הרשמו לקבלת ניוזלטר שבועי כדי לא להחמיץ אף טיפ

רוצים להיות מעודכנים? לקבלה במייל של הטיפ השבועי לחיפוש עבודה:

יום ראשון, 1 במאי 2016

אזהרה: 3 הטעויות שבגללן לא משפרים לכם את השכר או את התפקיד בעבודה

image:Stuart Miles/FreeDigitalPhotos.net
פעם זה היה די פשוט... עובד היה צובר וותק במקום העבודה ואם היה מבצע את עבודתו כראוי לפעמים אף היה מקבל
"קביעות"- מעין חוזה נישואין שכזה בין המעסיק לעובד- סוג של הצהרת כוונות ששני הצדדים מעוניינים בזוגיות לטווח ארוך. היו לזה כמובן לא מעט השלכות, אחת מהן היא זו שעם הוותק גם התנפחה המשכורת ואיתה גם הגיע הטיפוס כלפי מעלה בסולם התפקידים. ברור שזה נשמע הרבה יותר פשוט מהמציאות שחוו רבים, אך לכל הדעות המציאות הזו הייתה הרבה יותר פשוטה מאשר מה שחווים העובדים כיום.

כיום, יש תחרות יותר גדולה והרבה יותר מבחר ואפשרויות. יחד עם זה חברות רבות בנויות במבנה הרבה יותר שטוח מאשר בעבר, כך שיש פחות משרות ניהוליות ובל נשכח את הצחוק הגדול שיצחקו עליכם אם תעלו על דל שפתיכם את המילה "קביעות" (חוץ מארגונים מסוימים ששם זה עדיין קיים, אבל אני בטוחה שלא לאורך זמן), כי מי בכלל יכול/רוצה להתחייב למישהו או למשהו?

זו גם הסיבה לכך שאם אתם מרגישים, איך לומר?... תקועים- תקועים מבחינת תפקיד או שכר או שניהם- כנראה שעדיין לא שיניתם את התפיסה ושאתם עדיין חושבים בדרך שבה חשבו פעם. בדרך שבה סומכים יותר מידי על אחרים או על המזל, במקום לקחת את העניינים בידיים וליצור את המזל שלכם בעצמכם. 

הנה 3 טעויות שבגללן אתם ככל הנראה תקועים באותו התפקיד או עם שכר שכבר שנים שלא עודכן...:

1. אתם עושים בדיוק את מה שאתם צריכים. כן, זה אולי לא נשמע לכם כמו שגיאה דרמטית מידי, אבל האמינו לי שדווקא כן! היום כבר לא מספיק לעשות את המטלות שלשמן גויסתם לעבודה, כי אם תסתפקו בהן- תצטרכו להסתפק גם בשכר ההתחלתי שהוצמד לו. ובאמת- למה שהבוס שלכם יציע לכם פתאום יותר כסף עבור אותה התמורה? גם אם אתם מה זה נחמדים, מסתדרים עם הקולגות, מבצעים את המוטל עליכם ואחראיים- כל זה מתבקש ומצופה- ברירת מחדל ובטח שלא סיבה טובה להעלאה בשכר. לא... ממש לא... מי שעושה רק את מה שהוא אמור לעשות הוא עובד שימצא את עצמו תקוע בדיוק באותה הפוזיציה שאליה נכנס ולא משנה לפני כמה שנים זה קרה. אם אתם רוצים לזוז לאנשהו- לזכות בקידום או במשכורת שמנמנה יותר תצטרכו לעשות דברים שהם מעבר. לעשות את ה"Extra Mile". 
מה זה אומר?
בראש ובראשונה זה אומר שמעכשיו אתם פוקחים עיניים ומתחילים להסתכל סביבכם בזווית הרבה יותר רחבה מאשר הסתכלתם עד היום. אתם צריכים לזהות אפשרויות ולייצר לעצמכם את ההזדמנויות. אתם צריכים להתחיל למשוך תשומת לב מיוחדת אליכם, אתם צריכים לגרום למנהלים בחברה לזהות אצלכם פוטנציאל שאין לאחרים. איך עושים את זה? מזהים צורך ומוצאים לו פתרון, עושים דברים מעבר לדרישות התפקיד- מבלי שמישהו יצטרך לבקש מכם. זאת ועוד... אתם מתחילים להרים את היד בכל ישיבה שבה מבקשים מתנדבים לפרויקט מסוים- על אחת כמה וכמה אם מדובר במשהו שיאפשר לכם ללמוד משהו חדש, לייצר קשרים חדשים בארגון ולבלוט!

2. אתם מסתובבים עם אותם 2-3 אנשים כל הזמן. כשמדברים על נטוורקינג בדרך כלל חושבים על יצירה של רשת קשרים מחוץ למקום העבודה, אבל זו טעות. כי נטוורקינג צריך לעשות בד בבד (ואולי אפילו להתחיל משם) דווקא עם עובדים בתוך הארגון וזה נכון יותר ואף מאתגר יותר ככל שמדובר על חברה גדולה יותר. אז נכון שתומר ורונן הם כבר חברי נפש שלכם, שאתם נהנים לעבוד יחד וגם לאכול צהריים ויש לכם את הצחוקים שלכם ואת ההווי, אבל מהם, תאמינו לי, לא יגיע שום קידום... כדי להתקדם באמת, תצטרכו לפרוש רשת רחבה הרבה יותר- לייצר קשרים עם קולגות מצוותים אחרים, עם מנהלים הממוקמים באלכסון ולא רק מעל ובכלל- עם כמה שיותר ממשקים שאפשר.

3. אתם לא יודעים מה אתם רוצים. זו הטעות הגדולה מכולן... לזרום עם הזרם ועם הזמן. לאן? כנראה לאן שהם ייקחו אתכם... הבעיה היא שאצל רובנו הזרם כל כך חלש שהוא פשוט משאיר אותנו במקום. ואל תניחו שזה אמור להגיע מהמנהל שלכם- יש לו מספיק בעיות משל עצמו בכדי לחשוב כל הזמן איך ולאן אפשר לקדם אתכם... לא, אם לא תבקשו- הוא לא ינחש ולא יציע, אז...- אתם צריכים לפנות מידי פעם את הזמן לעשות חושבים- לאן אתם רוצים להגיע מכאן? מה יוביל אתכם לשם? במה אתם חזקים יותר ובמה פחות? מה אתם צריכים ללמוד או להשלים בכדי להתקרב יותר למקום שאתם חולמים עליו? מצאו אנשים שנמצאים כבר בפוזיציה הזו והתייעצו איתם, בדקו מה הוביל אותם לנקודה הזו ומה מתוך זה אתם יכולים לעשות כבר מהיום או בעצם... כבר מעכשיו. אה... ו...אל תשכחו לשייף את המרפקים שלכם- אתם תזדקקו להם.

זקוקים לשינוי ועדיין לא יודעים איך? אולי אתם זקוקים גם לפגישת יעוץ... לפרטים נוספים על פגישת היעוץ לחיפוש עבודה או תכנון קריירה ולתיאוםmaya.bouhnik@gmail.com  | 054-7380310

- כתיבה, בדיקה ושדרוג קורות חיים
- התאמת קורות חיים למשרה ספציפית
- פניה נכונה למשרות הנכונות
- סימולציית הכנה לראיון עבודה אישיותי ממוקדת תפקיד
- תכנון נכון של קריירה
- מיתוג נכון ברשתות חברתיות
- חיפוש עבודה באמצעות לינקדאין
- טיפים להצלחה בראיונות עבודה
- טיפים וכלים להרחבת שיטות חיפוש העבודה
- אסטרטגיות חיפוש עבודה לבכירים
- עבודה יעילה יותר עם חברות השמה
- משא ומתן על חוזים והצעות שכרGoogle+

תגובה 1:

ShareThis

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...