הרשמו לקבלת ניוזלטר שבועי כדי לא להחמיץ אף טיפ

רוצים להיות מעודכנים? לקבלה במייל של הטיפ השבועי לחיפוש עבודה:

יום שבת, 27 בפברואר 2016

כל האמת בפרצוף- פרק 2: למה שאבחר לעבוד דווקא אצלכם?

image:Sira Anamwong/FreeDigitalPhotos.net
"כפי שדורשים מקורות החיים שלי לבלוט מול אחרים, אני דורשת שתבלטו בהגדרות המשרה שלכם. אחרת אתם נראים עייפים, משעממים וזהים לכל האחרים. אז למה שאבחר דווקא בכם?"

"ספרו את האמת לגבי מצב החברה - עבד איתי בחור שגויס מחברה אחרת (הד-האנטינג) ופוטר אחרי חודש כי החברה לא גייסה מספיק כסף... מכיר מישהו שהוזמן לראיון, ורק אחריו התברר שהתפקיד הוא דרך אאוטסורסינג - לא קביל, צריך לדעת זאת מראש".

לפני שאמשיך, אם פספסתם את הפרקים הקודמים הנה תזכורת זריזה: הפוסט הזה הוא פוסט שני בסדרה שבה אשתף אתכם בתחושות שחווים מחפשי עבודה במהלך תהליך החיפוש והגיוס לעבודה. כל המשובים שתוכלו לקרוא בהמשך הם ציטוטים אמיתיים של מחפשי העבודה שעלו בסקר "כל האמת בפרצוף: זה מה שאתם חושבים על תהליך הגיוס והקבלה לעבודה" . ציטוטים שמעבר לרמת הכנות הגבוהה שבהם ומעבר לתחושות העזות שהם משקפים, הם גם משוב סופר חשוב מבחינתי לעוסקים במלאכת הגיוס- מנהלי גיוס ומנהלי משאבי אנוש. המטרה בשורה התחתונה היא כפולה: לתת למחפשי העבודה תחושה שהם לא לבד בתהליך, שהם לא משונים או יוצאי דופן ושרבים נמצאים איתם באותה הסירה וחווים חוויות דומות.
אבל, היי... מכיוון שאנחנו לא פה רק בכדי לקטר, המטרה בשורה התחתונה באמת היא (מלח-מים, מלח-מים!) ליצור דיאלוג ודרכו התחלה של שינוי כלשהו. איך?? פרטים נוספים בסוף הפוסט...

נתחיל בהתחלה: כשקראתי את כל המשובים שבהם ממלאי הסקר נתבקשו לכתוב 2-3 טיפים לשיפור תהליך הגיוס, גיליתי שאותן 14 נקודות הופיעו שוב ושוב. את 14 הנקודות ריכזתי ב 4 נושאים עיקריים הדורשים שיפור ומענה והנה הנושא הראשון שבהם:

מהו לדעתכם הדבר הבסיסי שחייב להתקיים בתחילתה של כל מערכת יחסים חדשה? לדעתי בכדי שמערכת היחסים תתחיל ברגל ימין נדרשות בראש ובראשונה כנות ושקיפות שיובילו לתחושה של אמינות וביטחון. ובאמת, צמד המילים הזה: "אמינות ושקיפות" הופיע עשרות פעמים במשובים שעלו בסקר בהתייחס למערכת היחסים עובד-מעסיק.

אחת הנקודות שחזרה על עצמה הכי הרבה פעמים היא עד כמה חשוב למחפשי העבודה השיתוף במידע באופן ברור. בדיוק ההפך מאשר להסתיר אינפורמציה שתתגלה בהמשך התהליך או אפילו לאחר הקבלה לעבודה:

"תגידו את האמת בנוגע לתפקיד! ציינו שעות עבודה בצורה שקופה, האם יש צורך לעבוד גם מהבית באופן תדיר? תנאי שכר - רצוי להגיד בשלב מוקדם יותר."

"הכרת הצוות העתידי בשלב מתקדם בגיוס, יכול לעזור להחליט."

"תנו למועמד דרכים לבדוק האם הארגון מתאים לו. אל תבטיחו הרים וגבעות. היו ישרים לגבי התפקיד ועתיד החברה."

"מתן תמונה אמיתית על התפקיד, הארגון והחברה."

"התייחסות מקצועית יותר לדורש העבודה כבר בשלב הראיון הטלפוני, קרי,כשמסתירים למועמד את "מגרעות המשרה" (אין קרן השתלמות, משכורת לא לפי הציפיות, עובדים ביום שישי, משרה לפי שעות וכיו"ב) ומגלים לו אותם ב'שיטת הסלמי' בראיון."

גם בנוגע למודעות דרושים, הטיפ למגייסים הוא כתיבת תיאורי משרות "שקופים" יותר, דרישות ראליות ולא תיאור של "סופרמן" שעדיין לא נולד, תיאורים שמושכים תשומת לב, יוצרים בידול ארגוני ועושים חשק להגיש מועמדות:

"עדכנו את המגייסות שלכם ואת חברות ההשמה איתן אתם עובדים, לגבי דרישות המשרה - כולל מידע נוסף: אפשרויות קידום אם כלולות בתפקיד ולאן, תחומי אחריות וצורת העבודה (צוות/אחראי יחיד/שיטת עבודה). כל מידע כזה יחסוך כאב ראש ובזבוז זמן לכולם ויביא רק את אלה שחפצים במשרה."

"שעות נוספות ו'מאמץ מיוחד' - הפסיקו לכבס מילים. אם המשרה דורשת אינסוף שעות נוספות - דעו לענות כמה ובאיזו תדירות. זה מאוד! מאוד! חשוב. כן! גם לכם. כי אם למועמד זה לא מתאים, עדיף לכולם שלא יגיע אליכם."

"אמינות - שלא יפרסמו תפקידים שלא באמת מגייסים עבורם או ששכחו להוריד מהאתר."

"כשאתם כותבים פירוט משרה - אנא אל תציינו את כל הטכנולוגיות שנמצאות כרגע בשימוש בצוות או שמי שהמועמד אמור להחליף יודע. זה לא רלוונטי. כלל ה 80-20 עובד גם פה. אם המועמד יודע 80% ממה שהוא צריך לדעת ביום יום, סביר להניח שאת השאר הוא יוכל להשלים בפחות מ 20% מהזמן. יש לכם גישה לגוגל במחשבי החברה, נכון? :) - אם אתם מתעקשים לציין את כולם - תנו בהם סימנים - כמה הם חשובים מ 1-5?"

ציפיות שכר זו נקודה רגישה נוספת: 

"לא לבקש מהמועמד להגדיר ציפיות שכר מבלי שהוא קיבל אינפורמציה מספקת על התפקיד, גודל החברה, היקף העבודה וכו'. בכלל, החברה המגייסת היא זו שצריכה לתת את המידע הזה."

"תגידו מראש מה ציפיות השכר ותפסיקו את המשחק המיותר הזה."

"כשאני אומרת שהטווח שכר שלי הוא 20-25, אל תציעו לי 12 ! בטח אם שאלתם אותי לגבי ציפיות השכר בראיון הטלפוני!"

אז זהו... זה, על קצה המזלג מה שאתם חושבים על נושא השקיפות והאמינות בשלבים הראשונים של תהליך הגיוס לעבודה. עכשיו רק נותר לשמוע מה חושבים על זה מנהלי משאבי האנוש. האם הם מודעים לתחושות שלכם? האם יש להם הסברים למצבים שתיארתם פה? וגם... האם יש להם טיפים עבורכם?

בדיוק כמו במשחק פינג פונג- זה בדיוק הזמן להעביר את הכדור למגרש שלהם. אז... רוצים לדעת מה יש למיכל מגן ולמנהלות משאבי האנוש להגיד לכם על כל הנקודות שהעליתם? הקליקו כאן לקריאת כל התשובות שלהן!

ועד שמשהו ישתנה... ואם אתם מחפשים עבודה ומרגישים תקועים...- פנו אלי לקביעת פגישת יעוץ:
- כתיבה, בדיקה ושדרוג קורות חיים
- התאמת קורות חיים למשרה ספציפית
- מיתוג נכון ברשתות חברתיות
- טיפים להצלחה בראיונות עבודה
- סימולצית הכנה לראיון עבודה אישיותי ממוקדת תפקיד
- טיפים וכלים להרחבת שיטות חיפוש העבודה
- חיפוש עבודה באמצעות הלינקדאין
- אסטרטגיות חיפוש עבודה לבכירים
- פניה נכונה למשרות הנכונות
- עבודה יעילה יותר עם חברות השמה
- משא ומתן על חוזים והצעות שכר
- תכנון נכון של קריירה


Google+

תגובה 1:

 1. היום יש את הכוח למעסיקים להתעמר באדם ולמנוע ממנו את העבודה הבאה ...
  מעסיקים מונעים מכתב פיטורים מעובדים על מנת שלא יצטרכו לשלם פיצויים ...ובכך להחזיק אותם כעבדים ,להוריד להם את התנאים ולהתיחס בזיזול עד שהעובד יוותר על הפיצויים שלו כדי שיוכל להמשיך הלאה או אפילו כדי לקבל דמי אבטלה כדי להתארגן לעבודה חדשה...
  גם הדרישה להמלצות קצת הזויה : נכון שיש מקומות עבודה שבהם העובדים מסיימים יפה...אך רוב מקומות העבודה רוצים פשוט לא לשלם פיצויים ,לגרום לעובד השפלה מקסימלית כדי שיתפטר (בלי מכתב כמובן..שלא יוכל לתבוע ...) ובכלל להחזיק את שוט ההמלצות אצלם..
  הרי אם עזבתי מקום עבודה סביר להניח שלא התאים לי היחס התנאים או שלא הסתדרתי עם הבוס והיו בינינו חילוקי דעות ...
  באמת ??? חסר כל מיני אנשים שהגיעו למקומות רמים למרות שהם מטומטמים ??(מספיק להסתכל על כל מיני חברי כנסת אלמוניים שלנו שאיו לאף אחד מושג איך הגיעו להיות חברי כנסת..)
  אז מקום עבודה חדש מתקשר למקום עבודה קודם שיגיד : "הוא היה חרא של עובד ובן אדם" וכל זה בגלל שדרש פיצויים ...או שלא הסכים לשנות את החוזה שלו ....
  זה שמקום עבודה קודם יכול לטרפד לאדם מקום עבודה חדש רק בגלל שהעובד לא הסכים להיות מקופח...זו שערוריה .....

  השבמחק

ShareThis

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...