הרשמו לקבלת ניוזלטר שבועי כדי לא להחמיץ אף טיפ

רוצים להיות מעודכנים? לקבלה במייל של הטיפ השבועי לחיפוש עבודה:

יום ראשון, 7 בינואר 2018

ראיונות עבודה: 22 שאלות שאתם לא מעזים לשאול אבל ממש מוכרחים

Image courtesy of saphatthachat at FreeDigitalPhotos.net
דמיינו לעצמכם דייט ראשון בין שני אנשים. אבל זה לא דייט מגניב כזה כמו שרואים בקומדיות רומנטיות בקולנוע, הו לא...! זה דייט מביך למדי, מלא בשתיקות ובשיחה לא זורמת.
בד"כ בדייט מהסוג הזה קורה עוד משהו לא נעים (אחד מיני רבים, כמובן...)- אחד משני האנשים מנסה לשמור על הגחלת של השיחה בכדי שלא תשתלט עליה שוב שתיקה מביכה, הוא מנסה להפיח חיים במפגש, אולי להעלות נושאי שיחה, אולי לשאול שאלות. הצד השני, לעומתו-  עונה תשובות לקוניות וקצרות, רק מגיב ולא יוזם, לא שואל שאלות ולא מתעניין.

אם הייתם צופים בפיאסקו הזה מהצד, בטוח שהייתם מגיעים למסקנה חותכת- אחד מהשניים בוודאות לא מעוניין בשני ואילו השני אולי כן, ואולי הוא סתם אדם חברותי. כך או כך ברור מאוד שזה שלא ממש משתף פעולה, זה שלא שואל, זה שלא יוזם הוא כנראה אדיש, לא אכפת לו, לא מעניין אותו ורק בא לו לעוף משם.

עכשיו, בואו וניקח סיטואציה שונה לגמרי (אבל שלרבים מזכירה סוג של בליינדייט): ראיונות עבודה. דמיינו לעצמכם שני אנשים בסיטואציה די דומה- אחד מהם שואל שאלות, מתעניין, חוקר, מאתגר ואילו השני רק זורם, עונה, מגיב. כשמגיעה נקודה בשיחה שבה אותו מגיב נשאל אם יש לו שאלות- הוא עונה ש...לא. 
איזה רושם הוא ייצור עליכם כמשקיפים מהצד? האם הוא ייתפס בעיניכם כאדם נלהב, בעל מוטיבציה גבוהה, סקרן, מעוניין, מתעניין? או שמא... תגיעו למסקנה שהוא- אדיש, משועמם, לא בעניין, מת לעוף משם?

ולמה אני שואלת אתכם את זה? כי זה בדיוק הרושם שאתם עושים בראיונות עבודה, אם אתם מאלה שלא נעים להם לשאול או אם אתם מאלה שפשוט לא יודעים מה לשאול ולכן עונים למראיין את התשובה הבאה: "המממ האם יש לי שאלות....? לא, הכל ברור, הצגת ממש בפירוט את כל המידע החשוב".

אגדיר זאת כך: לעולם, אבל לעולם אל תענו באף ראיון עבודה את התשובה שמופיעה כאן למעלה. ולמה? כי בן רגע תייצרו את הרושם שפשוט לא מעניין אתכם ושאתם רק... נכון, ניחשתם...- מתים לעוף משם- בדיוק כמו אותו משועמם בדייט הלא מוצלח.

ואם התירוץ שלכם הוא שהמראיין היה ממש ענייני ונתן את כל המידע שאפשר לתת ואין לכם שום צורך במידע נוסף- אזי אענה לכם ששוב אתם טועים טעות מרה. בוודאות יש עוד נושאים שלא עלו בשיחה, בוודאות יש עוד מידע שחשוב שתדעו לפני שתתקדמו הלאה בתהליך הגיוס למשרה הזו (ועל כמה וכמה אם לא בא לכם לקנות חתול בשק ולגלות את זה יום אחרי שהתקבלתם לעבודה...) ובוודאות אתם חייבים לשאול ולו בשביל לייצר את הרושם שאתם מתעניינים בתפקיד ובחברה (וגם... בכדי שיהיה סיכוי שמישהו שם יחליט לזמן אתכם לשלב הבא).

אז מה שואלים את המראיין, אם הוא היה מאוד מקיף וענייני? מה אפשר עוד להעלות בשיחה? באיזה נושאים כדאי שיהיו לכם כמה שיותר פרטים בכדי לא לגלות בדיעבד שהתקבלתם למשרה שלא מתאימה לכם? ואיך אפשר אפילו להרשים את המראיין בזכות שאלות חכמות וגילויי סקרנות? 

הכנתי לכם פה רשימת שאלות לדוגמה, אתם לא חייבים לשאול את הכל (וגם עדיף שלא תעשו את זה) אבל נסו לקבל מפה השראה. מצאו ברשימה את השאלות שכן נוח לכם איתן ובראיון הבא אל תשכחו לשאול אותן. אני בטוחה שתתפלאו לגלות כמה מידע חדש וחשוב יצוף ככה וגם... על הדרך תחזקו את הרושם החיובי על המראיין- אז מה רע?!

הנה זה בא:

שאלות עבור משאבי אנוש:

1. אני מחפש מקום עבודה לטווח ארוך, תוכל/י לספר לי מה ממוצע הוותק בקרב עובדי החברה?

2. האם מדובר בתפקיד חדש או להחליף עובד?

3. איזה עוד שלבים יש בתהליך הגיוס?

4. האם יש חפיפה כלשהי? אולי הכשרה מסויימת בעת הכניסה לתפקיד?

5. האם קיימת מדיניות של ניעות עובדים מתפקיד לתפקיד בתוך החברה?

6. האם אתם נוהגים לעדכן מועמדים בסטטוס שלהם בין ראיון לראיון?

7. אם אני לא שומע/ת מכם תוך תקופה מסויימת- האם אני יכול ליצור קשר כדי לברר בנוגע לסטטוס שלי? תוך כמה זמן את/ה ממליצ/ה לי לעשות זאת? איך הכי נוח- בטלפון/במייל? יש איש קשר ספציפי שעדיף לפנות אליו?

8. אשמח לקבל עוד מידע על התרבות הארגונית, על האווירה בחברה.

שאלות למראיין מקצועי:

9. איך מתבצעת חלוקת העבודה בין אנשי הצוות?

10. מה מייחד את העבודה כאן להבדיל ממקומות עבודה אחרים?

11. עם איזה עוד ממשקים פנימיים או חיצוניים יש אינטראקציה בתפקיד הזה?

12. למי מדווחים בתפקיד הזה? מי המנהל הישיר?

13. מה הרקע המקצועי של שאר חברי הצוות?

14. איך נמדדים ביצועי העובד בתפקיד הזה?

15. איך נראה יום טיפוסי בתפקיד?

16. האם את/ה צופה שינוי כלשהו באחריות או במטלות התפקיד בעתיד הקרוב/רחוק?

17. כמנהל איזו שיטת ניהול אתה מעדיף? "שגר ושכח" או הנחיה צמודה יותר?

18. מה האתגר הגדול ביותר בתפקיד הזה?

19. מה אתה הכי אוהב בעבודה בחברה הזו?

20. קראתי כתבה שנכתבה עליכם בגלובס בדיוק לפני שבוע, תוכל לספר לי יותר על....X...?

21. האם הצוות מבלה יחד מידי פעם גם מעבר לשעות העבודה?

22. האם יש לך לבטים או ספקות כלשהם לגבי מידת ההתאמה שלי לתפקיד? איזה?

אם תיקחו מכאן רק 5-7 שאלות ותיישמו את ההמלצה לשאול אותן בראיונות עבודה- אני את שלי עשיתי... :) יש לכם רעיונות לעוד שאלות טובות? הוסיפו כאן למטה בתגובות.

*** לייק כבר עשיתם? לא טעיתם... :) כדי להיות בעניינים בכל הקשור לשוק העבודה, חדשות, טיפים ואפילו צחוקים- הצטרפו כאן:    www.facebook.com/CareerTips4Geeks

צריכים עוד חידודים לקראת ראיון העבודה הבא שלכם? מרגישים חוסר ביטחון בראיונות עבודה? בואו נעשה סימולציה של ראיון ונוודא שלראיון הבא אתם מגיעים הרבה יותר מוכנים והרבה יותר בטוחים בעצמכם!
לפרטים נוספים על פגישת היעוץ לחיפוש עבודה, סימולציה של ראיון, שדרוג קו"ח או שדרוג פרופיל לינקדאין  וכמובן גם לתיאום, צרו קשר:
- כתיבה, בדיקה ושדרוג קורות חיים
- התאמת קורות חיים למשרה ספציפית
- פניה נכונה למשרות הנכונות
- סימולציית הכנה לראיון עבודה אישיותי ממוקדת תפקיד
- תכנון נכון של קריירה
- מיתוג נכון ברשתות חברתיות
- חיפוש עבודה באמצעות לינקדאין
- טיפים להצלחה בראיונות עבודה
- טיפים וכלים להרחבת שיטות חיפוש העבודה
- אסטרטגיות חיפוש עבודה לבכירים
- עבודה יעילה יותר עם חברות השמה
- משא ומתן על חוזים והצעות שכר

Google+

תגובה 1:

  1. עוד שאלות שאני שואלת :
    1. באיזו שיטה עובדים בצוות - agile, waterflow.
    2. האם יש יוניטסטים למוצר, בכלל שאלות כלליות על איכות המוצר , מי בודק , כמה למה וכו'.
    3. שאלות על טכנולוגיות ספציפיות - משתמשי בפייתון לדוגמא -באיזה גרסא שלו שזה תמיד מוביל לעוד שאלות למה גרסא ישנה. האם עושים אדפטציה קלילה לגרסאות שלו עם ההתקדמות. נותן לי המון מידע על החברה עד כמה זזים מהר טכנולוגית.

    השבמחק

ShareThis

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...