הרשמו לקבלת ניוזלטר שבועי כדי לא להחמיץ אף טיפ

רוצים להיות מעודכנים? לקבלה במייל של הטיפ השבועי לחיפוש עבודה:

יום ראשון, 14 במאי 2017

ריברס אינג'ינירינג: 3 סודות סינון של מגייסים שמחפשי עבודה צריכים ליישם

Image courtesy of jesadaphorn at FreeDigitalPhotos.net
בסרט הנסיכה הקסומה יש סצנה שקשה לשכוח: שני אנשים יושבים אחד מול השני עם שתי כוסות יין- באחת מהן יש רעל. השיחה ביניהם משעשעת להפליא, כשאחד מהם מנסה לנחש באיזו כוס נמצא הרעל על ידי שחזור כביכול של הלך המחשבה של השני.

נזכרתי עכשיו בסצנה הזו כי הטיפים בפוסט הזה גם הם סוג של הפוך על הפוך, כי בעצם ככל שתדעו יותר על אלה שיושבים מהצד השני של השולחן- על שיטות העבודה, הלוגיקה והלך המחשבה של המגייסים ותשתמשו בשיטות שלהם למיין אתכם, כך בעצם תוכלו לשפר את סיכוייכם לעלות בחכה שלהם.

אבל, עזבו הקדמות ארוכות. הנה 3 שיטות עבודה של מגייסים שתשמשנה אתכם היטב בכדי לשפר את תהליך חיפוש העבודה שלכם:

1. נתחיל בבייסיק- גם מגייסים ומנהלי משאבי אנוש מתחילים איפשהו, נכון או שלא? אז למה שלא תצמצמו קצת את פערי הידע ביניכם? נניח... שפת גוף והמשמעות שלה, איך מנהלים משא ומתן וגם איך לנהל ראיון אפקטיבי ו...איזה פרשנות לתת לתשובה כזו או אחרת בראיון ואיך מגלים מהם הכישורים של המועמד. יש לא מעט חומר ברשת שאפשר לקרוא, אפילו מחקרים ומגמות ומה לא. 
ולמתקדמים שבחבורה- הנה עוד הצעה- נסו לעשות סימולציה של ראיון, אבל הפעם אתם לא המרואיין אלא המראיין. נסו להיכנס לנעליים של זה שבדרך כלל יושב מולכם. אין לכם מושג כמה דברים משתנים, צפים והופכים לברורים יותר כשמשנים את זווית הראיה ואת נקודת המוצא. אגב, אם למדתם/שמעתם על NLP- לטכניקה הזו קוראים "טיול בין עמדות" וזו טכניקה עוצמתית ביותר למגוון מצבי קונפליקט בחיים.

2. בואו ונדבר קצת על לינקדאין. אתם בטח יודעים שבלינקדאין יש מנוי פרימיום ייעודי למגייסים. אז, אני לא מבקשת מכם לעשות מנוי כזה, למרות שזה רעיון לא לגמרי הזוי, מה שכן- כדאי שתהיו מודעים למספר שיטות עבודה של המגייסים ב LinkedIn.

- חיפוש "find more people like"- נניח שהתקבל לארגון עובד פצצה. מישהו שהוא באמת מדהים. ונניח שהמגייס רוצה לשחזר את ההצלחה הפנומנלית הזו (הגיוני שירצה) ולמצוא עוד אחד כזה. אז איך? ובכן, כל שצריך זה להקליד את שם העובד הכוכב ואז לבחור באופציית ה- חפש אנשים דומים ונקבל רשימת שמות של אנשים עם פרופיל דומה, רקע, טייטל, התמחויות וכישורים דומים.
מסקנה? חטטו בפרופילים של עובדים שכבר עובדים בחברות שמעניינות אתכם, בחנו היטב את הטקסט שכתבו, באיזה מילות מפתח השתמשו, איזה skills ציינו ו...- העתיקו מהם (בתנאי שזו האמת כמובן!).

- מיון על פי אנשים שיש להם קשר כלשהו לחברה- אז נניח שהמגייס ביצע חיפוש כלשהו בלינקדאין וקיבל 100 תוצאות של אנשים מתאימים. את התוצאות הוא יכול עכשיו למיין גם על פי רמת קשר עם החברה. הכוונה ב"קשר עם החברה" היא: לאדם הזה יש בלינקדאין חברים מדרגה ראשונה שהם עובדי החברה / או האדם הזה הגיש פעם מועמדות למשרה כלשהי בחברה דרך לינקדאין / האדם הזה מגיב לחומרים שהחברה מפרסמת בלינקדאין (סטטוסים, חדשות וכו'...). 
מסקנה? עשו את הדברים הללו שמצויינים כאן למעלה כדי להעלות את הסיכויים שלכם לעלות בתוצאות החיפוש. במילים אחרות- נהלו מערכת יחסים עם החברה המבוקשת (גם אם בינתיים זה רק חד-צדדי).

- לינקדאין מציגה משרות ממומנות לאנשים שיש להם בפרופיל מילות מפתח דומות למילים שבמשרה. 
מסקנה? רוצים לקבל הצעות של משרות מתאימות יותר? זה הזמן ל fine tunning של מילות המפתח בפרופיל שלכם.

3. סורסינג- כבר שמעתם את המושג הזה? אם לא, כדאי שתדעו: בחברות רבות המגייסים לא רק מנהלים את תהליכי הגיוס לחברה, מפרסמים משרות ומגיבים לפניות של מועמדים, אלא גם יוזמים פניות ממוקדות לעובדים - אנשים שלא בהכרח מחפשים כרגע עבודה, אבל שיש להם נסיון וידע שנדרשים לארגון ולכן שווה לעניין אותם. איך הם עושים את זה? מחפשים היטב ולעומק בכל מקום שרק אפשר- בלינקדאין כמובן, אבל גם בפייסבוק וברשתות חברתיות אחרות וגם באתרים מקצועיים כמו GitHub ו Stack Overflow ו Silo ועוד ועוד ועוד... כל הדרכים רלוונטיות ומקדשות את המטרה...
מה זה אומר עבורכם? שכדאי לכם להתחיל להסתובב בכל האתרים האלה בכדי לעזור למגייסים לשים לב אליכם.
כנ"ל בנוגע לפייסבוק שהופך מתחרה רציני ללינקדאין- בפרטים האישיים שם כדאי לעדכן מקומות עבודה (נוכחי וקודמים) , כמו גם intro מקצועי מעודכן ומפורט בכדי שגם שם תעלו בחיפושים...

ואם כבר הפוך על הפוך, הנה טיפ בונוס לסיום- כשכבר יש לכם פרופיל יפה בלינקדאין וגם קורות חיים מרשימים- הקדישו עוד 5 דקות לקרוא אותם שוב, אך הפעם מהסוף אל ההתחלה. למה? כי זו הדרך הטובה ביותר לגלות באגים קטנים של הקלדה וטעויות מביכות... אז...כדאי!

*** לייק כבר עשיתם? לא טעיתם... :) כדי להיות בעניינים בכל הקשור לשוק העבודה, חדשות, טיפים ואפילו צחוקים- הצטרפו כאן:    https://www.facebook.com/CareerTips4Geeks/

מחפשים עבודה והחיפוש תקוע? זקוקים לזווית ראיה חדשה? להתרעננות? להרחבת שיטות החיפוש? לשינוי? 
- כתיבה, בדיקה ושדרוג קורות חיים
- התאמת קורות חיים למשרה ספציפית
- פניה נכונה למשרות הנכונות
- סימולציית הכנה לראיון עבודה אישיותי ממוקדת תפקיד
- תכנון נכון של קריירה
- מיתוג נכון ברשתות חברתיות
- חיפוש עבודה באמצעות לינקדאין
- טיפים להצלחה בראיונות עבודה
- טיפים וכלים להרחבת שיטות חיפוש העבודה
- אסטרטגיות חיפוש עבודה לבכירים
- עבודה יעילה יותר עם חברות השמה
- משא ומתן על חוזים והצעות שכר


Google+

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

ShareThis

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...