרפקציוניזם היא חולשה!
כן... מסתבר שפרפקציוניזם עלול לחזור עליכם בהפוכה בדיוק כמו בומרנג גם בלימודים, גם בעבודה ואפילו בספורט.

במגזין הפסיכולוגי "פסיכולוגיה חברתית ואישיות" התפרסם בתחילת אוגוסט מחקר מדעי בריטי שגורס, כי אנשים המנסים להיות מושלמים כל הזמן סובלים ממתחים מרובים במערכות היחסים שלהם עם האחרים, זה פוגע להם בבריאות וגם מוביל לשחיקה מהירה.

לפרפקציוניזם יש, כמובן, גם השלכות חיוביות...: אדם כזה השואף למושלמות הוא אדם עם סטנדרטים גבוהים ושאיפות גדולות. בדרך כלל גם מדובר באנשים פרואקטיביים שממש מתאמצים להשיג את המושלמות הזו. זו גם הסיבה לכך שיצא לתכונה הזו שם כזה רע בראיונות עבודה... מתישהו "פרפקציוניזם" הפך לתשובה ה"אולטימטיבית" לשאלה המעצבנת על התכונות השליליות: משהו טוב במסווה של שלילי... וברגע שאחד גילה אותה, הוא הדביק את כל שאר מחפשי העבודה. כן, כולם החלו לדקלם בדיוק כמו תוכי שכן, גם הם פ-ר-פ-ק-צ-י-ו-נ-י-ס-ט-י-ם ושהם נורא נורא סובלים. מזה.

אז זהו שבדיוק בגלל זה, בדיוק בגלל שכל המועמדים העתיקו אלה מאלה, כל קהילת המגייסים התייצבה כתף לצד כתף, שכם לצד שכם ואמרה "עד כאן! התשובה הזו מוקצית מחמת מיאוס!". ומאז, ילדים ועד היום, לא רק בממלכה כולה, אלא אפילו באלה השכנות, יש מילה אחת שאין לומר באף ראיון עבודה, משום שאם תפלטו אותה ואפילו בתמימות, או אז תגלו שלא התקבלתם לעבודה.

אבל, החוקרים הבריטיים האלה מגיעים עכשיו עם תוצאות המחקר שלהם וטוענים שלא רק שהתכונה הזו שלילית בהחלט, היא אפילו שלילית מאוד! פרפקציוניזם גורם לאנשים לחשוש לעשות שגיאות, לאכזב אחרים או בכלל- להיכשל ולא לעמוד בציפיות. ולא רק, כי זה גם עלול להוביל ללחצים ולמתחים, לדאגות, לעייפות כרונית ואפילו לדיכאון עמוק. בצד הקיצוני עוד יותר של הסקאלה, פרפקציוניזם מוביל לשחיקה והיא בתורה מובילה בדיוק לתוצאה ההפוכה- להרמת ידיים, לציניות, לאפאתיות ולחוסר אכפתיות. זאת ועוד- זה פוגע ביחסים בינאישיים וכל מהמורה קטנה או בעיה הופכות לאסון בקנה מידה עולמי. 
אגב, אם זה לא מספיק, יש לפרפקציוניזם גם השלכות בריאותיות... לאנשים כאלה יש סיכון גדול יותר לסבול מהשמנת יתר, לקבל שבץ ולהזדקן מהר יותר.

אז בפעם הבאה שמישהו שואל אתכם "מה התכונות השליליות שלכם" ואם אתם מתעקשים לקחת סיכון, להישמע כמו כולם (כן, רבים עדיין משתמשים בתשובה הזו) ולענות "אני פרפקציוניסט. אבל אצלי זה באמת!", אז...טוב, לפחות אל תשכחו להביא תימוכין ולצטט את המחקר הזה... (אבל בינינו? זה על אחריותכם בלבד ואל תתפלאו אם תקבלו לאחר הראיון תשובה שלילית...!).

אה, ועוד דבר... אם אתם באמת כאלה... שואפים למושלמות, אז קחו לעצמכם טיפ לסיום: נצלו את התכונה הזו בכדי להציב לעצמכם יעדים ומטרות ולדחוף את עצמכם קדימה, אבל! בדרך לשם תהיו קצת יותר נחמדים, מקבלים, רגישים ואדיבים כלפי עצמכם. אם תלמדו לסלוח לעצמכם ואם תקבלו את העובדה שבדרך תמיד עלולים להיות קשיים וגם טעויות, או אז באמת תהיו מושלמים... וזכרו: "מי שלא עושה- לא טועה", אבל "מי שטועה- עושה גם עושה!"... :)

 נצלו את תקופת החגים לבנות תשתית טובה לתהליך חיפוש העבודה שלכם, כתבו קורות חיים, התכוננו לראיונות עבודה! זה בדיוק הזמן ליצור קשר לתיאום פגישת הכנה לראיון עבודה. בפגישה ניתן לעסוק ב:
- כתיבה, בדיקה ושדרוג קורות חיים
- התאמת קורות חיים למשרה ספציפית
- פניה נכונה למשרות הנכונות
- סימולציית הכנה לראיון עבודה אישיותי ממוקדת תפקיד
- תכנון נכון של קריירה
- מיתוג נכון ברשתות חברתיות
- חיפוש עבודה באמצעות לינקדאין
- טיפים להצלחה בראיונות עבודה
- טיפים וכלים להרחבת שיטות חיפוש העבודה
- אסטרטגיות חיפוש עבודה לבכירים
- עבודה יעילה יותר עם חברות השמה
- משא ומתן על חוזים והצעות שכרGoogle+

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

ShareThis

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...