הרשמו לקבלת ניוזלטר שבועי כדי לא להחמיץ אף טיפ

רוצים להיות מעודכנים? לקבלה במייל של הטיפ השבועי לחיפוש עבודה:

יום ראשון, 23 באפריל 2017

שוד איי סטיי אור שוד איי גו - איך תדעו שהגיע הזמן לעזוב עבודה?

Image courtesy of Sira Anamwong at FreeDigitalPhotos.net
לפני שנים רבות מחשבה קבועה הייתה צצה לי באופן תדיר בכל בוקר בדרכי אל עבודתי ברמת החייל. הייתי עוברת בכביש הסמוך לקניון איילון, רואה את השלט של החנות 'סטימצקי' וחושבת לעצמי: "אחחחח, איזה תענוג זה יכול היה להיות לעבוד כמוכרת בחנות ספרים? מסביב מאות ספרים עם הריח הממכר הזה, במהלך כל היום להמליץ ללקוחות על ספרים, לקרוא ספרים חדשים כדי להיות בעניינים... מה צריך יותר מזה?! אז נכון שהמשכורת בטח מינימלית, אז מה? זה כל כך כיף!".

אל תבינו לא נכון, היתה לי משרה ניהולית מצוינת ותנאים טובים בהחלט, ולמרות זאת... אותה המחשבה המשונה שצצה באופן קבוע בכל בוקר.

היום, בדיעבד אני יודעת- כבני אדם קשה לנו עם שינויים, אנחנו בנויים (רובנו) בצורה כזו שאנחנו תמיד ננסה לשמור על הקיים, גם אם הוא לא כזה מושלם. יתירה מזאת, אם נוח לנו במצב הקיים, יהיה לנו קשה שבעתיים להגיע למסקנה שעדיף לסיים, להחליף, להיפרד, לעזוב. וזה תקף לכל תחומי החיים, לא רק לעבודה, כמובן. 

אם גם לכם צצה מידי פעם מחשבה משונה כזו כמו זו שלי, כמו למשל- איזה כיף זה יכול היה ל...: לעבוד בחנות ספרים/ למכור תכשיטים/ להפוך לטבח ולהכין פיצות כל היום/ להיות דוור/ פקח חניה, אז דעו לכם שזהו רמז. מין סימן שכזה שתת המודע שולח לכם שדי...! שכדאי לגוון, שאולי הגיע הזמן לעזוב. 

הנה 6 סימנים שמאותתים לכם שזה הזמן להמשיך הלאה:

1. כשאתם חולמים על תפקיד אחר וכשכל תפקיד אחר נשמע לכם הרבה יותר אטרקטיבי מהנוכחי. כן, גם אם יש לכם אחלה תנאים, מעמד וטייטל מכובד ולמרות שבתפקיד האחר משלמים שכר מינימום ועובדים 10 שעות ביממה בעמידה על הרגליים.

2. כשאתם קמים יותר מידי פעמים בבוקר עם המחשבה: אולי אבריז היום? כמה ימי מחלה עוד יש לי שלא ניצלתי? מישהו ישים לב בכלל אם לא אגיע היום? איך לא בא לי ללכת לעבודה היום!

3. כשאתם חוזרים הביתה בלי אנרגיות ובלי חשק לכלום. 

4. כשאתם מרגישים שבמקום העבודה הנוכחי כבר למדתם, התקדמתם, התפתחתם מקצועית בכל דרך אפשרית ושלא נותר יותר מה לקבל ממנו פרט לשכר. במילים אחרות, שימו את היד על הלב (כן, כן... ממש, ממש) וענו לעצמכם: אם תמשיכו לעבוד באותו מקום עבודה עוד 6 חודשים, האם יהיה לכם משהו להוסיף בקורות החיים שלכם בזכות חצי השנה הזו? האם תלמדו במהלכה משהו חדש? האם תתקדמו? האם תשתמשו במערכת/טכנולוגיה חדשה? האם תעבדו עם לקוחות אחרים? ואם תמשיכו לעבוד באותו מקום עוד שנה- האם אז יקרה שינוי כלשהו? האם תקודמו לתפקיד בכיר יותר? האם יהיו לכם יותר אתגרים ואחריות בתפקיד? אם עניתם לעצמכם ש"לא", פרט לנוחיות לא יצא לכם שום דבר מלהמשיך לעבוד באותו מקום.

5. כשהתפקוד שלכם מתחיל להתדרדר. אתם אולי מצליחים לעבוד על עצמכם שזו עבודה טובה ונוחה, אבל בחיים הדברים בדרך כלל מורכבים יותר... גם אם אתם טובים מאוד בכל הקשור להדחקה, העובדה שמיציתם, שאיבדתם את הזיק הזה של ההתלהבות ושאתם מתפקדים על "טייס אוטומטי" תחזור אליכם מתישהו כמו בומרנג. במצב כזה של מיצוי/שיעמום/חוסר אתגר... לא ירחק היום שבו גם ההשקעה שלכם תרד ויחד איתה גם הביצועים והתפוקה. מנהלים שמים לב לזה במוקדם או במאוחר וכשזה קורה זה מגיע בליווי של שיחה. לעיתים זו תהיה שיחה חברית יותר בכוונה להעמיד אתכם במקום, אבל לפעמים זו עלולה להיות שיחת אזהרה פורמלית. האמינו לי- אתם לא רוצים להגיע לשם. אם כבר לסיים משהו- עדיף שזה יגיע מכם מאשר לקבל זימון לשימוע ומכתב פיטורים (תחשבו איך תצטרכו להסביר את הפיטורים בהמשך בראיונות העבודה אצל מעסיקים אחרים...).

6. כשאתם מתחילים לפנטז על כך שמפטרים אתכם. כן, מה ששמעתם... יש אנשים שכל כך קשה להם עם סיומים, עם פרידות, עם להיות אלה שחותכים, עד שהחלום שלהם הוא שמישהו יחליט במקומם, שמישהו יעשה זאת עבורם. 

הזדהיתם עם אחד או יותר מהסעיפים הקודמים? כנראה שהגיע הזמן ל... לא, לא לעזוב! אלא להתחיל לחפש עבודה. קודם תחפשו, אחרי זה תמצאו עבודה אחרת ואז...רק אז, תעזבו. אוקיי?

*** נ.ב. אם כל כך נוח לכם היכן שאתם וכל כך קשה לכם לוותר על הנוחיות הזו, אולי זה ישכנע אתכם- כשעוזבים מקום עבודה (נוח ככל שיהיה) ומתחילים עבודה במקום חדש מקבלים בעסקת החבילה עוד מספר דברים: 1. גיוון! זווית ראיה חדשה, היכרות רחבה יותר של הנעשה במקצוע שלכם. 2. רשת חדשה של קשרים מקצועיים. 3. שיטות עבודה חדשות. 4. יציאה מאזור הנוחות היא הדרך היחידה ללמוד, להתעורר, לצאת ממוד ה"טייס האוטומטי". אתם מקבלים בחזרה את הסקרנות וההתלהבות שלכם. 5. עבודה חדשה מאפשרת להתחיל שוב "על נקי", למתג את עצמכם כפי שאתם חושבים שמגיע לכם, להמציא את עצמכם מחדש ולא להיות תקועים ברושם הישן שדבק בכם במקום העבודה הקודם.

***מה, עדיין לא עשיתם לייק? אז זה בדיוק הזמן להצטרף כי לחפש עבודה זה גם מצחיק: 

הגעתם למסקנה שהגיע הזמן להתחלה חדשה? רוצים לעשות את המהלך הכי נכון ויעיל שאפשר? לפרטים נוספים על היעוץ לחיפוש עבודה ולתיאום פגישת יעוץ:
- כתיבה, בדיקה ושדרוג קורות חיים
- התאמת קורות חיים למשרה ספציפית
- פניה נכונה למשרות הנכונות
- סימולציית הכנה לראיון עבודה אישיותי ממוקדת תפקיד
- תכנון נכון של קריירה
- מיתוג נכון ברשתות חברתיות
- חיפוש עבודה באמצעות לינקדאין
- טיפים להצלחה בראיונות עבודה
- טיפים וכלים להרחבת שיטות חיפוש העבודה
- אסטרטגיות חיפוש עבודה לבכירים
- עבודה יעילה יותר עם חברות השמה
- משא ומתן על חוזים והצעות שכר

Google+

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

ShareThis

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...