הרשמו לקבלת ניוזלטר שבועי כדי לא להחמיץ אף טיפ

רוצים להיות מעודכנים? לקבלה במייל של הטיפ השבועי לחיפוש עבודה:

יום ראשון, 26 במרץ 2017

צרות של עשירים: מה עושים כשמקבלים הצעת עבודה דווקא כשמחכים לאחרת?

Image courtesy of 1shots at FreeDigitalPhotos.net
בואו ונגדיר את זה ככה- גם צרות של עשירים הן צרות. כן, למרות שהן אולי נראות לאחרים (אלה שלצערם אינם עשירים) כמו סוג של "או-יו-יוי...!". 

ואיך זה בא לידי ביטוי בחיפוש עבודה? שאלה מצויינת! בעוד שיש אנשים שבקושי מצליחים לגרד זימון לראיון פה ושם, יש אחרים שדרכם סוגה בשושנים- אולי זה בזכות המוסד לשכלה גבוהה הכה נחשב בו למדו, אולי בזכות הידע המקצועי שלהם באחד או יותר מהתחומים הכי מבוקשים בשוק העבודה, אולי בזכות מקומות עבודה קודמים בעלי מוניטין מעולה ואולי זה סתם מזל. 

כך או כך, ישנם אנשים (כן וזה קורה גם למי שתחילת תהליך החיפוש שלו היתה צולעת, אך עם הזמן (או באמצעות יעוץ מקצועי) למד לשחק נכון בקלפים שחולקו לו) שאכן נקלעים למצב המלחיץ הבא- מספר תהליכים מתקדמים להם במקביל במספר חברות ומאחת מהן מגיעה הצעת עבודה. 

לכאורה אחלה, אבל עבור אותו מחפש עבודה- קצת פחות. 
ולמה? 
משום שהגורל נוטה להשתעשע בנו ובדרך כלל ההצעה הזו שמגיעה ראשונה היא דווקא מהחברה שהיא ה- second best... (או אפילו שלישית ברשימת סדר העדיפויות). 
אל תבינו לא נכון... לו ההצעה הזו היתה מגיעה לאחר שבועות או חודשים אפילו של בצורת ראיונות עבודה- המועמד היה בהחלט שמח (מה זה שמח? אפילו אסתכן ואשתמש במילה "מאושר") על קבלת ההצעה. אבל, מכיוון שבמקרה דנן יש עוד אופציות בקנה ושחלקן מלהיבות יותר, ההצעה הזו שמגיעה מוקדם מידי מכניסה ללחץ. 

אז... להסכים או שלא? ואם לא? זה לא סיכון? עוד עלולים לצאת קרחים מכל הכיוונים... ואם כן מסכימים ויומיים אחרי זה תגיע ההצעה המיוחלת- זו המלהיבה יותר? ומה לעשות? להודיע לכל הצדדים שיש לכם עוד הצעות? או שאולי עדיף להצניע?

כן... מגוון גדול מידי, תהיות רבות והתלבטויות הן לפעמים ועבור אנשים מסוימים גרועות אף יותר מאשר מצב של חוסר ברירה. 

אז מה עושים?

הנה 5 טיפים המיועדים לעשירים אך המבולבלים:

- מה לא לעשות? קודם כל לא להיכנס ללחץ ולא לבצע החלטות מתוך לחץ. ולחץ בהחלט יהיה פה- כשחברה מעוניינת במועמד מסוים, היא בהחלט יודעת איך להלחיץ אותו שייקח החלטה. זה הרי בדיוק מה שקורה כשחברה מתקשרת לזמן אתכם לראיון- היא תמיד תרצה שתגיעו כבר מחר (מה מחר?! אם זה היה אפשרי, הם היו רוצים שתגיעו אתמול!) מבלי שיהיה לכם זמן להתכונן.

- לקנות עוד קצת זמן. איך עושים את זה? בקלות, בתנאי שעדיין לא קיבלתם חוזה עבודה מסודר. תראו, כל עוד שהיא רק בעל פה- הצעה עדיין איננה הצעה. ועל כן בקשו לקבל הצעה מסודרת בכתב: "איזה כיף לשמוע, זו בשורה מעולה! תוכלו בבקשה לשלוח לי את ההצעה בחוזה כתוב? הייתי רוצה לעבור על כל הפרטים באופן מסודר...". זה כשלעצמו כבר יקנה לכם עוד מספר שעות עד אפילו יום-יומיים (תלוי בנפשות הפועלות).

- להיות כנים. טוב, זו הדרך האותנטית ביותר- אך גם זו שעלולה להתברר כמסוכנת. אם החברה שנתנה את ההצעה קובעת דד-ליין ונותנת לכם, נניח, 24 שעות לחזור אליה עם תשובה. ואם... אתם ממש לא בטוחים ורוצים לתת לחברה האחרת (או לחברות האחרות) עוד זמן וגם צ'אנס להתקדם, אזי להיות כנים זו אופציה לגיטימית. 
הנה תשובה אופציונלית למי שמנסה להמשיך לרקוד על מספר חתונות: "תודה רבה על ההצעה, מחמיא לי ומשמח אותי לקבל מכם הצעת עבודה. התפקיד בהחלט מלהיב אותי וכך גם החברה... יחד עם זה, אני רוצה להיות פתוח ושקוף לגמרי ולעדכן שאני בתהליכים מתקדמים נוספים. אני לא שולח יותר קורות חיים ולא מתחיל אף תהליך חדש. אלה תהליכים שהחלו כבר לפני מספר שבועות והייתי מאוד רוצה להגיע לקו הסיום גם בהם. האם תוכלו לתת לי יומיים/שלושה/ארבעה נוספים עד מתן התשובה?".

- לעדכן בעדינות את שאר החברות המתקדמות. טוב, אף אחד לא אוהב כשמלחיצים אותו ובטח לא אולטימטומים מאיימים ולמרות זאת, לפעמים אין ברירה אלא לנסות לקדם קצת את העניינים. במקרה הזה כדאי לעדכן את החברה המועדפת (אך היותר איטית) בהתפתחויות. אבל! במקרה שאתם עושים את זה חשוב לשמור על מספר עקרונות: 1. לעדכן בצורה הכי כנה: "קיבלתי הצעת עבודה ממקום אחר". 2. להבהיר שלמרות ההצעה שכבר קיבלתם, הם האופציה המועדפת עליכם. 3. לעדכן שאתם עדיין מעוניינים להמשיך בתהליך הגיוס אצלם עד סופו. 4. להתייעץ- "האם אפשר לעשות משהו בכדי להאיץ קצת את התהליך?".
במידה ואתם לצערכם לא המועמדים המועדפים על החברה המועדפת עליכם- כנראה תקבלו ממנה תשובה שעדיף שלא תמשיכו להמתין ושכדאי שתענו בחיוב להצעה השניה שלכם. אבל, אם החברה המועדפת עליכם גם היא מאוד מאוד מעוניינת בכם, יש סיכוי גבוה שהיא תזרז את התהליך כדי לא לפספס אתכם.

- לדעת איך להגיד "לא". אז נניח שנפל הפור. או יותר מדוייק, שהחלטתם לוותר על הצעת העבודה שקיבלתם. איך מאכזבים מעסיק? איך אומרים לו "לא" בדרך הכי דיפלומטית שאפשר? הנה כך:
1. אל תעשו את זה דרך המייל (למרות שברור שזו הדרך הכי קלה), אלא בטלפון.
2. ברגע שהחלטתם- הפסיקו לנסות למשוך זמן. ככל שתדחו את מתן התשובה, כך יהיה לכם קשה יותר (וגם למעסיק, כמובן), אז גם אם האריכו לכם את הדד-ליין אל תמשכו את זה עד השניה האחרונה.
3. היו אסירי תודה ודיפלומטים. הודו על ההזדמנות וגם על הזמן של האנשים שהיו אתכם בקשר. הבהירו שזו היתה החלטה קשה מאוד עבורכם ושהשקעתם בה הרבה מאוד מחשבה.
4. הקפידו להשאיר את הדלת פתוחה. גם אם אין לכם שום כוונה לעבוד אי פעם בחברה הזו, זכרו שאנשים תמיד זזים ועוברים ממקום למקום. לכו תדעו במי תיתקלו שוב בעתיד ואיפה... אגב, לגיטימי גם לבקש לשמור על קשר באמצעות הצעת חברות בלינקדאין.

אם הגעתם עד כאן ותוך כדי קריאה גלגלתם 10 פעמים את העיניים, כי כל זה נשמע לכם לגמרי כמו מדע בדיוני, אני יכולה לאשר לכם שלא מעט אנשים מוצאים את עצמם בסיטואציה הזו- גם כאלה שלא היו מאמינים שזה יקרה להם. 
תאשימו בזה את הגורל, את המזל או את הקארמה, אבל כנראה שככה זה בחיים- צרות תמיד באות בצרורות ולפעמים זה קורה גם עם הצעות עבודה... 😏

מה, עדיין לא עשיתם לייק? אז זה בדיוק הזמן להצטרף כי לחפש עבודה זה גם מצחיק: 

גם אתם רוצים לקבל מספר הצעות עבודה במקביל? זה יכול לקרות גם לכם! לפרטים נוספים על היעוץ לחיפוש עבודה ולתיאום פגישה:
- כתיבה, בדיקה ושדרוג קורות חיים
- התאמת קורות חיים למשרה ספציפית
- פניה נכונה למשרות הנכונות
- סימולציית הכנה לראיון עבודה אישיותי ממוקדת תפקיד
- תכנון נכון של קריירה
- מיתוג נכון ברשתות חברתיות
- חיפוש עבודה באמצעות לינקדאין
- טיפים להצלחה בראיונות עבודה
- טיפים וכלים להרחבת שיטות חיפוש העבודה
- אסטרטגיות חיפוש עבודה לבכירים
- עבודה יעילה יותר עם חברות השמה
- משא ומתן על חוזים והצעות שכר

Google+

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

ShareThis

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...