הרשמו לקבלת ניוזלטר שבועי כדי לא להחמיץ אף טיפ

רוצים להיות מעודכנים? לקבלה במייל של הטיפ השבועי לחיפוש עבודה:

יום ראשון, 8 במאי 2016

3 דברים שאתם חייבים להפסיק לעשות אם לא מזמנים אתכם לראיונות עבודה

image:bplanet/FreeDigitalPhotos.net
אחת הצרות היותר צרורות של חיפוש עבודה היום היא התחושה שאתם פול גז בניוטרל- הפשלתם שרוולים, החלטתם שעכשיו זה הזמן, כתבתם קורות חיים והתחלתם לשלוח אותם.

פה בדיו נעצר הסיפור. לא, לא בגלל שאתם לא מתמידים, לא ממשיכים לנסות, לא שולחים קורות חיים... הו לא...! זה פשוט בגלל ש...זה מתחיל להרגיש לכם כמו משהו חד-צדדי כל הסיפור הזה- סוג של חיזור נכזב שבו מנסים שוב ושוב ללכוד את ליבו של האהוב או האהובה ולא משנה מה אתם עושים, אתם לא מקבלים ממנו שום חיזוק חיובי ושום תגובה.

כן, אני מתכוונת לבעיה הבעייתית של לשלוח קורות חיים ולהרגיש מקופחים, סוג של מיותרים, לא מתאימים לאף מקום, לא מבוקשים, לא נדרשים והטלפון שלכם גם הוא לא משתף אתכם פעולה- דומם. 

אז מה עושים? בואו נלך הפעם דווקא על דרך השלילה- מה אתם חייבים שלא לעשות או להפסיק לעשות אם אתם מוצאים את עצמכם בדיוק בסיטואציה הזאת? הנה 3 ביג, ביג מיסטייקס!

1. להגיב בכל הכוח במקום במוח- האינסטינקט שלכם יגרום לכם לרצות לעשות את זה (ואולי זה כבר קרה או קורה), אבל אתם חייבים להיות חזקים, להתנגד לו ולעשות בדיוק להיפך. כן, אני מתכוונת לכך שאם משהו לא עובד לנו, בד"כ נגיב ביותר כוח וביותר עוצמה בתקווה שאז זה כן יעבוד. 
בחיפוש עבודה זה מתבטא בכך שרוב מחפשי העבודה ששולחים קורות חיים ולא מקבלים תגובה הולכים ומתייאשים יותר ויותר מיום ליום. מה שרובם עושים בתגובה לכך הוא לצערי מוטעה: אם זה לא עובד, מנסים חזק יותר, מהר יותר, הרבה יותר. או אז נפתחים כל הסכרים כולם ומאבדים לגמרי את השליטה על התהליך- מתחילים לשלוח יותר קורות חיים למשרות פחות מתאימות. העניין הוא שבמקום לעזור- זה מלחיץ עוד יותר מכיוון שהשליחה המוגברת איננה מובילה לתוצאות טובות יותר- כך שהיא אף מחריפה את תחושת הכישלון.
מסקנה: להילחם באינסטינקט ולהגיב הפוך על הפוך- אם משהו איננו עובד- לא יעזור לעשות יותר ממנו, כנראה שצריך לעצור לרגע, לחשב מסלול מחדש, לשלוח אולי פחות בכמות אבל יותר מתאים ויותר ממוקד.

2. להיות אופטימיים- זה בטח נשמע לכם משונה, אבל בעיה רווחת אצל מחפשי עבודה בתחילת החיפוש היא שהם אופטימיים מידי ומחזיקים בתפיסות שגויות שלעתים קרובות אינן ראליות- אז... לא, בחיפוש עבודה קלאסי של שליחת קורות חיים למודעת דרושים אין לכם סיכוי מי יודע מה לקבל זימון לראיון עבור משרה שדורשת ניסיון, שעדיין לא כתוב בקורות החיים שלכם, ושינויי תפקידים קשה מאוד לעשות ככה- זה משהו שניתן לעשות בתוך מקום עבודה ולא מקפיצה ממקום עבודה אחד לשני.
זאת ועוד, דמיינו לעצמכם שני עברי נחל- הדרך היחידה לעבור מצד לצד (מבלי להירטב, כמובן) הוא למצוא את הגשר שמחבר בין השניים. כך גם בקריירה- אי אפשר לקפץ בין שני שבילי קריירה מבלי לאתר את הגשר- את נקודת המפגש בין השניים, מה שאומר ששינויים אפשר לבצע- אבל בחכמה וזה דורש תכנון כלשהו מקדים. זה לא יקרה לכם רק בגלל שאתם מאוד רוצים, מסוגלים ללמוד מהר ו...שולחים קורות חיים.
מסקנה: להיות ראליים זה חשוב יותר מאשר להיות אופטימיים. לפני שאתם שולחים קורות חיים נסו להסתכל על זה מהצד של המעסיק- האם הוא ימצא בקורות החיים שלכם את מה שהוא מחפש עבור המשרה? האם אין לו ברירות אחרות- אולי מועמדים מתאימים יותר? אם אתם רוצים לשנות תפקיד חפשו את משרות ה"גשר"- אלה שהן אולי לא תפקיד החלומות שלכם, אבל כן תפקיד שניתן להשגה ושבהמשך יוביל אתכם לאותו תפקיד חלומות מבוקש.

3. להתעצל- אני לא ארחיב בנקודה הזו יותר מידי רק אומר כך: כולם אומרים לכם שצריך להתאים קורות חיים פר משרה. אתם בעצמכם יודעים שצריך לעשות את זה וגם מבינים למה. אממה? אתם בפועל לא עושים את זה. למה? כי זה קשה, זה לוקח זמן, צריך להשקיע ו... קל יותר להדחיק ולהתעצל.
מסקנה: אל! אל תתעצלו! (אמרתי שזה יהיה קצר, לא?)

שולחים קורות חיים ואפילו סלטות באוויר לא מובילות לשום זימון לראיון? מתחילים להתייאש? לאבד ביטחון? לפרטים נוספים על פגישת היעוץ לחיפוש עבודה או תכנון קריירה ולתיאוםmaya.bouhnik@gmail.com  | 054-7380310

- כתיבה, בדיקה ושדרוג קורות חיים
- התאמת קורות חיים למשרה ספציפית
- פניה נכונה למשרות הנכונות
- סימולציית הכנה לראיון עבודה אישיותי ממוקדת תפקיד
- תכנון נכון של קריירה
- מיתוג נכון ברשתות חברתיות
- חיפוש עבודה באמצעות לינקדאין
- טיפים להצלחה בראיונות עבודה
- טיפים וכלים להרחבת שיטות חיפוש העבודה
- אסטרטגיות חיפוש עבודה לבכירים
- עבודה יעילה יותר עם חברות השמה
- משא ומתן על חוזים והצעות שכרGoogle+

2 comments:

ShareThis

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...