הרשמו לקבלת ניוזלטר שבועי כדי לא להחמיץ אף טיפ

רוצים להיות מעודכנים? לקבלה במייל של הטיפ השבועי לחיפוש עבודה:

יום ראשון, 1 בינואר 2017

שוב לא שיפרו לכם את השכר השנה? זה מה שאתם צריכים לעשות!

Image courtesy of Graphics Mouse at FreeDigitalPhotos.net
אחד התסכולים הגדולים ביותר מבחינה מקצועית קורה כשמרגישים סוג של פראיירים. ולמה מרגישים ככה? טוב, כל אחד וסיבותיו הוא, כמובן... אבל יש מדד אחד מאוד ברור לפראייריות- גובה השכר בסוף החודש. 

ומתי ירגיש עובד פראייר בריבוע בנוגע לשכר שלו? זה יקרה כשירגיש שאיננו מוערך מספיק, כשאין התאמה בין עומס או רמת העבודה שהוא עושה לבין המשכורת שהוא מקבל ועוד יותר ירגיש כך לאחר עוד שיחת שכר שיזם עם המנהל הישיר שלו ונסתיימה בתשובה: "לא" או "לצערי זה בלתי אפשרי" או "לא כרגע" (הקצת יותר אופטימי). והתשובה הכי גרועה כמובן, שמטרתה גם יצירת ייסורי מצפון היא: "אתה הרי יודע מה המצב עכשיו, נכון? תבין, אנחנו לא משפרים כרגע משכורות, בכדי לשמור על כל העובדים ובכדי שלא נאלץ לפטר פה אף אחד...".

אז מה עושים עכשיו? לאן ממשיכים מכאן? 
רובינו יסתמו את הפה וימשיכו להגיע לעבודה יום אחר יום בתסכול הולך וגובר. אחרים יצעקו ממש חזק (אבל בלב) ENOUGH IS ENOUGH !! ויתחילו לחפש עבודה, אחרים לא ישמרו בלב את העצבים ופשוט יאיימו בהתפטרות או יתפטרו לאלתר. 
כך או כך, המשותף בכל המקרים האלה הוא שהעובדים מתייחסים לחוסר ההערכה המקצועית שהם "זוכים" לה, מזוית צרה מאוד = כמות הכסף הנכנס בכל חודש לחשבון הבנק שלהם, בעוד שיש זווית נוספת שחשוב לקחת בחשבון והיא לא פחות חשובה.

מהי הזוית הזו? 
זה משהו שעובד לא יכול לכמת כרגע במספרים, אבל בהמשך דווקא כן... זה משהו שלכאורה שולי ורבים לא מקדישים לו תשומת לב, אבל בעתיד עלול להגביל את כושר ההשתכרות, את מגוון אופציות התעסוקה האפשריות ואפילו את מגוון החברות בהן ניתן יהיה לעבוד.

מנחשים מהו הדבר? 
תשובה: זה מה שכתוב בראש החוזה שחתמתם עליו, זה מה שכתוב על כרטיס הביקור שלכם, זה מה שכתוב בכותרת של התפקיד הנוכחי שלכם בפרופיל הלינקדאין ובקיצור זה...- זה הטייטל שלכם- שם התפקיד הנוכחי.

תראו, אני פוגשת כל הזמן מחפשי עבודה ובכל מיני שלבים בקריירה, כמו גם בתהליך החיפוש. אחד הפרמטרים המגבילים ביותר לא מעט מחפשי עבודה הוא הטייטל שלהם. שם תפקיד כלשהו שניתן להם אחר כבוד בתחילת עבודתם בחברה, אך מאז כבר לא רלוונטי ולא מייצג בכלל את מגוון סוגי המטלות והאחריות שיש להם כיום. 
לעיתים זה טייטל שהוקרץ מתישהו על ידי מישהו מבלי באמת לחשוב האם הוא מובן, מתאים או נכון. לעיתים זה מעין מיש-מש כזה משונה שלא אומר כלום לאף אחד. ולפעמים זה טייטל שמובן רק בתוך החברה, אך נשמע כמו פרסית עתיקה לכל אלה שמבחוץ. 
לא משנה מה הסיבה- השורה התחתונה היא שלטייטל יש משמעות כל כך חשובה לקריירה שלכם, שבאמת שלא כדאי לכם להתעלם ממנו או לחשוב שזה פרט שולי.

כן... לטייטל שלכם יש משמעות-
הוא מייצג את הערך שיש לתפקיד שלכם בעיני הארגון.
הוא מאפשר לאנשים אחרים להבין מה אתם מבחינה תעסוקתית ובמה אתם מתמחים. וזאת מבלי שיצטרכו לפנות שעה מזמנם בכדי שתסבירו להם למה התכוון המשורר (ואיך יודעים שמשהו לא בסדר או לא ברור מספיק? לוקח ים של זמן להסביר אותו לאחרים. כשמשהו ברור וידוע- אפשר לסגור את ההסבר בשלוש מילים).
הוא מייצג את רמת הנסיון שלכם.
הוא מייצג את הדרג שלכם ואת רמת הסמכות שיש לכם בתפקיד.
ומעבר לכל זה? הטייטל שלכם הוא הדבר הראשון שקוראים, כשקוראים את קורות החיים שלכם. הדבר שעל פיו יישק דבר- האם תיפתח הדלת של מקום העבודה הבא לקראתכם או שלא תיפתח?

אתם מבינים? אמנם עם הטייטל לא הולכים למכולת וקונים לחם וחלב, אבל כשהוא איננו מתאים לתפקיד בפועל/ לא הולם/ לא מייצג נכון/ בלתי מובן לאחרים/ לא רלוונטי בשוק העבודה - אזי- הטייטל שלכם יעשה לכם נזק גדול עוד יותר מאשר שכר שתקוע כבר שנתיים על אותו המספר. כי הנזק במקרה כזה הוא עתידי ולפעמים גם לטווח ארוך יותר ממה שאנשים מתארים לעצמם. וזה יורגש היטב כשתתחילו לחפש עבודה ולא תבינו למה לא חוזרים לקורות החיים ששלחתם וגם לא למה אחרים מקבלים בלינקדאין פניות יזומות ממגייסים ואתם לא (פשוט כי אינם מבינים מה אתם בכלל). והכי חשוב? שם התפקיד הנוכחי שלכם בעצם קובע גם את גובה הצעת השכר העתידית שאתם מסוגלים לקבל בחיפוש העבודה הבא שלכם.

אז הנה לכם מתנה לכבוד השנה החדשה-
לפני שאתם רצים לבקש שיפור שכר,
או אחרי שאתם מבקשים ושוב נענים בשלילה,
לפני שאתם מתייאשים ומחליטים לחפש עבודה,
עשו לעצמכם טובה ונסו את דבר הבא:
אם לא מוכנים לשפר את השכר, אז במטותא שלפחות יעדכנו לכם את שם התפקיד בכדי שיהיה מדויק יותר, מובן יותר ומכבד יותר את מה שאתם עושים.
לפחות אז, כשתתיישבו לעדכן את קורות החיים שלכם וגם את הפרופיל בלינקדאין, תוכלו לכתוב טייטל מדוייק, כזה שתהיו גאים בו, שיפתח לכם דלתות, שמגייסים מחברות אחרות יבינו ושידבר בשפה של שוק העבודה ולא רק של הארגון שממנו אתם מגיעים.
וזה חברים, הוא פיצוי (לא פחות ערך בכלל) לסירוב שקיבלתם.

מאחלת לכולם שנה טובה עם המון סיפוק, כבוד, הערכה והצלחה!

נ.ב.
כן, אני יודעת שיש ארגונים גדולים ומסואבים שבהם לא משנה איזו סלטה באוויר תעשו- את הטייטל שלכם הם לא ישנו. אבל פרט להם יש מספיק חברות שאומנם את השכר לא ישפרו, אבל את הטייטל כן. בכל זאת, לשדרג את הטייטל לא עולה כסף, ולהבדיל מצ'יפס וקולה - אפילו לא שקל תשעים... :)

לייק כבר עשיתם? מה, לא?! אז יאללה! https://www.facebook.com/CareerTips4Geeks/

השנה החדשה נותנת לכם חשק לשינוי? נמאס לכם מזה ששוב לא שיפרו לכם את השכר? החלטתם לחפש עבודה אבל לא יודעים איך וממה להתחיל? לפרטים נוספים על היעוץ ולתיאום פגישה:

 054-7380310 🖂  maya.bouhnik@gmail.com 🕿

- כתיבה, בדיקה ושדרוג קורות חיים
- התאמת קורות חיים למשרה ספציפית
- פניה נכונה למשרות הנכונות
- סימולציית הכנה לראיון עבודה אישיותי ממוקדת תפקיד
- תכנון נכון של קריירה
- מיתוג נכון ברשתות חברתיות
- חיפוש עבודה באמצעות לינקדאין
- טיפים להצלחה בראיונות עבודה
- טיפים וכלים להרחבת שיטות חיפוש העבודה
- אסטרטגיות חיפוש עבודה לבכירים
- עבודה יעילה יותר עם חברות השמה
- משא ומתן על חוזים והצעות שכר


Google+

2 comments:

  1. היום הרבה מעסיקים שגורמים בכוונה לזילות בטייטל בדיוק בשביל שמתי שתהיה שיחת שכר הם לא יצטרכו לשלם הרבה - אין היום נציג שירות, יש רפרנט לקוחות, מלקט מוצרים הופך למנהל לוגיסטי, איש מכירות הוא מנהל לקוחות וכו'...

    השבמחק

ShareThis

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...