הרשמו לקבלת ניוזלטר שבועי כדי לא להחמיץ אף טיפ

רוצים להיות מעודכנים? לקבלה במייל של הטיפ השבועי לחיפוש עבודה:

יום שני, 7 במרץ 2016

יש לכם תחושה שמישהו מסתכל עליכם? לא תאמינו איך זה קשור לקידום בעבודה!

image:Salvatore Vuono/FreeDigitalPhotos.net
זוכרים את השיר משנות ה-80 מהסרט מכסחי השדים? נזכרתי בו כשקראתי את המחקרים האלה. 

אז מה לדעתכם הוא סימן מובהק שעובד עומד להצליח בקריירה שלו? שבחים מהבוס? טונות של שעות נוספות? קידום בתפקיד ובשכר? אולי משרד מרווח משלו בפינת הקומה?

כן... את כל אלה אנחנו מכירים כבר מזמן, אבל עכשיו מסתבר שיש עוד משתנה חשוב אחד: כמות קשר העין שאותו עובד זוכה לו מצד הקולגות שלו והממונים עליו.

במילים אחרות, אם במהלך ישיבה, למשל, הבוס שלכם מסתכל עליכם הרבה יותר מאשר על האחרים (הלו, בלי מחשבות לא נאותות בבקשה!), אזי, יכול מאוד להיות שדרככם לקידום סוגה בשושנים.

ואני אסביר: לא מעט מחקרים שנעשו בשנים האחרונות טוענים כי אנשים שמעריכים את דעתם מקבלים יותר תשומת לב דרך מבטים ישירים, מאשר כאלה שלא. פשוט מסתכלים עליהם יותר... אחרים- אלה שהם פחות סמכותיים- זוכים להרבה פחות מבטים ופחות קשר עין.

טוב, זה די הגיוני בסך הכל- ככל שאתם מדברים יותר במהלך ישיבה, ברור שתזכו ליותר זמן מסך מאלה שיושבים שם, בוהים במסך הטלפון הנייד שלהם ולא תורמים שום דבר לשיחה ותוך כדי תזכו גם למבטים מצד המנהלים ובעלי הדעה בחברה. זאת ועוד... אם אתם גם יודעים לדבר ובו זמנית להסתכל טוב טוב על כל אלה שיושבים סביבכם ומאזינים לכם- אזי תצרו רושם דומיננטי עוד יותר.

אבל זה לא קורה רק בישיבות... זה קורה בכל סוג של אינטראקציה במקום העבודה- בשיחות מסדרון, בארוחת הצהריים ובפרזנטציות. 

אם תשימו לב וקשה שלא לעשות זאת- היום פחות ופחות אנשים מסתכלים לכם בעיניים. אתם אולי מדברים איתם, אבל ראשם תחוב באייפון שלהם ואם אתם מתרעמים על כך, הם גם יגידו לכם שאל דאגה, הם מקשיבים לכם ויכולים לעשות שני דברים בבת אחת... אבל האמת היא שזה לא ממש נכון. מסתבר שכדי לייצר חיבור רגשי כלשהו בין שני אנשים, הם חייבים להסתכל "בלבן של העיניים" האחד של השני לפחות 60-70 אחוזים מזמן השיחה. בפועל מה שקורה אצל רובנו כיום הוא שאנחנו מישירים מבט בעיניו של בן שיחנו רק 30-60 אחוז מזמן השיחה. 

מסקנות מכל זה? כשמישהו מסתכל לכם בעיניים זה מעיד על תשומת לב, ריכוז במה שאתם אומרים וגם כבוד, כך שככל שאתם זוכים ליותר מבטים ישירים במקום העבודה- כך תוכלו להסיק שאנשים מעריכים אתכם ואת דעתכם. וזה עובד גם בכיוון הפוך, כי מסתבר גם שככל שאדם הוא בעצמו בכיר וסמכותי יותר- כך הוא גם מסתכל יותר בעיניים של האנשים שהוא מדבר איתם. כן... זה בעצם מעיד על ביטחון עצמי. 
עכשיו גם אפשר להבין למה כל כך חשוב להישיר מבט אל המראיין שלכם בראיון העבודה... אם לא תעשו זאת תצרו את הרושם שאתם לחוצים, עצבניים, לא בטוחים בעצמכם, אובר ביישנים או אף גרוע מזה- לא אמינים. רק אל תגזימו עם זה, כי לנעוץ מבט בעיניים של מישהו יותר מ- 10 שניות ברציפות, יגרום לו להרגיש בדיוק כמו מה שמרגישים כשציפורן שורטת בטעות לוח כיתה... בררר! :)

מחפשים עבודה? רוצים להתקדם בקריירה? פנו אלי לקביעת פגישת יעוץ:
- כתיבה, בדיקה ושדרוג קורות חיים
- התאמת קורות חיים למשרה ספציפית
- מיתוג נכון ברשתות חברתיות
- טיפים להצלחה בראיונות עבודה
- סימולצית הכנה לראיון עבודה אישיותי ממוקדת תפקיד
- טיפים וכלים להרחבת שיטות חיפוש העבודה
- חיפוש עבודה באמצעות הלינקדאין
- אסטרטגיות חיפוש עבודה לבכירים
- פניה נכונה למשרות הנכונות
- עבודה יעילה יותר עם חברות השמה
- משא ומתן על חוזים והצעות שכר
- תכנון נכון של קריירהGoogle+

תגובה 1:

  1. וכשהבוס שלי אידיוט שכל היום מסתובב עם מכשיר הפלאפון שלו, ולא זז בלעדיו. לא מגיע לישיבות בזמן או שבכלל לא מגיע והדרך היחידה לתקשר איתו היא בהודעות וואטסאפ. מה זה אומר ? לא צריך מאבחן גדול כדי לדעת שהבן אדם חולה רוח. ברוכים הבאים לבטאמדיה !

    השבמחק

ShareThis

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...