הרשמו לקבלת ניוזלטר שבועי כדי לא להחמיץ אף טיפ

רוצים להיות מעודכנים? לקבלה במייל של הטיפ השבועי לחיפוש עבודה:

יום ראשון, 29 בינואר 2017

ששש..: 5 סודות וטריקים של שפת גוף שעדיין לא שמעתם

Image courtesy of Prakairoj at FreeDigitalPhotos.net
כן, כן... אני יודעת, כבר קראתם אלף פעמים כמה חשוב להיות מודעים לשפת הגוף, כמה חשוב לשלוט במסרים הלא מילוליים שאנחנו מעבירים וכמה חשוב להשתמש בשפת גוף נכונה בראיונות עבודה.

אבל למרות זאת, יש עוד הרבה דברים שאתם לא יודעים על שפת גוף. למשל... איך לשפר את שפת הגוף שלכם כדי להראות יותר סמכותיים, יותר מושכים ואפילו... איך ליצור את הרושם שאתם מנהיגים. 

אז מוכנים?

הנה 5 סודות וטריקים של שפת גוף שכדאי לכם מאוד להכיר. זה ישתלם לכם...:

1. זה מדבק- מצחיק, התכוונתי לכתוב פה בדיוק עכשיו כמה פיהוק זה דבר מדבק והנה בעודי כותבת מילים אלה אני...כן, מפהקת! פעמיים. אז בדיוק כמו שפיהוק מדבק ולא ברור לנו למה (אומרים שהכל התחיל בתקופתו של האדם הקדמון: בתקופה ההיא קשה היה לסמוך על שאר חברי השבט שלא יהרגו אתכם בלילה כשאתם ישנים. על כן התפתח המנגנון הזה של הפיהוק המדבק- ברגע שאחד מבני השבט היה עייף והתחיל לפהק, כל שאר האנשים שסביבו נתקפו פיהוקים בעצמם והרגישו צורך ללכת לישון. ככה כולם הלכו לישון יחד וזה כנראה היה הרבה יותר בטוח). 

אבל, בדיוק כפי שפיהוק מדבק- מסתבר שגם חיוך. כשאנחנו מחייכים, הסיכוי שאלה שמסביבנו יחשבו שאנחנו נחמדים וחיוביים עולה. אז, חייכו אל העולם והעולם יחייך אליכם בחזרה! ואם כבר חיוך, שימו לב: מחקרים מצאו שהחיוכים שיש להם את ההשפעה הגדולה ביותר הם חיוכים אטיים. כן... לא חיוך מהיר שבא ונעלם תוך שניה, אלא כזה שמתפתח על הפנים באטיות. 

2. מקום במרחב- הנה עוד עניין חשוב- ככל ששפת הגוף שלכם מתפרשת יותר החוצה, מעלה ולצדדים- כך תייצרו יותר את הרושם שאתם נינוחים ופתוחים. לעומת זאת, ככל שתתכווצו יותר בתוך עצמכם- כך תייצרו את הרושם שאתם סגורים וחסרי ביטחון עצמי.

תרגיל: הרימו קצת את הגבות כלפי מעלה והנה, הפנים נפתחות באופן אוטומטי יחד איתן (וזה טוב!). לעומת זאת כל מה שמכווץ לא טוב- פה מכווץ, גבות מכווצות כלפי מטה- הוכחה ברורה לכך שאתם לחוצים.

3. מהירות ואינטנסיביות- הדליקו טלוויזיה ועברו לערוץ הקניות. מה משותף לכל המציגים שם? טוב, נכון- הם כולם מנסים למכור לכם מוצרים שאתם כנראה לא צריכים כמו מטאטא חשמלי או קוצץ שערות אף מגנטי, אבל לא לזה התכוונתי. בחנו את שפת הגוף שלהם, כיצד הם מדברים? אז הנה הסוד: כשאתם רוצים לשכנע מישהו, לבצע מכירה- דברו בהתלהבות ובמהירות. הישענו קדימה, בצעו תנועות מהירות. 
לעומת זאת, אם אתם רוצים להוריד רמת התנגדות- עשו בדיוק להפך- דברו לאט יותר, בסמכותיות, הישענו לאחור, זוזו לאט. נשמע מורכב מידי? אוקיי, אז השתמשו בטכניקה מוכרת של מכירות ופשוט חקו את בן השיח שלכם- כשהוא איטי- גם אתם. כשהוא מהיר- גם אתם (=שיקוף).

מה שלא תעשו- העיקר ששפת הגוף תהיה בקו אחיד עם המסרים המילוליים שלכם, אחרת תצאו לא אמינים וזה כמובן ממש לא רצוי!

4. מנהיגות- הכל טוב ויפה, עכשיו איך מייצרים רושם של מנהיגות? ובכן לשם כך... 2 תנאים משולבים יעשו את העבודה- סמכות משולבת בחום אנושי. מה משדר סמכות? הרבה דברים, ביניהם: יציבה זקופה, לחיצת יד חזקה, תפיסת מקום במרחב (נקודה 2). ומה משדר חמימות אנושית? תנועות גוף פתוחות, קשר עין, הטיית הראש לכיוון בן השיחה, הנהונים ו...כן- חיוכים כמובן. 

5. גורם המשיכה- עד כאן הכל רלוונטי לא משנה אם אתם גבר או אישה, אבל מסתבר שבכל הקשור לגורם המשיכה יש הבדלים גדולים בין המינים. אישה שרוצה להיות מושכת צריכה לייצר את הרושם שהיא מאושרת. זה לא יעבוד אצל גברים, הם לעומת זאת צריכים להקרין גאווה (כמו גם ביטחון עצמי ורוגע אה ו... אם אתה גבר- תרים את הסנטר כלפי מעלה כשאתה מדבר). אגב, כמו בספר גאווה ודעה קדומה מסתבר שגאווה אצל אישה מרחיקה אותה מהסביבה... 😠

ועכשיו כמובן יהיו כאלה שישאלו את עצמם- איזו צביעות! זה ממש לזייף, להיות מלאכותי. לאן נעלמה האותנטיות? למה כבר לא מספיק לי להיות מי, מה ואיך שאני?!

על כך אענה לכם שאתם בהחלט צודקים, המטרה היא לא להיות מי שאתם לא, אלא להיות מודעים לאיך שאחרים רואים אתכם וגם לדרך שבה אפשר להשפיע או לשנות את זה. 
שהרי, בינינו-  אתם לא בשיאכם בכל יום, נכון? ויש ראיונות עבודה שמלחיצים אתכם ויש סיטואציות שבהן אתם מרגישים חסרי ביטחון. יש גם מצבים שבהם אתם צריכים להראות חזקים, צריכים לשכנע אחרים... נכון?  אז דעו לכם שרוב המנהיגים לא נולדים כאלה- הם לומדים את הטריקים, מתרגלים אותם ופשוט משחקים תפקיד בדיוק כמו שחקנים על במה. ואם למנהיגים מותר, אז למה לכם לא? 😮

חיפוש עבודה זה גם משעמם וגם קשה וגם ארוך וגם חוזר על עצמו ו...גם וגם וגם... אז אם אפשר להקליל קצת את העניין וגם לצחוק על זה פה ושם- מה רע? 
איך ואיפה? פשוט עושים כאן לייק: https://www.facebook.com/CareerTips4Geeks/

מחפשים עבודה וזקוקים לסיוע? אולי בכתיבת קורות החיים? אולי בהכנה לראיון? אולי בהעברת מסרים נכונים? לפרטים נוספים על היעוץ ולתיאום פגישה:

 054-7380310 🖂  maya.bouhnik@gmail.com 🕿

- כתיבה, בדיקה ושדרוג קורות חיים
- התאמת קורות חיים למשרה ספציפית
- פניה נכונה למשרות הנכונות
- סימולציית הכנה לראיון עבודה אישיותי ממוקדת תפקיד
- תכנון נכון של קריירה
- מיתוג נכון ברשתות חברתיות
- חיפוש עבודה באמצעות לינקדאין
- טיפים להצלחה בראיונות עבודה
- טיפים וכלים להרחבת שיטות חיפוש העבודה
- אסטרטגיות חיפוש עבודה לבכירים
- עבודה יעילה יותר עם חברות השמה
- משא ומתן על חוזים והצעות שכר

Google+

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

ShareThis

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...