הרשמו לקבלת ניוזלטר שבועי כדי לא להחמיץ אף טיפ

רוצים להיות מעודכנים? לקבלה במייל של הטיפ השבועי לחיפוש עבודה:

יום ראשון, 17 בינואר 2016

כל האמת בפרצוף! ההזדמנות שלכם להגיד את כל מה שאתם חושבים על תהליך הגיוס לעבודה

image:iosphere/FreeDigitalPhotos.net
*** 4.2.16 תודה רבה לכל מי שטרח והשקיע זמן ומילא את השאלון. 196 אנשים שינסו מותניים והשתתפו. אין צורך למלא יותר. אני מנתחת את הנתונים ואציג אותם בכנס משאבי אנוש בשבוע הבא. בקרוב מאוד יעלה פוסט עם כל הנתונים והמסקנות. אז... Stay Tuned... :)

עד שהתגייסתי לצבא הייתי בטוחה שכשמשתמשים במילה "חוויה" מתכוונים למשהו טוב. רק כשחזרתי מהטירונות לחופשת סופשבוע בבית, גיליתי שחוויה זו מילה שיש לה הרבה משמעויות...- "מה את מקטרת?" שאלו אותי כל הדודים/חברים של ההורים/שכנים... "תיהני מזה... זו חוויה!".
המממ...כן, ממש.

כיום, אני כמובן מסתכלת אחורנית בערגה על ה"חוויה" הזו ומבינה בהחלט את מי שקרא לה ככה וגם יודעת שלמילה הזו אין בהכרח משמעות חיובית- הכוונה לאיך נתפסת סיטואציה מסוימת תוך כדי כך שהיא מתרחשת וההתנסות עשויה להיות טובה או שלא. כך או כך זו התנסות.

ואם כבר מדברים על גיוס לצבא, למה שלא נעבור לדבר על גיוס לעבודה? 

כי גם לחפש עבודה זו "חוויה". למי טובה (יש כאלה?! אני מקווה שכן) ולמי פחות. בכל אופן, בדיוק כמו טירונות, זה משהו שחייבים לעבור. העניין הוא שבחוויה הזו יש שני צדדים: מחפשי עבודה (=מועמדים) ומגייסים (אנשי גיוס, משאבי אנוש וגם המנהלים המקצועיים שמשתתפים בתהליך סינון המועמדים) ושני הצדדים הללו לעולם לא נפגשים, ממש כמו 2 קווים מקבילים. הנה, לפני קצת יותר משנה כתבתי את הפוסט שעשה המון באזז: מגייסים מנוגה, מחפשי עבודה ממאדים, שמוכיח עד כמה תהליך הגיוס נתפס אחרת- תלוי את מי שואלים. ועכשיו אני רוצה לחזור שוב לנושא הזה משתי סיבות חשובות:

1. במהלך 7 השנים בהן אני כותבת את הבלוג הזה ופוגשת מחפשי עבודה בפגישות היעוץ אני שומעת כל הזמן את הטענה הבאה: "נו, אבל למה את נותנת רק טיפים למחפשי עבודה? מה? המגייסים הם מושלמים? אין להם מה לשפר?". 
אז נכון, יש בשוק העבודה הרבה מעסיקים שמקפידים לנהל תהליכי גיוס איכותיים ומקצועיים, אבל יש גם רבים שלא מודעים בכלל עד כמה התהליך הזה קשה בצד של מחפשי העבודה וכמה תסכול ומרירות מצטברים בצד הזה של המטבע, וזה בדיוק מה שמחבר אותי לנקודה הבאה:

2. השבוע קיבלתי הזמנה להשתתף בפורום של מנהלי משאבי אנוש בכדי להציג בפניהם את הצד השני של המטבע... הצד של מחפשי העבודה. אז... במקום שאני אגיד את דעתי מתוך ההיכרות שלי עם הנושא, חשבתי שזו הזדמנות מעולה לנסות לקרב בין שני הקווים המקבילים ובין נוגה ומאדים. זו ההזדמנות עבור כל מי שמחפש עבודה להציף את כל מה שאתם מרגישים לגבי "חוויית" הגיוס ולהשמיע את קולכם. לא בשביל סתם להתלונן או לשחרר קיטור, אלא באמת בשביל ליצור שינוי.

בחו"ל בכל יום שני וחמישי יוצא סקר חדש או מחקר מעמיק בכל הקשור לעבודה, חיפוש עבודה וקריירה, ובישראל? לא. העניין הזה רדום פה וכמעט שאין נתונים אמיתיים מהשטח להסתמך עליהם. לדעתי הגיע הזמן לתקן את העניין הזה ולכן.... טדאם! הכנתי סקר מעמיק משל עצמי. אנא! הקדישו 5-7 דקות מזמנכם ומלאו אותו. ככל שיותר אנשים ימלאו את הסקר, כך יהיה לי מידע מהיימן יותר להעביר הלאה בפורום מנהלי משאבי האנוש.
אז הכל תלוי עכשיו רק בכם!
מוכנים?
הנה ההזדמנות שלכם להגיד את כל האמת בפרצוף ומה באמת אתם חושבים על תהליכי הגיוס.
הקליקו כאן למילוי השאלון: הקליקו

כולי תקווה שיחד נצליח לשנות משהו, ולו קטן בכדי לשפר את חווית תהליכי הגיוס לעבודה!

ואם כל זה עדיין לא רלוונטי לכם, כי משום מה אתם מוצאים את עצמכם שולחים עוד ועוד קורות חיים ותגובות אין... אז... זה הזמן ליצור איתי קשר לקבלת פרטים על פגישת היעוץ לחיפוש עבודה:

פנו אלי לקביעת פגישת יעוץ:
- כתיבה, בדיקה ושדרוג קורות חיים
- התאמת קורות חיים למשרה ספציפית
- מיתוג נכון ברשתות חברתיות
- טיפים להצלחה בראיונות עבודה
- סימולצית הכנה לראיון עבודה אישיותי ממוקדת תפקיד
- טיפים וכלים להרחבת שיטות חיפוש העבודה
- חיפוש עבודה באמצעות הלינקדאין
- אסטרטגיות חיפוש עבודה לבכירים
- פניה נכונה למשרות הנכונות
- עבודה יעילה יותר עם חברות השמה
- משא ומתן על חוזים והצעות שכר
- תכנון נכון של קריירהGoogle+

7 תגובות:

 1. מילאתי :)
  אני מקווה שתפרסמי את התוצאות ואת המשוב שיתקבל מהן בכנס!

  אגב, יש לך בלוג מדהים ומאוד מאוד מושקע. כל הכבוד!

  מ.

  השבמחק
 2. לאחר סיום מילוי השאלון נאמר "אני מאמינה שזהו הצעד הראשון לקראת השינוי...!" תסלחי לי, אבל או שאת תמימה, או שאת מתממת, או שאת צינית, או שפשוט עבר זמן רב מאז חיפשת עבודה בעצמך. ואת יכולה לצנזר את התגובה הזו, או להצדיק את עצמך באלף ואחד צידוקים על גבי צידוקים שונים...

  השבמחק
 3. לאנונימי,
  ברור שאפרסם את תגובתך, אחרת איך אוכל להתייחס אליה?! והנה תשובתי: ההיסטוריה מלאה באנשים שהיה להם חזון, רעיון, רצון לשנות משהו ובאנשים אחרים שהסתכלו עליהם מהצד, צקצקו בלשונם וחשבו איזה תמימים/ ציניים/מנותקים מהמציאות הם. והנה למרות הכל- הרעיון שלהם התממש למרות כל הסקפטיות שמסביב וכנגד כל הסיכויים. אני צודקת או שלא?
  אנחנו יכולים להיות פסימיים וסקפטיים ובגלל זה לא לעשות כלום, להחליט שהכל אבוד מראש ושאין טעם ומצד שני... אנחנו יכולים להחליט שבא לנו לנסות לשנות משהו. יכול להיות שאנשים ילגלגו עלינו, יכול להיות שהם יחשבו שזה אידיוטי או שזה פשוט משימה בלתי אפשרית. אז מה? בגלל זה לשבת בחיבוק ידיים ולהתעצבן ולכעוס שהכל רע?
  אני חושבת ששווה לנסות, ילך- יופי! לא ילך? לפחות ניסינו משהו, העלינו נושא חשוב לתודעה, גרמנו לאנשים לחשוב קצת, לחשוב אחרת...
  אגב, החיים מלאים בפרדוקסים. הנה אחד: למרות שאתה (או את?!) כזה סקפטי ופסימי, הקדשת את הזמן ומילאת את השאלון בשלמותו... כנראה שאיפשהו גם אצלך יש קמצוץ של "תמימות" או "ציניות". אני מעדיפה לקרוא לזה אופטימיות... :)
  כשאין תקווה- אין חיים. מכיר את הפתגם הזה?

  השבמחק
  תשובות
  1. למאיה,
   סחטין על האומץ והפתיחות לביקורת.
   האם את צודקת או לא ? לגבי אותו היבט של ההיסטוריה שבחרת להציג - את צודקת כמובן. לגבי אותו שינוי יומרני (ויש שיאמרו : אוטופי) - ימים יגידו, אז עוד חזון למועד. לא כך ?
   הסברה שלך שפסימיות וסקפטיציזם בהכרח הולכים יד ביד עם חוסר מעש טוטאלי (לשיטתך) ממש לא מחייבת - לפחות לא את כולנו. אם כבר, הניסיון החוזר ונשנה שלנו עם מעסיקים ומגייסות למיניהם מקנה לנו את הניסיון, וגם את הזכות - קצת לכעוס, אם לא אכפת לך (כמובן שאף אחד לא מעוניין לשדר כעסים כאלו בראיונות ובלה בלה בלה...) אפרופו פרדוקסים...
   שום תמימות, בטח לא כשמדובר בהתמודדות מול מגייסות ומעסיקים בררניים ואנינים לעילא ולעילא. ציניות ? כן, בזכותם. אופטימיות ? גם זה כן ! למרות אותה התמודדות.
   מילים יפות ופתגמים לא עולים כסף. אבל עם מילים יפות לא קונים במכולת - לא מאחל לך שתכירי על בשרך את המשמעות האמיתית של זה.

   מחק
  2. יש לך בהחלט סיבה וזכות לכעוס ואני מודעת לגמרי לסיבות לכעסים הללו. מי יותר ממני שומעת בכל יום סיפורי זוועה על חיפוש עבודה מאנשים שעוברים את זה על בשרם וחולקים איתי את הסיפורים שלהם. זו בדיוק הסיבה לרצון שלי להעלות את זה למודעות ולנענע קצת את הספינה :).
   אגב, בכדי להבין ולהזדהות עם אחרים לא חובה לחוות משהו בעצמך... מספיקה הקשבה, אמפתיה ואהבת אדם.
   מאחלת לך המון בהצלחה ו... תודה שמילאת את הסקר (ראיתי שהשקעת).
   מאיה

   מחק

ShareThis

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...