הרשמו לקבלת ניוזלטר שבועי כדי לא להחמיץ אף טיפ

רוצים להיות מעודכנים? לקבלה במייל של הטיפ השבועי לחיפוש עבודה:

יום ראשון, 31 ביולי 2016

חשבתם שזה מה שחשוב בקו"ח? תופתעו לגלות שלמגייסים זה מעניין את ה...

Image courtesy of Bwiselizzy at FreeDigitalPhotos.net
לפני כשנה קניתי אהיל (גוף תאורה/ מנורה... תקראו לזה איך שנוח לכם) חדש לסלון- הייתי לפחות שעה בחנות, מתקשה לבחור את זה שהכי מוצא חן בעיני. היו שם עשרות דגמים, גדלים, עיצובים, צבעים... ובסופו של דבר ולאחר שאפילו המוכר כבר פרש והשאיר אותי לבד עם ההתלבטויות שלי הגעתי להחלטה! הללויה! ביקשתי מהמוכר שיביא לי את בחיר ליבי מהמחסן ואצתי רצתי הביתה חסרת סבלנות לראות את הרכש החדש תלוי על התקרה. אממה, זה מצחיק... לפעמים אנחנו יכולים להקדיש בלי סוף תשומת לב וזמן למשהו ובדיעבד נגלה שלא רק שהשקענו בכיוון הלא נכון, אלא גם שפיספסנו את מה שדווקא הכי חשוב.

כן, זה בדיוק מה שקרה לי. מרוב התלבטויות בנוגע לעיצוב ולמראה פיספסתי פרט חשוב- השרשרת. נו, זו שהאהיל תלוי באמצעותה על התושבת המחוברת לתקרה. כשהתושבת מרוחקת מהיציאה של החשמל, נדרשת שרשרת ארוכה במיוחד. ואם השרשרת לא מספיק ארוכה, אז מה כבר משנים הצבע או העיצוב? במזל של מתחילים- השרשרת שקיבלתי הייתה ארוכה מספיק, אבל מילימטר אחד פחות והייתי מוצאת את עצמי סוחבת הכל חזרה לחנות, מחזירה את המוצר ומשקיעה עוד שעתיים של חיפוש אחר משהו מתאים יותר.

ולמה אני מספרת לכם את כל זה? משום שקורה משהו מאוד דומה למחפשי עבודה בשלב כתיבת קורות החיים. הם מתלבטים ומתחבטים ומשנים אותם שוב ושוב, הם קוראים טיפים (מחצית מהם הפוכים לחלוטין מהמחצית השניה) ומתייעצים עם חברים וכל אחד אומר להם משהו אחר והם גם נתפסים לפעמים דווקא למה שפחות חשוב ופחות משנה ומפספסים כך את העיקר.

אז בכדי לעשות סדר בכל הבלגן הנה 2 נקודות חשובות:

1. הבינו: בקורות חיים אין דבר כזה טיפ אולטימטיבי אחד שמתאים לכוווולם! ממש לא, יש טיפ שמתאים לקורות החיים של איציק ויש טיפ שהוא בדיוק להיפך ומתאים לקורות החיים של מיכל. שני הטיפים הם גם טובים ונכונים וגם מוטעים ולא מתאימים- תלוי במי מדובר- באיציק או במיכל ותלוי גם מה כל אחד מהם עבר בחיים בכלל ובקריירה בפרט, באיזו נקודה הוא נמצא כרגע ומה היעד שלו או שלה. בקיצור חברים, תשכחו מטיפים אוניברסליים.

2. אם נניח את עצמינו לרגע בצד ובמקום להתמקד במה שטוב לנו יותר או פחות, נשים במרכז דווקא את זה שקורא את קורות החיים שלנו ואת מה שחשוב לו יותר מאשר פחות, אזי- אולי זה יעשה קצת שכל. ולשם כך, אני רוצה לצטט לכם מסקר גדול שנעשה לפני כ 8 חודשים על ידי חברת השמה בריטית בשם Page Group וכלל 480 מגייסים ו 2000 עובדים. מטרת הסקר היתה לבדוק מה באמת חשוב למגייסים בקורות החיים לעומת מה חושבים מחפשי העבודה שהכי חשוב למגייסים.

והנה התוצאות:
מחפשי עבודה בטוחים שמה שהכי חשוב למגייסים בקורות החיים זה (בסדר יורד מהכי חשוב והרשיתי לעצמי לא להתייחס למספר נקודות שפחות מתאימות לישראל כמו תחביבים למשל, שכבר ברור לרובינו שזה מידע שאפשר לוותר עליו):
- אורך קורות החיים (שלא יהיו ארוכים מידי).
- פירוט של כישורים רכים (תכונות אופי).
- מיקום ההשכלה (לפני הנסיון או אחרי הנסיון?!)
- ציון של עבודות בחו"ל.
- התאמה לדרישות התפקיד.
- פירוט של כל הכישורים מקצועיים.

בעוד ש... מה שהכי חשוב בקורות החיים למגייסים זה דווקא (שוב- בסדר יורד מהכי חשוב):
- פירוט של כל התפקידים שבוצעו בכל מקום עבודה (משמע- אם קודמתם בתוך החברה למנהל פיתוח והתחלתם כאיש QA- הם ירצו לראות את השתלשלות העניינים ושתפרטו את כל התפקידים שעברתם בדרך).
- שימוש בבאז וורדס של עולם התוכן. במילים אחרות- בז'ארגון של המקצוע.
- ללא טעויות כתיב או טעויות בכלל.
- עיצוב נוח ונעים לקריאה.
- פירוט של כל המטלות והאחריות שהיו לעובד בכל תפקיד.
- פירוט המידע הרלוונטי לדרישות המשרה הספציפיות. 

אתם הבנתם את זה? בדיוק כפי שאני התמקדתי רק במראה החיצוני של האהיל ושכחתי לגמרי פרט חשוב כמו אורך השרשרת, כך גם מחפשי עבודה נתקעים לפעמים במה ששולי...- הם יעשו הכל בכדי לדחוס את כל התוכן לעמוד אחד (כמו לנסות להכניס פיל למכונית) ויהפכו את העניין הזה למטרה, בעוד שהמטרה היא בכלל לכתוב קורות חיים מלהיבים, משכנעים ומפורטים שישיגו זימון לראיון עבודה. האמצעי פתאום הופך למטרה וכך דווקא מה שחשוב הולך לאיבוד ונופל בעריכה (ושימו לב לכך שברשימה של המגייסים- האורך בכלל לא רלוונטי).
זאת ועוד- בכדי להכניס את הכל לעמוד, אתם דוחסים את הטקסט- מקטינים את הפונט, מצמצמים רווחים ו... כן, הכל איכשהו נכנס, אבל ממש לא נוח לקרוא את זה (ושימו לב לכך שנוחיות הקריאה והמראה של הקו"ח בהחלט חשובים למגייסים). 
ומה בנוגע למיקום של ההשכלה יחסית לנסיון- לפני או אחרי? אז כנראה שכך או כך זה ממש לא משנה.
להמשיך? משום מה, רבים עדיין כותבים בקורות החיים פירוט קלישאתי של תכונות אופי, כמו: יחסי אנוש טובים וראיה מערכתית, אבל את המגייסים זה לא מעניין. מה שכן מעניין אותם זה דווקא למצוא בטקסט את הבאזז וורדס הרלוונטיים למקצוע ולמשרה הספציפית. וכן, הם גם ירצו לראות את הגדילה- כיצד התקדמתם בכל מקום עבודה מתפקיד לתפקיד ואילו אתם... טוב, מאוד הגיוני שבכדי לדחוס הכל לעמוד... דווקא את המידע הזה קיצצתם. 

ואם כבר בקלישאות עסקינן, אז בואו ונסיים עם אחת: ....מממ... בעצם, יודעים מה? עזבו... יש לי תחושה שבמקרה הזה, אתם באחידות דעים עם המגייסים וגם לכם קלישאות מעניינות את ה... ;-)

מוחקים וכותבים מחדש את קורות החיים בפעם ה 20? כנראה שכדאי לכם לתאם פגישת יעוץ שתוציא אתכם מהלופ. לפרטים נוספים על פגישת היעוץ לחיפוש עבודה ולשדרוג קו"ח:
maya.bouhnik@gmail.com  | 054-7380310

- כתיבה, בדיקה ושדרוג קורות חיים
- התאמת קורות חיים למשרה ספציפית
- פניה נכונה למשרות הנכונות
- סימולציית הכנה לראיון עבודה אישיותי ממוקדת תפקיד
- תכנון נכון של קריירה
- מיתוג נכון ברשתות חברתיות
- חיפוש עבודה באמצעות לינקדאין
- טיפים להצלחה בראיונות עבודה
- טיפים וכלים להרחבת שיטות חיפוש העבודה
- אסטרטגיות חיפוש עבודה לבכירים
- עבודה יעילה יותר עם חברות השמה
- משא ומתן על חוזים והצעות שכר

Google+

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

ShareThis

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...