הרשמו לקבלת ניוזלטר שבועי כדי לא להחמיץ אף טיפ

רוצים להיות מעודכנים? לקבלה במייל של הטיפ השבועי לחיפוש עבודה:

יום ראשון, 22 באוקטובר 2017

למה קוראים לקנגרו - קנגרו? ומה הקשר בין זה להצלחה בראיונות עבודה?

Image courtesy of mapichai at FreeDigitalPhotos.net
לפני מספר שבועות צפיתי ערב אחד בסרט הבדיוני "המפגש". לא אלאה אתכם בכל מה שקורה בסרט, רק בסצינה אחת מתוכו שממש תפסה אותי והרצתי אחורה כדי לצפות בה שוב.

גיבורת הסרט היא מומחית בינלאומית לשפה ותקשורת, זו גם הסיבה לכך שכשחוצנים משתלטים על העולם, היא מגוייסת על ידי השלטון האמריקאי בכדי לנסות לפרש את שפת החוצנים ולייצר סוג של תקשורת איתם כדי להבין מה הכוונות שלהם.

באיזשהו שלב אותה מומחית רוצה להיכנס שוב לחללית (היי, אל תצחקו עלי עכשיו, לא אני כתבתי את התסריט... 😎) שבה מצויים החוצנים. יש בזה ממד של סכנה, כמובן, ואחד ממפקדי הצבא די מתנגד. בדיוק אז מומחית השפה מספרת את סיפור הקנגרו, שהולך ככה:

"כשהבריטים רק הגיעו לאוסטרליה הם פגשו באבורג'ינים. בדיוק עבר בסביבה קנגרו והבריטים שמעולם לא ראו בעל חיים כזה משונה שיש לו כיס בו הוא שומר על הגורים שלו התפלאו ושאלו בתמיהה את האבורגינים 'מה זה?!' אחד האבורגינים ענה להם 'קנגרו'. 
כך קיבל בעל החיים הזה את שמו. 
אבל כל הקטע הוא שבאבורג'ינית הפירוש של 'קנגרו' הוא...: 'אני לא מבין'."

כשיוצא מפקד הצבא מהחדר, אומר לה אחד הקולגות- "סיפור טוב!".
"הסיפור הזה בכלל לא נכון" היא עונה לו, "אבל הוא מוכיח את הנקודה שלי".

מה אתם צריכים ללמוד מהדוגמה הזו ואיך זה בכלל קשור להצלחה בראיונות עבודה? 

ובכן... בואו ונתחיל בכך שאני לא מנסה לגרום לכם לספר שקרים בראיונות עבודה... הו לא, חס וחלילה! מה שאני כן מנסה לעשות זה שתהיו מודעים לכך שכדי לצלוח ראיון לא רק המסר חשוב, אלא גם איך הוא מוגש. במילים אחרות, לדרך ההגשה- לאופן שבו אתם מתארים דברים שקרו יש השפעה מרובה ולא פחות חשובה מאשר מה שאתם אומרים. יש דרכי הצגה שאינן משכנעות ולעומתן יש דרכים שמאוד משכנעות ויצליחו לשכנע גם את האגוז הקשה והסקפטי ביותר (זה עובד כשמדובר בשקר גמור, כמו בסיפור על הקנגרו, ובטח ובטח כשמדובר באמת!).

אז איך מעבירים מסר משכנע? טוב, זו כבר אמנות הדורשת אינטליגנציה רגשית ויכולת הבנת האדם, מעורבבת בקורטוב של פסיכולוגיה, יחד עם הכרות של שיטות מכירה. ניקח את כל זה ונוסיף לתערובת כושר ביטוי ויכולת התנסחות ונפזר מלמעלה שפת גוף מתאימה.

עבור מי שסקרן ועדיין לא צפה בסרט ועבור מי שכן, אבל לא הקדיש תשומת לב מיוחדת לסצינה הזו, הנה היא. זכרו זאת לקראת ראיון העבודה הבא:
*** לייק כבר עשיתם? לא טעיתם... :) כדי להיות בעניינים בכל הקשור לשוק העבודה, חדשות, טיפים ואפילו צחוקים- הצטרפו כאן:    www.facebook.com/CareerTips4Geeks


רוצים לשפר את מיומנויות ההתראיינות שלכם? רוצים לחדד יכולת מכירה? רוצים לדעת מה הסוד להעברת מסר מדויק ומשכנע?
לפרטים נוספים על פגישת ההכנה לראיונות עבודה, יעוץ לחיפוש עבודה, התלבטויות קריירה, שדרוג קו"ח, לינקדאין ועוד... וכמובן גם לתיאום, צרו קשר:
- כתיבה, בדיקה ושדרוג קורות חיים
- התאמת קורות חיים למשרה ספציפית
- פניה נכונה למשרות הנכונות
- סימולציית הכנה לראיון עבודה אישיותי ממוקדת תפקיד
- תכנון נכון של קריירה
- מיתוג נכון ברשתות חברתיות
- חיפוש עבודה באמצעות לינקדאין
- טיפים להצלחה בראיונות עבודה
- טיפים וכלים להרחבת שיטות חיפוש העבודה
- אסטרטגיות חיפוש עבודה לבכירים
- עבודה יעילה יותר עם חברות השמה
- משא ומתן על חוזים והצעות שכר

תגובה 1:

  1. וואלה. הסרט היה כ"כ גרוע מנקודת מבט של חובב מדע בדיוני, שלא זכרתי את הקטע הזה.

    השבמחק

ShareThis

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...