הרשמו לקבלת ניוזלטר שבועי כדי לא להחמיץ אף טיפ

רוצים להיות מעודכנים? לקבלה במייל של הטיפ השבועי לחיפוש עבודה:

יום ראשון, 4 בדצמבר 2016

שבעה חטאים: כל הדרכים להתפטר, באיזו תבחרו?

Image courtesy of iosphere at FreeDigitalPhotos.net
"הבטחנו זה לזו ברגע של חולשה... שאם זה ייגמר, נגמור את זה יפה..."- כנראה ששימי תבורי ידע כבר לפני שנים רבות עד כמה חשוב לא רק להתחיל דברים כמו שצריך, אלא גם לסיים.
השיר הזה התנגן לי בראש (כן, כולל המבטא...) כשקראתי על המחקר הזה שפורסם באתר של אוניברסיטת הרווארד ונערך בקרב 300 עובדים שהתפטרו לאחרונה מעבודתם.

אז מסתבר שבארה"ב (לצערי אין נתונים כאלה על ישראל) 10% מתפטרים מעבודתם בכל שנה. אני גם מניחה שהמספר הזה ילך ויעלה בזכותם של בני דור המילניום, אבל זה כבר שייך לדיון אחר. 

אם נחזור למחקר, המטרה שלו היתה לבדוק באיזו דרך בחרו העובדים להתפטר ונתגלו בו 7 דרכים, חלקן לגמרי לא לעניין, אך למרות זאת יש עובדים שלא מצליחים לעצור בעצמם ובוחרים בהן.

הנה 7 הדרכים להתפטר, יחד עם כמות המשתתפים במחקר שבחרו בהן:

- התפטרות "לפי הספר"- 31% בחרו בדרך הזו שכוללת: ייזום פגישה עם המנהל הישיר, התחייבות להמשך עבודה למשך תקופת ההודעה המוקדמת הנהוגה בחברה וגם מתן סיבה ברורה לרצון לעזוב.

- התפטרות "שטחית"- 29% בחרו בדרך הזו שכוללת הודעה למנהל וגם המשך עבודה בחברה למשך תקופת ההודעה המוקדמת, אבל בדרך יותר מינימלית ופורמלית ומבלי לחלוק או להסביר יותר מידי את הסיבה לעזיבה.

- שריפת גשרים- 10% בחרו בדרך הכי לא מומלצת לעזוב עבודה ועשו פעולות שפוגעות במקום העבודה כמו למשל שימוש באלימות מילולית.

- התפטרות יחד עם הכרת תודה- 9% בחרו בדרך הזו שכוללת הבעת תודה למנהלים על ההזדמנות שניתנה והבטחת העובד להשתתף בכל הדרוש להעברת התפקיד למחליפו.

- התפטרות דרך הימנעות- 9% בחרו בדרך הזו שבה העובד מתפטר בכתב או מול גורם אחר בחברה כמו עובד אחר או מחלקת משאבי האנוש ומקווה שהבשורה תעשה לה כנפיים וכבר תגיע איכשהו למנהל הישיר.

- התפטרות מתוך שיתוף- 8% בחרו בדרך הפתוחה ביותר בה העובד מספר למנהל הישיר שלו שבכוונתו לעזוב, עוד לפני שעשה צעדים כלשהם בכיוון הזה.

- התפטרות אימפולסיבית- 4% בחרו בדרך הזו שבה העובד פשוט קם והולך (או פשוט איננו מגיע לעבודה בוקר בהיר אחד) מבלי להודיע.

אבל... למה שעובד יגיע בכלל למצב של שריפת גשרים או עזיבה לא יפה? מסתבר ש(ואני לא אחדש לכם בזה כלום) עובדים רבים רואים בהתפטרות את הצ'אנס האחרון להתנקם במקום העבודה או אפילו במנהל הישיר ושהבחירה בדרך להתפטר מושפעת משני דברים:
1. האם העובד מרגיש שמקום העבודה התייחס אליו בכבוד?
2. האם העובד מרגיש שהמנהל הישיר שלו התייחס אליו בדרך פוגעת ומעליבה?
ככל שעובד מרגיש יותר שפגעו בו במקום העבודה- כך עולה הסיכוי לרצון לנקום דרך העזיבה.

2 מסקנות מכל זה:
- למעסיקים- ככל שיש אצלכם בארגון יותר מקרים של סיומים לא טובים, כך אתם צריכים להסיק מסקנות על מה שקורה אצלכם שם בפנים... 
- לעובדים- לא משנה איך התייחסו אליכם ועד כמה אתם רוצים לנקום, אל תשכחו את הפתגם "צוחק מי שצוחק אחרון" או במקרה הזה- בוכה מי שבוכה אחרון. אתם צריכים לסיים יפה בגלל הרבה סיבות, אבל הבסיסית שבהן היא שמאוד לא כדאי לכם לצאת ממקום עבודה ללא ממליצים. 
הנה מספר פוסטים שכתבתי בעבר על הנושא הרגיש הזה של ממליצים:

תגידו, לייק כבר עשיתם? לא?! אז איך תתעדכנו בכל הטיפים? https://www.facebook.com/CareerTips4Geeks/


נמאס לכם? זקוקים בדחיפות לשינוי? מתים לעזוס מקום עבודה אבל אין לכם אומץ? אולי לא יודעים איך לעשות את זה ואיך למצוא עבודה חדשה? פרגנו לעצמכם עם פגישת יעוץ!
- כתיבה, בדיקה ושדרוג קורות חיים
- התאמת קורות חיים למשרה ספציפית
- פניה נכונה למשרות הנכונות
- סימולציית הכנה לראיון עבודה אישיותי ממוקדת תפקיד
- תכנון נכון של קריירה
- מיתוג נכון ברשתות חברתיות
- חיפוש עבודה באמצעות לינקדאין
- טיפים להצלחה בראיונות עבודה
- טיפים וכלים להרחבת שיטות חיפוש העבודה
- אסטרטגיות חיפוש עבודה לבכירים
- עבודה יעילה יותר עם חברות השמה
- משא ומתן על חוזים והצעות שכר
Google+

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

ShareThis

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...