הרשמו לקבלת ניוזלטר שבועי כדי לא להחמיץ אף טיפ

רוצים להיות מעודכנים? לקבלה במייל של הטיפ השבועי לחיפוש עבודה:

יום ראשון, 25 ביוני 2017

דיר באלאכ: אם לא תוכיחו את 3 הדברים הללו בראיון העבודה פשוט לא תתקבלו

Image courtesy of Sira Anamwong at FreeDigitalPhotos.net
כמו בצבא, אני אוהבת שהכל מתחלק ומסתדר בשלשות. ולא רק אני בעצם, משום ש- 3 הוא מספר קסם. 

קחו למשל את השילוש הקדוש, את שלושת המוסקטרים, את דג הזהב ו-3 המשאלות, את זהבה ו-3 הדובים, את "לכובע שלי 3 פינות" ואת שלושת האבות והוא יתגלה לכם כמספר בעל משמעות עמוקה מאוד בהרבה תחומים והקשרים אחרים. 

אגב, נסו לשחק את המשחק דג מלוח ולספור עד מספר אחר, 5 נניח...  😆 (זוכרים את המשחק? 1, 2, 3... דג מלוח!!). 
ומי העומד שצריך לבדוק אם מישהו זז? טוב, לא יודעת... בואו ונעשה מ-3 יוצא 1... ונראה מי יוצא.

אז אם אנחנו כבר מסכימים ש-3 הוא מספר מיוחד (ואם לא, מוזמנים לחקור את התופעה, יש המון מידע מרתק ברשת), בואו ונשתמש בו גם בכל הקשור לחיפוש עבודה (ומי שפגש אותי כבר מכיר את שיטת ה-3 שלי לכתיבת קורות חיים). 

איך יבוא 3 לידי ביטוי בראיונות? ובכן, בראיון העבודה ולא משנה כמה שאלות ישאלו אתכם ועד כמה יתפלפלו אתכם ויחקרו שתי וערב, כל השאלות בסופו של דבר מתנקזות ל-3 נושאים בלבד. במילים אחרות, בראיונות עבודה זה אמנם עשוי להיראות כאילו המראיין שואל אתכם אינסוף סוגים של שאלות, אבל בעצם הוא מנסה לברר בכל מיני דרכים ושאלות נרדפות אינפורמציה בנוגע ל-3 נושאים חשובים בלבד.

מהם 3 הנושאים הללו? טוב ששאלתם. הנה זה בא:

1. האם אתם רוצים את התפקיד?

2. האם אתם מסוגלים לבצע את העבודה?

3. האם אנחנו רוצים לעבוד אתכם? 


טוב, זו כמובן דרך כללית מאוד להציג את השאלות, בואו ונפתח אותן קצת:

1. האם אתם רוצים את התפקיד?
הכוונה של כל השאלות הסובבות את הנקודה הזו היא לוודא שיש לכם מוטיבציה. שאתם לא כאן, רק משום שאין לכם ברירה אחרת, אלא שאתם באמת ובתמים מעוניינים בתפקיד הספציפי הזה ובחברה הספציפית הזו.
שאלות לדוג' עשויות להיות: "למה בחרת ללמוד דווקא את תחום הלמודים הזה?", "איך הגעת אלינו?", "מה אתה יודע עלינו?", "למה אתה מעוניין בתפקיד?", "בתפקידך הקודם היית X ו Y זה תפקיד הרבה פחות בכיר, למה אתה מעוניין ב Y?", "אני רואה שאת שני התפקידים הקודמים שלך עזבת לאחר שנה, למה?" וכן הלאה והלאה...
נסו להעמיד את עצמכם במקום של המעסיק/המגייס...- האם הייתם לוקחים סיכון לגייס עובד שלא סגור על עצמו, על מה שרוצה או על התפקיד? מישהו שלא ברור אם הוא בעניין בכלל? מישהו שלא בטוח אם יחזיק מעמד ויעזוב תוך תקופה קצרה? מישהו שלא מעונין בתפקיד שאליו מתראיין, אלא בתפקיד אחר ותוך חודשיים מכניסתו לתפקיד יתחיל לנדנד ולבקש קידום?

מסקנה: בראיון העבודה אתם צריכים להוכיח שאתם אוהבים את מה שאתם עושים, שאתם מעוניינים בתפקיד הספציפי הזה ושיש לכם מוטיבציה לבצע את העבודה מפה ועד הודעה חדשה.

2. האם אתם מסוגלים לבצע את העבודה?
כאן הכוונה לכישורים שאתם מביאים אתכם- לידע, להשכלה, לנסיון המקצועי, לכישורים הרכים. חלק ניכר מראיון העבודה יוקדש מן הסתם לנושא הזה דרך מגוון גדול של שאלות. למשל: "כמה נסיון יש לך ב X?", "אלו יכולות נדרשות לדעתך בכדי להצליח בתפקיד כזה?", "מהן החוזקות שלך?", ספר על מקרה שבו קרה X ואיך התמודדת?", "מה היית עושה אם היית צריך להתמודד עם מצב Y?", "מה הדבר הראשון שתעשה אם תתקבל לעבודה?" וכו' וכו'... 

מסקנה: בראיון העבודה אתם צריכים להוכיח שיש לכם את כל מה שנדרש- גם מבחינה מקצועית וגם מבחינת אופי ותכונות אישיות בכדי לבצע בהצלחה את העבודה.

3. האם אנחנו רוצים לעבוד אתכם? 
האם אתם מתאימים לתרבות הארגונית שלנו בחברה? האם תסתדרו היטב יחד עם שאר אנשי הצוות? האם אתם מתאימים למנהל הישיר- לאופי שלו? לשיטת הניהול שלו? האם אתם מתחברים לערכי החברה? לחזון החברה? ובמילים אחרות: איך זה לעבוד אתכם? האם זה כיף או סיוט שלא ברא השטן? עד כמה נחמד זה יהיה להעביר אתכם כתף לצד כתף 8+ שעות עבודה ביום בכל יום? 
שאלות לדוגמה עשויות להיות: "ספר לי על המנהל הקודם שלך- איך היתה מערכת היחסים איתו?", "ספר על מקרה של קונפליקט עם אחד מעובדי החברה", "תן דוגמה למקרה של שיתוף פעולה ועבודת צוות", "עם אילו אנשים אתה לא מסתדר?", "אם אשאל ממליצים עליך, מה יספרו לי?". 
כאן בעצם מדובר ברבות מהשאלות שנשאלות על ידי מנהל הגיוס/ בראיון HR... שאלות התנהגותיות ואישיותיות. מעסיקים רבים שמים דגש רב על הסוג הזה של ההתאמה משום שבעוד ששפת פיתוח כזו או אחרת, מערכת מידע חדשה או פונקציות באקסל אפשר ללמוד בקלות יחסית, אופי, גישה וכישורים רכים קשה מאוד ללמד ובטח שכמעט בלתי אפשרי לשנות. 

מסקנה: בראיון העבודה אתם צריכים להוכיח התאמה לסביבה האנושית של הארגון ולשקף ככל האפשר את החוזקות שלכם, את היכולות, את הכישורים הבינאישיים. במילים אחרות- לייצר כימיה.

לסיום, רוצים עוד כמה עובדות מעניינות על המספר 3? הנה:
3 הוא המספר הראשון שניתן ליצר באמצעותו צורה גאומטרית. יש 3 סוגי זמן: עבר, הווה, עתיד. החיים מתחלקים ל-3: לידה, חיים, מוות. לכל סיפור יש התחלה, אמצע וסוף. כששניים רבים, השלישי לוקח. בתרבות הסינית 3 מייצג את החיים. כל הצבעים בעולם נוצרים מ 3 צבעי בסיס. בקלפי טארוט ה- 3 מיוצג על ידי הקיסרית ומשמעות הקלף: גדילה ויצירה. ו... כשבני עדת אשכנז מסיימים לקרוא אחד מספרי התורה הם קוראים בקול: חזק, חזק ונתחזק!

ובנימה אופטימית זו (בכל זאת, צריך את זה כשמחפשים עבודה, נכון?) לקראת ראיון העבודה הבא שלכם בהחלט אאחל לכם ומכל הלב: חזק, חזק ותתחזקו... 😃

בהצלחה!

*** לייק כבר עשיתם? לא טעיתם... :) כדי להיות בעניינים בכל הקשור לשוק העבודה, חדשות, טיפים ואפילו צחוקים- הצטרפו כאן:    https://www.facebook.com/CareerTips4Geeks/

ואם כבר חיזוקים- מרגישים שאתם זקוקים לחיזוק לקראת ראיון העבודה הבא שלכם? דברו איתי! לפרטים נוספים על פגישת היעוץ לחיפוש עבודה, שדרוג קו"ח, הכנה לראיונות ועוד... וכמובן גם לתיאום:
- כתיבה, בדיקה ושדרוג קורות חיים
- התאמת קורות חיים למשרה ספציפית
- פניה נכונה למשרות הנכונות
- סימולציית הכנה לראיון עבודה אישיותי ממוקדת תפקיד
- תכנון נכון של קריירה
- מיתוג נכון ברשתות חברתיות
- חיפוש עבודה באמצעות לינקדאין
- טיפים להצלחה בראיונות עבודה
- טיפים וכלים להרחבת שיטות חיפוש העבודה
- אסטרטגיות חיפוש עבודה לבכירים
- עבודה יעילה יותר עם חברות השמה
- משא ומתן על חוזים והצעות שכר


Google+

2 comments:

  1. פשוט זה שם המשחק, בלי יותר מדי סיפורים ופרשנויות על מי שאתה מתי נולדת ומה ההורים שלך עושים. להביא את המורכב לפשט וזה הסיפורים וזה מה שכנראה כולם רוצים.

    כל הכבוד

    השבמחק

ShareThis

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...