הרשמו לקבלת ניוזלטר שבועי כדי לא להחמיץ אף טיפ

רוצים להיות מעודכנים? לקבלה במייל של הטיפ השבועי לחיפוש עבודה:

יום ראשון, 10 ביולי 2016

כך תענו על השאלה ההו כה שחוקה: אז למה עזבת את מקום העבודה?

Image courtesy of ratch0013 at FreeDigitalPhotos.net
יש מספר שאלות שאתם יכולים להיות בטוחים שישאלו אתכם בראיון העבודה הבא. השאלה על הסיבה שהובילה לסיום
מערכות היחסים שלכם עם מקומות העבודה הקודמים- היא בדיוק שאלה כזו.

היא צצה כבר בשלב מוקדם- בראיון הטלפוני- וכמובן שגם בראיון העבודה הפרונטלי ולא רק, אלא שהמראיין יתעקש לקבל סיבה טובה ומפורטת עבור כל מקום עבודה שבו עבדתם עד כה. ככל שהקריירה שלכם ארוכה יותר ומלאת דילוגים, ככה תמצאו את עצמכם מנסים לתרץ ולהסביר כל טוויסט שקרה, כל דילוג וכל קפיצה.

אז איך יוצאים בשלום מהמצב הזה? שהרי הנה לכם עוד שאלת זאב רע, במסווה של סבתא חמודה. לכאורה שאלה פשוטה ותמימה, אבל איך לעזאזל עונים עליה כשהסיבה האמיתית לא נשמעת כל כך טוב כשמדברים עליה?
מה תעשו? 
תגידו את האמת? 
שהבוס שלכם היה מטורף אמיתי ששם לו למטרה לשגע אתכם ולרדת לחייכם? ברור שלא! 
אז אולי שהרגשתם לא מוערכים מספיק? ששום דבר שעשיתם לא הספיק? 
שלא ראו לנכון לקדם אתכם וקידמו דווקא את הקולגה שלכם הפחות מנוסה? 
ואולי שפשוט רציתם לשפר שכר? נו... יופי- וזה מה שתגידו על כל מקום שעזבתם? שזה היה בגלל השכר? ואיזה רושם זה ייצור? שכל מה שמעניין אתכם זה כסף? (לא שזה יפתיע מישהו, רק ש... יש דברים שהצנעה עדיפה להם).
אז אוקיי... תגידו שמיציתם! המממ... הנה עוד תשובה שחוקה לשאלה שחוקה. כולם עונים שהם מיצו... מיצו את זה ומיצו את ההוא- מרוב מיצוי זה כבר נשמע כמו שטויות במיץ.

יש כמובן מקרי קונצנזוס שבהם מדובר בסיבה שכולם מבינים ואי אפשר להתווכח איתה, כמו למשל: "החברה נסגרה" או "כל הפיתוח עבר להודו" או "עברתי דירה מקריית שמונה לאילת"... אבל, הפוסט הזה איננו מיועד למקרים הפשוטים האלה, אלא לכל השאר.

במילים אחרות: האמת לעיתים איננה סקסית כלל וכלל ועל כן, לא תמיד כדאי לספר אותה במלואה. מצד שני, גם לא לעניין לשקר. אז מה עושים? כשיש 2 אופציות בחירה- אני בדרך כלל נוטה לחפש את השלישית. בבחינת- שניים רבים, השלישי לוקח.

ככה גם ננסה לעשות כאן. בואו וננתח את העניין ונחשוב ככה: השאלה מובילה אתכם בכל מקרה למבוי סתום, למקום לא טוב. אז מה אם... במקום לנסות לתרץ למה עזבתם את מקום העבודה, תסבירו למה עברתם למקום הבא אחריו?
מבינים את ההבדל?

אז הנה דוגמה: במקום להסביר למה ברחתם מהתפקיד הלפני אחרון- נסו למצוא את מה שקיבלתם מהתפקיד האחרון- מה היה שם שלא היה בקודם? אולי עברתם מחברה קטנה לגדולה? אולי להיפך- מבורג קטן הפכתם לציר מרכזי? אולי בתפקיד הבא קיבלתם הזדמנות להיכנס לתחום חדש? למוצר חדש? אולי היה שם אלמנט ניהולי שלא היה קיים בתפקיד הקודם? מבינים את כוונתי? 
זו הדרך להסביר מעברים בין מקומות עבודה כשהעזיבה היתה ביוזמתכם (לא עקב פיטורים, שזה כבר נושא מורכב יותר ולא נכנס אליו כרגע).

בקיצור ולעניין: במקום להסביר את סיבת הבריחה מהמקום הקודם, הסבירו את סיבת הבחירה במקום הבא.
בריחה היא מילה עם ארומה שלילית. בחירה היא מילה עם ארומה חיובית. ובראיונות עבודה- אנחנו מעדיפים לייצר אווירה טובה וחיובית ולא להיכנס לשבילים שליליים.

אז מכיוון שאני כותבת את זה שניה לפני שנכנס הסופ"ש, הגיע הזמן לסיים. לא, לא... אני לא בורחת מכם, מה פתאום...?! אני פשוט בוחרת עכשיו את חוף הים עם ערימת העיתונים שלי ורבע האבטיח... :)

עדיין לא מרגישים מוכנים לראיונות עבודה? זוכרים שכתבתי בשבוע שעבר על החשיבות של התרגול וההכנה העצמית? יופי, אז כנראה שכדאי לכם לתאם פגישת הכנה לראיונות עבודה.  לפרטים נוספים על פגישת היעוץ לחיפוש עבודה, לסימולציית הכנה לראיונות ולתיאום
maya.bouhnik@gmail.com  | 054-7380310

- כתיבה, בדיקה ושדרוג קורות חיים
- התאמת קורות חיים למשרה ספציפית
- פניה נכונה למשרות הנכונות
- סימולציית הכנה לראיון עבודה אישיותי ממוקדת תפקיד
- תכנון נכון של קריירה
- מיתוג נכון ברשתות חברתיות
- חיפוש עבודה באמצעות לינקדאין
- טיפים להצלחה בראיונות עבודה
- טיפים וכלים להרחבת שיטות חיפוש העבודה
- אסטרטגיות חיפוש עבודה לבכירים
- עבודה יעילה יותר עם חברות השמה
- משא ומתן על חוזים והצעות שכר

Google+

2 comments:

  1. בעשור האחרון זה הרבה יותר פשוט - ב-6 מתוך 8 המקומות האחרונים התשובה שלי היתה "סגרו את הפרויקט / המחלקה / כל החברה ופיטרו את כולם". חלפו הימים שבהם (לפחות בחברות גדולות, אבל גם בבינוניות) כשסגרו פרויקט העבירו אנשים לפרויקטים אחרים, או אפילו סתם להשתלמויות, ואלה שפוטרו היו צריכים להסביר למה..

    השבמחק
    תשובות
    1. נכון, אני מסביר שנגמרו הפרויקטים (זה נכון)

      מחק

ShareThis

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...