הרשמו לקבלת ניוזלטר שבועי כדי לא להחמיץ אף טיפ

רוצים להיות מעודכנים? לקבלה במייל של הטיפ השבועי לחיפוש עבודה:

יום ראשון, 13 בספטמבר 2015

מה באמת אתם צריכים לאחל לעצמכם לשנה החדשה?

יכולתי עכשיו לאחל לכם את האיחולים הרגילים של ראש השנה- שיהיה לכם חג שמח ושנה של בריאות ואהבה ו...ידה,
ידה, ידה... אבל האמת היא שהכוונות הטובות של השנה החדשה לא מועילות הרבה אם שוכחים אותן שנייה אחת לאחר שמאחלים אותן או שנייה אחת לאחר שמקבלים אותן. כן... כל עוד שהתפיסה שלנו נשארת בדיוק כמות שהיא, כל האיחולים האלה יישארו בדיוק כאלה- בסה"כ איחולים חגיגיים והצהרות בעלמא. 

אז, בואו נשים לרגע בצד את כל הברכות היפות של החג, והנה לכם 8 תובנות שאתם חייבים קודם כל לעצמכם:

1. חיים נמדדים בעשורים: כולנו רוצים אושר, אהבה, הצלחה, כסף, מעמד, דירה, קשרים טובים, קידום וכולם גם רוצים את זה לאתמול! אז די, זה לא יקרה, אוקיי? הפסיקו לצפות לתוצאות מהירות ול"שגר ושכח" ובמקום זה הבינו שכמעט בכל התחומים מדובר בתהליכים, בהשקעה ובהתמדה.

2. אבל גם במה שעשיתם היום: מצד שני, אם לא תעשו שום דבר היום, לא תצליחו לא מחר וגם לא בעוד עשור. בסופו של דבר החיים נמדדים במה שעשיתם בשביל עצמכם אתמול והיום ואפילו ממש עכשיו.

3. תנו בלי לחשוב מה יצא לכם מזה: זה די פשוט, כשנותנים מקבלים בחזרה דווקא כשלא מצפים לזה.

4. אי אפשר לנבא מה יקרה, אפשר רק להשתדל לעשות את הכי טוב שלכם.

5. השביל הנכון היחידי בחיים הוא השביל הנכון עבורכם: אל תתנו לאחרים להגביל אתכם, להשפיע עליכם או לבחור עבורכם את הקריירה שלכם. לפעמים הבחירות שלנו מושפעות מרצונות של אחרים, מחלומות של ההורים, מ"מה יגידו?". שימו את כל זה בצד ובחרו את מה שטוב לכם!

6. העולם מצחיק אז צוחקים..: הידעתם? ילדים צוחקים בממוצע 300 פעמים ביום ומבוגרים? בקושי 5... ככל שמתבגרים החיוך הופך לנדיר יותר, הכל נראה חיוור, גם דברים שבעבר היו מלהיבים אותנו בטירוף. נו, טוף...כבר ראינו הכל ושום דבר לא מפתיע יותר...
מזדהים? אם כן, התחילו להתאמץ לייצר חיוכים. התרחקו מאנשים ציניים שהכל אצלם כבוי ושחור וחפשו חברים חדשים. כאלה עם חוש הומור. נסו להצחיק אחרים, אין לכם מושג איזה כיף זה וכמה שזה מדבק. 

7. בסופו של דבר אנשים מתאהבים במה שהם טובים בו: מחפשים את עצמכם? חושבים שיש לכם ייעוד ועדיין לא יודעים מהו? מתלבטים ומתחבטים איזו קריירה הכי מתאימה לכם? מצטערת. אין לזה תשובה נכונה וגם אם תעשו עשרות מבחני אישיות לא תגיעו לתשובה אחת ויחידה. יודעים מה? הנה הפתעה: יש הרבה תחומים שעשויים להתאים לכם, אתם יכולים לעשות המון, אין רק תפקיד אחד שהוא ה-תפקיד עבורכם בהא הידיעה ואין שביל קריירה שרק מחכה שתגלו אותו. למה זה? בגלל שהתשוקה לא יכולה להיווצר מכלום, מבחירה מודעת ומהמתנה שהיא תגיע כבר... תשוקה נוצרת לאט לאט תוך כדי תנועה ומתוך עשייה. עם העשייה מגיע הניסיון ואיתו גם ההצלחה והצלחה מובילה לסיפוק ולהנאה וגם להתאהבות במה שעושים. ככה שבעצם... ברוב המקרים, הקריירה בוחרת בנו ולא להיפך...

8. אתגרו את עצמכם: רוצים להתקדם? רוצים שינוי? צאו כבר מאזור הנוחות שלכם, עשו דברים שעד היום לא עשיתם, קחו על עצמכם אתגר שעשוי להיכשל. אז מה אם תיכשלו? זה מותר ורק ככה לומדים.

אז מה אתם אומרים? העצות האלה נשמעות לכם כמו קלישאות? אולי... אבל למעשה לא המצאתי אותן. את העצות האלה נתנו כמה מהמצליחנים הגדולים ביותר בימינו: פיטר טייל- מייסד פיי-פאל והמשקיע הראשון בפייסבוק, אריאנה הפינגטון- נשיאה ועורכת של ההפינגטון פוסט, קוליו- ראפר וזוכה בפרס הגראמי. הנה עוד כמה עצות לשנה החדשה, מאלה שיודעים...:

"בואו ונודה בזה... אם תישארו מהסיבות הלא נכונות, רוב הסיכויים הם שכשתסיימו, זה כבר לא יהיה בתנאים שלכם..." סוז אורמן, מומחית פיננסית ומנחה ב CNBC.

"חשבו פעמיים לפני שאתם שורפים גשרים, במקום זה בנו חדשים כל הזמן" ריצ'ארד ברנסון- מייסד ובעלים של המגה-חברה וירג'ין.

"אי אפשר להצליח בכל מה שאנחנו עושים. החוכמה זה ללמוד במה אנחנו טובים, לגלות מה עושה לנו טוב ולשלב בין השניים" רוברט הרג'אווק- ABC

ולסיום, אם כבר קלישאות, אז איך אפשר בלי...: שתהיה לכם שנה מעולה, שנה של הגשמה, שנה של השקעה, שנה של "לא מחר, היום!" ושנה של "למרות שזה היה קשה, הצלחתי!". 
שיהיה חג שמח!
מאיה

נצלו את תקופת החגים לבנות תשתית טובה לתהליך חיפוש העבודה שלכם, כתבו קורות חיים, התכוננו לראיונות עבודה! זה בדיוק הזמן ליצור קשר לתיאום פגישת הכנה לראיון עבודה. בפגישה ניתן לעסוק ב:
- כתיבה, בדיקה ושדרוג קורות חיים
- התאמת קורות חיים למשרה ספציפית
- פניה נכונה למשרות הנכונות
- סימולציית הכנה לראיון עבודה אישיותי ממוקדת תפקיד
- תכנון נכון של קריירה
- מיתוג נכון ברשתות חברתיות
- חיפוש עבודה באמצעות לינקדאין
- טיפים להצלחה בראיונות עבודה
- טיפים וכלים להרחבת שיטות חיפוש העבודה
- אסטרטגיות חיפוש עבודה לבכירים
- עבודה יעילה יותר עם חברות השמה
- משא ומתן על חוזים והצעות שכר


Google+

תגובה 1:

  1. תודה רבה מאיה! שתהיה לך גם כן שנה טובה ופוריה!

    השבמחק

ShareThis

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...