הרשמו לקבלת ניוזלטר שבועי כדי לא להחמיץ אף טיפ

רוצים להיות מעודכנים? לקבלה במייל של הטיפ השבועי לחיפוש עבודה:

יום ראשון, 19 במרץ 2017

לינקדאין: 8 טריקים וטיפים חדשים למחפשי עבודה (וגם לכאלה שלא)

לינקדאין שחררה לאחרונה עיצוב חדש לפרופיל האישי ולרשת בכלל, לרבות שינויים שנתקבלו בברכה ואחרים שעיצבנו הרבה מאוד אנשים. 

אז מכיוון שמזמן לא כתבתי כאן טיפים בנושא, החלטתי לכתוב עבורכם מדריך מסודר של שינויים חשובים שאתם חייבים לדעת עליהם וגם מספר טריקים נחמדים עבור המשתמשים המתקדמים. כן... אלה שבטוחים שכבר מכירים את הכלי הזה לעומק ומכל הכיוונים. 

מוכנים? קבלו:

1. הודעות תשובה מוכנות- אם אתם עוסקים במקצועות מבוקשים, אתם בטח "סובלים" מפניות מרובות מידי מצד הד-האנטרים המנסים המנסים לשדל אתכם באמצעות הצעות עבודה למיניהן. אני מכירה הרבה אנשים שזה פשוט מציק להם. בכל יום הם מקבלים הודעות והצעות, בעוד שכל מה שהם רוצים זה שיעזבו אותם בשקט. רבים מהם כלל אינם טורחים לענות למגייסים ולחברות ההשמה וזו כמובן טעות- מצד אחד לטעמי לא לענות זה לא מנומס, מצד שני כשלא עונים משאירים פתח להצקות... ואותו גורם שלא מקבל תגובה מרשה לעצמו לנסות שוב ושוב ולשלוח עוד ועוד הצעות.
אז הנה הפיתרון שיאפשר לכם להיות עם ולהרגיש בלי- לינקדאין יצרה 3 תשובות אוטומטיות מוכנות שאפשר להשתמש בהן כתגובה להודעות inmail. הראשונה: תודה, מעוניין לקבל פרטים נוספים. השניה: תודה על הפניה, כרגע אינני מעוניין אבל נישאר בקשר... ייתכן ובהמשך זה יהיה רלוונטי. השלישית: תודה, אבל לא מעוניין.
אם אתם רוצים להשאיר ערוץ פתוח מול המגייסים ולא לטרוק דלתות (שזה ממש לא חכם), לחצו על האופציה השנייה ובא לציון גואל.

2. פעילות אחרונה- בפרופיל החדש הרבה יותר קל לייצר תחושה של אקטיביות ברשת משום שהפעילות האחרונה שלכם (לרבות סטטוס שהעליתם, שיתוף שעשיתם וכו'...) מופיעה בפרופיל עצמו. זה כשלעצמו הופך גם פרופיל שמזמן לא עודכן לבועט ודינמי. 

3. איתות למגייסים שאתם פתוחים להצעות- רבים עדיין אינם מודעים לפיצ'ר החדש הזה, המאפשר להם לרמוז לכל המעסיקים (פרט לזה הנוכחי כמובן) שהם מחפשים עבודה/מוכנים לשמוע על משרות מעניינות. איך מפעילים אותו? בקלות: מקליקים כאן ומגדירים את ההעדפות שלכם תחת update preferences: מה מחפשים, באיזה אזור, באיזו רמת בכירות, באיזה ענפים, באיזה גודל של חברות. הנה לכם סוף אלגנטי לכותרות לא אלגנטיות בסגנון "searching for a job" או "unemployed".

4. מודיעין עסקי- זה טריק סודי שמעטים מכירים וזה הולך ככה: נניח שאתם עוסקים בקידום אתרים ורוצים לקבל מלינקדאין מידע מרוכז על הנושא הזה. הקליקו כאן ותוכלו לעיין במספר נתונים מעניינים מאוד, למשל: מתחרים, skills קשורים, תוכן רלוונטי מעניין, מצגות בנושא, משרות בתחום, קבוצות בתחום. השתמשו בלינק המצורף לכל תחום מקצועי שרק תרצו על ידי החלפת הטקסט שבסוף ה url לתחום המבוקש כשבין המילים מקף תחתון. 

5. פג תוקף- לא יודעת מתי השינוי הזה קרה, אבל זה חשוב במיוחד עבור כל אלה שמתמהמהים באישור חברויות חדשות. בעבר אם לא הייתם מאשרים בקשות חברות או דוחים אותן, הן פשוט היו מצטברות ברשימה. אבל כבר מספר חודשים שכבר לא. הציצו למעלה בתמונה שצירפתי מהודעת מייל שקיבלתי. התוקף של בקשות החברות פג, כך שכדאי שלא להמתין עם זה ואחת לתקופה לעשות סדר ברשימת הבקשות הממתינות ולחשוב היטב אם לוותר או לאשר.

6. שינוי בחיפוש המתקדם- בעבר היה קל מאוד לבצע חיפושים מתקדמים בתוך מאגר המידע בלינקדאין ולצערנו עכשיו קצת פחות. לא אכנס עכשיו לנבכי החיפוש הבוליאני, רק חשוב שתדעו שבכדי לבצע חיפושים מתקדמים כדאי ללמוד את הנוסחאות הבסיסיות לביצוע חיפושים בשילוב המילים AND, OR, NOT.

7. Skills- הפיצ'ר שרוב האנשים לא מבינים עד היום, כן... זה שנראה מיותר ומטופש להרבה אנשים, מקבל יותר ויותר חשיבות וכדאי מאוד שתדעו את זה. ולמה? משום שבמנוי הפרימיום המיועד למגייסים ל Skills שבחרתם בפרופיל שלכם יש משקל רב בתוצאות החיפושים שהם מבצעים ברשת. משמע- הוספתם Skill חשוב לפרופיל שלכם? תעלו בתוצאות החיפוש. לא הוספתם אותו? חבל... 

8. טיפ בונוס- רוצים לבלוט, לקשט או להדגיש טקסט בפרופיל שלכם? הקליקו כאן ותמצאו מגוון של אייקונים שתוכלו להוסיף לפרופיל. על לא דבר...! :)


מה, עדיין לא עשיתם לייק? אז זה בדיוק הזמן להצטרף כי לחפש עבודה זה גם מצחיק: 

 מסתבכים? לא מתחברים ללינקדאין אבל יודעים שזה חשוב? בואו נשב על זה בפגישת יעוץ (ועל עוד נושאים לבחירתכם). לפרטים נוספים על היעוץ לחיפוש עבודה ולתיאום פגישה:
- כתיבה, בדיקה ושדרוג קורות חיים
- התאמת קורות חיים למשרה ספציפית
- פניה נכונה למשרות הנכונות
- סימולציית הכנה לראיון עבודה אישיותי ממוקדת תפקיד
- תכנון נכון של קריירה
- מיתוג נכון ברשתות חברתיות
- חיפוש עבודה באמצעות לינקדאין
- טיפים להצלחה בראיונות עבודה
- טיפים וכלים להרחבת שיטות חיפוש העבודה
- אסטרטגיות חיפוש עבודה לבכירים
- עבודה יעילה יותר עם חברות השמה
- משא ומתן על חוזים והצעות שכר


Google+

תגובה 1:

  1. אלופה!!
    תודה על הפוסט
    ארתור

    השבמחק

ShareThis

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...