הרשמו לקבלת ניוזלטר שבועי כדי לא להחמיץ אף טיפ

רוצים להיות מעודכנים? לקבלה במייל של הטיפ השבועי לחיפוש עבודה:

יום ראשון, 12 בפברואר 2017

שמונה סוגי מגייסים שתפגשו גם אם ממש לא תרצו (ולא תרצו...!)

לא משנה באיזה תחום אתם עובדים, אם אתם מחפשים עכשיו עבודה כנראה שיש לכם בטן מלאה על "שומרי הסף". 

מי אלה השומרים האלה? ובכן... אלה הקולגות שלי- אנשי הגיוס, אנשי ההשמה, ההד האנטרים, מנהלי מקורות הגיוס (סורסרים), אנשי ה HR.
אתם לא היחידים, קיימת אחידות דעים חובקת עולם. הנה, הביטו פה שמאלה- זה מה שעולה בגוגל כשמתחילים להקליד: "מגייסים הם...". 

אבל, כמו בכל דבר לכל מטבע יש שני צדדים ואם תשאלו את המגייסים עליכם (המועמדים לעבודה), אני בטוחה שגם להם תהיה תיבת פנדורה לא קטנה בכלל לפתוח. 
לכן, היום אנחנו לא כאן בכדי לשפוט מי מהצדדים צודק ומי לא בסדר. במקום זה נעשה משהו אחר- נאפיין את סוגי המגייסים שיש סבירות גדולה למדי שתפגשו באמצע הדרך וגם את הדרך הנכונה להתמודד איתם- כמו שנאמר- 
If you can't beat them- join them!

הנה 8 סוגי מגייסים שכנראה תפגשו, גם אם ממש לא תרצו:

1. שובר השיניים: מדובר במגייס/ת מתחיל/ה שחוסר ניסיונו בולט להחריד, ככל שמדובר בחברה טכנולוגית יותר. אותו מגייס מסכן מוצא את עצמו מנסה לצוף ללא גלגל הצלה בתוך ים של מושגים טכנולוגיים שאין לו מושג בהם. כשהוא ישאל אתכם שאלה בשילוב מונח טכני כלשהו יש סיכוי טוב שהוא יטעה אפילו בדרך ההגיה של אותה המילה, שלא לדבר על כך שיש סכנה ברורה ומיידית שהוא ישאל אתכם שאלת תם מטופשת או מיותרת, שתעצבן אתכם לאללה ותוביל אתכם לגלגול עיניים עצבני.

איך תתמודדו? בואו נתחיל באיך לא- לא תזלזלו במגייס! ולמה? משתי סיבות: הראשונה היא שגם אתם הייתם פעם חדשים בתפקיד ולא ידעתם את כל מה שאתם יודעים עכשיו והשניה היא ש...גם לכם אין מושג ירוק על פסיכולוגיה חברתית או התאוריה של אריקסון. במילים אחרות: אתם פוגשים את המגייס במגרש שלכם- אדם שלא למד הנדסה או מדעי המחשב, אלא פסיכולוגיה, סוציולוגיה או מדעי ההתנהגות. אם היינו הופכים את היוצרות, אתם הייתם הדיוטות בתחום שלו בדיוק כפי שהוא עכשיו בתחום שלכם.
בקיצור: זה הזמן לגייס את שאריות הסבלנות שעדיין יש לכם ולזרום עם השאלות של המגייס, גם אם הן נשמעות לכם מיותרות/מטופשות/קטנוניות/מוגבלות.

2. חלף עם הרוח: לקוח שלי סיפר לי השבוע סיפור על מגייס כזה... אחד שעושה טיזינג ונעלם כלעומת שבא. סיפור שהיה, כך היה: למיודענו מפתח התוכנה יש פרופיל מטופח בלינקדאין, לפני כשבועיים שלח אליו שם הודעה אישית מגייס אחד מחברה גלובלית גדולה ומוכרת. אותו מגייס כתב בהודעה שהתרשם מהפרופיל ומהנסיון ושעשויה להיות לו משרה מעניינת ומתאימה מאוד. מפתח התוכנה התרשם מההצעה, ענה בתגובה שישמח לשמוע על מה מדובר ומאז? נאדה! שום דבר. נעלמו עקבותיו של המגייס. חימם, גירה... וברח.

איך תתמודדו? ברור שזה מבאס במיוחד, שכן יוזם הפניה הוא המגייס ולא המגוייס. מצד שני, לכו תדעו מה קרה שם מאחורי הקלעים... אולי באותו היום היתה משרה פתוחה לחוצה ועד שהמפתח ענה להודעה דברים השתנו. אולי אותו מגייס עשה "שלח לחמך" בלינקדאין ושלח את אותה ההודעה ל-200 אנשים וכולם ענו בחיוב, אולי המשרה בוטלה בהפתעה. בקיצור, יש דברים שאין לנו עליהם מושג וגם לא שליטה.

3. הנודניק: אני מכירה לא מעט מהנדסי תוכנה שמרגישים כמו בשר ציד. לא עובר יום שהם לא מקבלים דרך המייל, הלינקדאין או הפייסבוק הצעות זימה ממגייסים. יש תחומים שבהם המחסור בכוח אדם מנוסה כל כך גדול שלמגייסים מיואשים פשוט אין ברירה אחרת והם מנסים את מזלם דרך שליחה של הודעות בתפוצת נאט"ו לכל מי שנושם וכתוב לו Java איפשהו בפרופיל הלינקדאין. ויש גם את אלה ששולחים לכם הודעה שוב ושוב ושוב. נו, אמרתי... - נודניקים.

איך תתמודדו? אני יודעת שזה קשה, אבל מידי פעם כדאי שתגיבו. אל תשכחו... כרגע אתם אולי לא מעוניינים במציאת עבודה חדשה או בהצעה הספציפית שאותו מגייס הציע לכם, אבל לא ירחק היום ושוב תמצאו את עצמכם מחפשים עבודה. או אז תצטרכו את כל אלה שכרגע הם בגדר "נודניקים". בקיצור- אל תתעלמו, נסו ליצר סוג של מערכת יחסים עם המגייס. זה אולי לא יעזור לכם עכשיו, אבל בעתיד... לכו תדעו. 

4. החבר הכי טוב שלכם: זהו מגייס שתפגשו במעמד הראיון. זה יכול להיות מנהל משאבי אנוש, מנהל גיוס או אפילו מנהל מקצועי. מה הבעיה איתו? לכאורה שום דבר... "איזה איש נחמד!" אתם חושבים לעצמכם ומיד מתרווחים באנחת רווחה על כיסא המרואיין. מרוב שנחמד לכם ונעים, אתם מספרים למראיין הזה הכל כולל הכל. מסירים מגננות ונפתחים כמו כלנית לאחר הגשם. מה יש לי להגיד לכם על זה? רק 3 מילים: Mistake! Big mistake!

איך תתמודדו? נתחיל בזה שתבינו שכל ראיון עבודה באשר הוא, הוא ראיון. מעמד מכירה. פגישת בחינה. וממש לא משנה עד כמה נחמד המראיין. כן... זה ממש לא הזמן לשכוח שאתם בראיון עבודה. אז מה עושים? מראים למראיין שגם אתם נחמדים וחביבים, מחייכים, משתפים פעולה, אבל! נשארים מקצועיים ולא מניחים לרגע שפגשתם עכשיו את ה BFF החדש שלכם.

5. עורך הדין: זהו מראיין אימתני במיוחד שנותן לכם תוך דקה-שתיים את התחושה שאתם בבית משפט. תחקור מעמיק כזה מזמן לא עברתם, גם לא בפעם ההיא שהייתם צריכים לקבל סיווג ביטחוני בצבא. המראיין הזה יגיע אתכם למחוזות רחוקים, יתעקש לקבל תשובה על כל סיבת עזיבה וכל מקום עבודה ואם היה לו עוד קצת זמן- היה מברר גם אם יש לכם ממליצים מבית הספר היסודי או מגן שושנה. לאחר ראיון כזה תצטרכו כנראה ללכת ישר הביתה ולמיטה משום שלהתמודד בהצלחה ראיון שלם עם מישהו שחלומו הרטוב זה להגיד: "!I rest my case" זו משימה מעייפת במיוחד.

איך תתמודדו? טוב, קודם כל: צפו בכל הפרקים של הסדרות "האישה הטובה" ו"חוק וסדר"... וברצינות- זרמו עם המראיין, ענו קצר ולעניין, אל תנדבו מידע מיותר (היו בטוחים שהוא ישתמש בו נגדכם), דעו לשים נקודה במקומות הנכונים ואל תשכחו- הוא בודק לא רק מה אתם עונים, אלא גם איך אתם מגיבים תחת לחץ, אז חשוב לשמור על רוגע ולא להראות שזה מלחיץ אתכם.

6. פני פוקר: נו, מה יש להרחיב עליו? מין רובוט שכזה שכל מה שתגידו או שלא- יוביל לתגובה אחת: חוסר תגובה. אל תצפו ממנו לחיוך חלילה, לרמז או למשוב כלשהו כי לא תקבלו.

איך תתמודדו? אל תנסו להוציא ממנו בכוח תגובה אנושית וזה גם בטח לא הזמן לשנס את חוש ההומור שלכם. ענו על השאלות בלי התחכמויות ואל תנסו לנתח.

7. חסר הטאקט: הייתי עדינה עם הכותרת... אבל מראיין כזה הוא מראיין מהסוג שמעיר הערה לא במקום, שואל שאלה לא חוקית, מביע דעה שוביניסטית או מגיב בהומור לא לעניין.

איך תתמודדו? רק בדרך אחת- חכו שהפיאסקו ייגמר, קחו את הרגליים וברחו כל עוד נפשכם בכם.

8. ועדת החקירה: זהו ראיון רב מראיינים, ראיון של יחיד (אתם) מול רבים (הם). ממש כמו בר כוכבא מול היוונים...

איך תתמודדו? זה ממש לא נעים להרגיש על הגריל, בטח לא כשמספר זוגות עיניים בוחנות אתכם בו זמנית. אז מה עושים? חפשו בין המראיינים אחד שנראה קצת יותר נעים/ נחמד/ חברותי/ חייכן/ אוהד/ מהנהן בהבנה יחסית לשאר ודמיינו שאתם משוחחים איתו. במקביל מידי פעם הסיתו את המבט ימינה ושמאלה כלפי שאר המשתתפים כדי לא לקפח אף אחד.

*רוצים עוד קצת מהפער הזה שבין מגייסים למועמדים? קראו כאן: מגייסים מנוגה, מחפשי עבודה ממאדים.
** רוצים עוד מכל הטוב הזה? 😋 פשוט תעשו כאן לייק:  https://www.facebook.com/CareerTips4Geeks/

מחפשים עבודה וזקוקים לסיוע? אולי בכתיבת קורות החיים? אולי בהכנה לראיון? אולי בהעברת מסרים נכונים? לפרטים נוספים על היעוץ ולתיאום פגישה:

 054-7380310 🖂  maya.bouhnik@gmail.com 🕿

- כתיבה, בדיקה ושדרוג קורות חיים
- התאמת קורות חיים למשרה ספציפית
- פניה נכונה למשרות הנכונות
- סימולציית הכנה לראיון עבודה אישיותי ממוקדת תפקיד
- תכנון נכון של קריירה
- מיתוג נכון ברשתות חברתיות
- חיפוש עבודה באמצעות לינקדאין
- טיפים להצלחה בראיונות עבודה
- טיפים וכלים להרחבת שיטות חיפוש העבודה
- אסטרטגיות חיפוש עבודה לבכירים
- עבודה יעילה יותר עם חברות השמה
- משא ומתן על חוזים והצעות שכר


Google+

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

ShareThis

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...