הרשמו לקבלת ניוזלטר שבועי כדי לא להחמיץ אף טיפ

רוצים להיות מעודכנים? לקבלה במייל של הטיפ השבועי לחיפוש עבודה:

יום ראשון, 11 בפברואר 2018

מחקר גילה את הסוד: זה השביל הכי מהיר למשרת מנכ"ל

Image courtesy of freedooom at FreeDigitalPhotos.net
גם לכם בא על משרד פינתי בקומה ה 38? על כסא מנהלים מפנק? על כרטיס ביקור שמתנוסס עליו שמכם בצמוד לטייטל
ההו כה נחשק מנכ"ל? שלא לציין את המשכורת השמנמנה הנלווית לטייטל הזה?

ובכן, אם עניתם כן, הפוסט הזה עבורכם משום שהוא יגלה לכם את הסוד הגדול- סוד שנתגלה בזכות מחקר שנערך במשך לא פחות מאשר 10 שנים תמימות וניסה לאתר את גנום המנכ"לות.

רגע, שימו את הסקפטיות בצד בגלל שמדובר במחקר רציני מאוד. במחקר בוצע מעקב במשך 10 שנים ונאסף מידע על 17,000 מנהלים בכירים בכדי לגלות מה המכנה המשותף לאלה שהגיעו לראש הפירמידה ולמה. ליתר דיוק, החוקרים בדקו מה המשותף למנהלים שהגיעו למנכ"לות בזמן קצר יותר מאשר 24 שנים מתחילת הקריירה. כן... הנה לכם נתון מעניין ראשון: הזמן הממוצע שלוקח מהתפקיד הראשון בשוק העבודה ועד לתפקיד מנכ"ל הוא 24 שנים...

אז מה לדעתכם הם גילו? האם כדי להגיע למשרת מנכ"ל נדרש אילן יוחסין נכון? אולי תואר MBA יוקרתי? לא ולא.
התשובה הנכונה היא שאלה שהגיעו למשרת מנכ"ל בזריזות היו מנהלים שביצעו החלטות קריירה אמיצות. ליתר דיוק, נמצאו 3 סוגים של צעדי קריירה אמיצים שהיו המכנה המשותף בין הקופצים הזריזים ביותר לתוך תפקידי מנכ"ל. 97% מהם ביצעו לפחות צעד אחד מתוך השלושה ו 50% מהם ביצעו לפחות שני צעדים מתוך השלושה.
מה שעוד יותר מעניין הוא שאנשים שהשתתפו בסקר וביצעו את הצעדים הללו מצאו את עצמם בתפקיד המנכ"ל גם אם בכלל לא שאפו לזה מלכתחילה. מה שמחזק את המסקנה שמדובר בצעדים עוצמתיים במיוחד.

נו, אז מה דעתכם? רוצים לנסות גם? הנה 3 הסודות שיובילו אתכם בשביל הקצר ביותר אל עבר משרת מנכ"ל:

1. הדרך למשרת מנכ"ל איננה קו ישר כלפי מעלה, נהפוך הוא... לפעמים נכון לבצע צעד שלוקח אותנו קצת אחורנית או הצידה, כדי להתקדם מהר יותר בהמשך. מסתבר ש 60% ממנכ"לי הבזק לקחו תפקיד קצת קטן יותר מהכישורים שלהם מתישהו במהלך הקריירה. צעדים כאלה עשויים להיות, למשל: להיכנס למשהו חדש במקום העבודה כמו מוצר חדש, תחום בהקמה, מחלקה חדשה...  אחרים עברו לחברה קטנה יותר, אבל לתפקיד שיש בו אחריות רחבה יותר... ויש כאלה שפתחו עסק עצמאי. בכל המקרים מדובר באנשים שהיו צריכים להקים משהו מהיסוד, מה שאפשר להם לייצר אימפקט גדול יותר כשזה הצליח. 

2. הדרך למשרת מנכ"ל דורשת ..... גדולות (צונזר מחמת נימוס). ובמילים אחרות- מדובר באומץ לקחת תפקידים גדולים לכאורה בעשרות מונים מהכישורים שהאדם מאמין שיש לו. יותר משליש מאותם מנכ"לי בזק לקחו על עצמם תפקיד שהיה הרבה יותר גדול ממידותיהם (לרוב ב 10 השנים הראשונות בקריירה). הם לא חששו לקחת אחריות למרות שעדיין לא היו בשלים לתפקיד. 
אתם יודעים... אני פוגשת כל הזמן מחפשי עבודה ואנשים שמתלבטים לגבי הצעד הבא בקריירה שלהם, השיחות בינינו תמיד כנות- מה שלא קורה בדרך כלל בין מועמד לעבודה לבין מראיין... ופעמים רבות שמעתי על החלטות לדחות הצעת עבודה מהחשש שמדובר בתפקיד גדול מידי ובגלל הפחד להיכשל. הנקודה הזו מוכיחה שאם רוצים להתקדם, צריך לקחת את הסיכון להיכשל יחד עם התפקיד הגדול ופשוט לקפוץ למים. ואם זה עדיין מפחיד מידי, אז לפחות עשו את הצעדים הבאים במקום: נסו לקבל יותר אחריות בתפקיד הנוכחי שלכם, התנדבו לבצע משימות קשות- למרות הפיתוי להגיד לא ובכלל- תתחילו להגיד הרבה יותר "כן" כשהזדמנויות (גם אם לא צפויות) דופקות לכם בדלת...וגם אם אתם לא מרגישים מספיק מוכנים.

3. הדרך למשרת מנכ"ל כוללת פעמים רבות כיבוי שריפות. במילים אחרות- כניסה למצב קטסטרופלי או ירושה של בלגן אחד גדול שמישהו אחר עשה. זה עשוי להיות מוצר כושל, יחידה עסקית בהפסדים, עסק קטן שעומד בפני פשיטת רגל. מסתבר שיותר מ 30% ממנכ"לי הבזק צעדו בראש מורם וביודעין לתוך ביצה עסקית טובענית והובילו את הצוות/המוצר/המחלקה החוצה משם. ההסבר לכך הוא שבסיטואציות משבר יש הזדמנות נהדרת להוכיח כישורי מנהיגות, להוביל צוות תוך יצירת אווירת רוגע וביטחון וגם להוכיח יכולת קבלת החלטות ולקיחת סיכונים מחושבים וכל אלה תחת לחץ. מה יותר מזה מוכיח שלאדם הזה יש את מה שנדרש כדי להיות CEO?
מסקנה- רבים בורחים מסיטואציות של להכניס ראש בריא למיטה חולה, אבל הממצא הזה מוכיח שדווקא מי שיקח על עצמו את המשימה ויסתכל למשבר בתוך הלבן של העיניים- הוא זה שיצא מכל זה מחוזק ומחוסן וגם כנראה עם טייטל יפה בקורות החיים...

אז נכון, שלושת הצעדים האלה אינם מתאימים לבעלי לב חלש, אבל אם אתם אמיצים מספיק לבצע אותם (או את חלקם), הכיסא ההוא בקומה ה 38 עם הנוף לים ממתין לכם.
בהצלחה!

נ.ב. מי שמעונין להרחיב בנושא, מוזמן לחפש את הספר The CEO next door.


*** לייק כבר עשיתם? לא טעיתם... :) כדי להיות בעניינים בכל הקשור לשוק העבודה, חדשות, טיפים ואפילו צחוקים- הצטרפו כאן:    www.facebook.com/CareerTips4Geeks

מתלבטים בנוגע לצעד הבא בקריירה שלכם? לא מצליחים להתקדם? צריכים שינוי אבל לא בטוחים איזה? זה כנראה הזמן לקבל יעוץ מקצועי. לפרטים נוספים על פגישת היעוץ לתכנון קריירה, חיפוש עבודה, סימולציה של ראיון, שדרוג קו"ח או שדרוג פרופיל לינקדאין  וכמובן גם לתיאום, צרו קשר:
- כתיבה, בדיקה ושדרוג קורות חיים
- התאמת קורות חיים למשרה ספציפית
- פניה נכונה למשרות הנכונות
- סימולציית הכנה לראיון עבודה אישיותי ממוקדת תפקיד
- תכנון נכון של קריירה
- מיתוג נכון ברשתות חברתיות
- חיפוש עבודה באמצעות לינקדאין
- טיפים להצלחה בראיונות עבודה
- טיפים וכלים להרחבת שיטות חיפוש העבודה
- אסטרטגיות חיפוש עבודה לבכירים
- עבודה יעילה יותר עם חברות השמה
- משא ומתן על חוזים והצעות שכר


Google+

תגובה 1:

ShareThis

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...