הרשמו לקבלת ניוזלטר שבועי כדי לא להחמיץ אף טיפ

רוצים להיות מעודכנים? לקבלה במייל של הטיפ השבועי לחיפוש עבודה:

יום ראשון, 25 במרץ 2018

לינקדאין למתקדמים: 5 טיפים, פיצ'רים חדשים ועדכונים

Image courtesy of bplanet at FreeDigitalPhotos.net
מאז הפוסט האחרון שלי כאן שעסק בלינקדאין הצטברו לי לא מעט טיפים עבורכם, אז ללא שהות מיותרת- בואו ונקפוץ
למים בכדי לישר קו. 
מוכנים? היכון... צא:

1. נתחיל עם נושא שבעבר היה די פשוט והיום מפורט ברמה של דוקטורט- נושא הפרטיות וכל שאר ההגדרות של הפרופיל. אז, אם תקליקו על settings & privacy לאחר תקופה ארוכה שלא ביקרתם שם תיתקלו בלא פחות מאשר 66 סעיפים שדורשים את התייחסותכם (74% יותר מכמות ההגדרות שהיו קיימות לפני 6 שנים ב 2012). לא אעבור על כולם, כמובן, אחרת לא נסיים עד אחרי החג. מה שכן אעשה, זה לציין בפניכם הגדרות שגם אם אתם משתמשים כבדים, אתם לא בהכרח יודעים שהן קיימות ושכדאי שתכירו. הנה:

- מי יודע כשאתם אונליין- אפשר לדעת שאתם אונליין דרך הדסקטופ באמצעות נקודה ירוקה מלאה שמופיעה לצד השם שלכם. כשאתם, לעומת זאת, אונליין דרך הנייד זו תהיה נקודה ירוקה עם עיגול לבן בתוכה. אתם יכולים לשלוט על מי רואה את המידע הזה- האם אף אחד? האם רק הקשרים? או האם כל משתמשי לינקדאין.

- בכמה מיקומים אתם מחוברים- אם יצא לכם להיכנס לחשבון ממחשב של ספריה ולשכוח לצאת, מלפטופ שעבר לעובד אחר בחברה, או שסתם בא לכם לראות אם מישהו חדר לכם ללא רשות לפרופיל- יש דרך לבדוק את זה תחת הסעיף:
 where you're signed in.  בלחיצה אחת תוכלו להתנתק ולסגור את החשבון בכל המקומות המיותרים הללו.

- Notifications- נמאס לכם לקבל עדכונים על ימי הולדת של אנשים ברשת הקשרים שלכם? לא מעניין אתכם שאלמוני פלמוני חוגג שלוש שנים באותו מקום עבודה? יש מזור לבעיה! תחת סעיף ההתראות הקליקו על Updates about your network ונטרלו את ההתראות המיותרות שסתם עושות רעש בעיניים.

- מי קרא את ההודעה שלכם- חשוב לכם לדעת כשמישהו קורא את ההודעה ששלחתם לו? מעדיפים לקרוא הודעות מבלי שהשולח יראה שקראתם? אתם יכולים לשלוט על המידע הזה, אבל זה דו צדדי כמובן... אם לא רואים אתכם- גם אתם לא תראו אחרים וכו'... (ההגדרה נמצאת תחת Communications).

כאמור, יש עוד עשרות הגדרות- פנו לעצמכם רבע שעה ועברו עליהן- כדאי לעשות את זה לפחות אחת בכמה שנים.

2. חדש-חדיש-ומחודש! שינוי חם מהתנור שכל מחפש עבודה חייב להכיר. שינוי טרי שנכנס לתוקף בימים האחרונים קשור לבקשת הפניה למשרה דרך מכר/קשרים. מעכשיו כשנכנסים לתיאור משרה בלינקדאין אפשר לראות שהתווספה שם האפשרות Ask for a referal ולידה רשימה של האנשים שמחברים אתכם לחברה ושכדאי לשקול להגיש מועמדות דרכם. קיימת גם אופציה חדשה לסנן משרות על פי חברות שבהן יש לכם קשרים. לאחר שגיליתם משרה מתאימה, אם תקליקו על רשימת הקשרים תוכלו לבחור דרך מי להגיש מועמדות ואפילו לקבל מלינקדאין מספר אופציות של טקסטים מומלצים מוכנים (בנושא הטקסטים המוכנים שימו לב, זה אמנם חוסך זמן, אבל לא כדאי להשתמש בטקסטים האלה כמו שהם- תמיד עדיף לכתוב מסר משל עצמכם).

3. המלצות עשה/אל תעשה ברשת.
- הכרתם אדם חדש בכנס כלשהו? הכו על הברזל בעודו חם והציעו לו חברות עוד באותו היום כשהוא עדיין זוכר אתכם.
- כדי לערוך הודעת בקשת חברות חשוב לשלוח את הבקשה מתוך הפרופיל של אותו אדם ולא ממיקומים אחרים ברשת כמו למשל- people you may know- אחרת הבקשה תישלח ללא היכולת להוסיף טקסט כלשהו...
- כן, כדאי להתחבר עם מגייסים/השמה/הד-האנטרים גם אם אתם לא מכירים זה את זה וכן, רובם מסכימים.
- לא, לא כדאי לשלוח בקשת חברות לאדם שאתם מתראיינים אצלו מחר או שראיין אתכם אתמול ואתם ממתינים לתשובתו...

4. כך תגדירו את עצמכם בדרך שבה מגייסים יוכלו למצוא אתכם. ובכן, אני בטוחה שאתם כבר יודעים שמגייסים מבצעים חיפושים אקטיביים בלינקדין לצורך מציאת מועמדים מתאימים למשרות פתוחות. העניין הוא שלמרות שזו כבר עובדה ידועה, רבים עדיין אינם מבינים שהסיכוי שלהם להעלות בחיפושים הללו תלוי בדרך שבה הם מגדירים את עצמם. 
נסו להיכנס למוח של המגייס- כשהוא מחפש, לדוגמה, מומחה Cloud כיצד הוא יחפש אותו ברשת? באילו מילות חיפוש ישתמש? באיזה טייטל?
זוהי נקודה חשובה מאין כמוה עבור כל המתחכמים למיניהם שממתגים את עצמם בטייטלים שאף מגייס לא מחפש, כמו למשל: 
Marketing Professional או Cyber Evangelist, Mission-Driven Leader. 
מגייס שמחפש מועמדים ברשת לא ישתמש בכינויים הללו בכלל, הוא יחפש על פי שמות של תפקידים אמיתיים כמו Manager או Team Leader או כל טייטל שכיח אחר. אגב, זה תקף גם למשרות שבהן החברה עצמה המציאה טייטל מגוחך כמו Guru או Ninja וכו'... גם אז, המגייסים של אותה החברה יחפשו בלינקדין אנשים עם הטייטל המדוייק והשכיח של המשרה ולא על פי מילות החיפוש גורו או נינג'ה.

5. ולסיום, כך תבטלו חברות עם אדם כלשהו בלינקדאין מבלי שהוא ידע מזה. יש כל מיני סיבות לרצון לבטל חברות עם קשר מסוים, אבל כשזה קורה אנחנו לא רוצים שאותו האדם ישים לב לכך שהתנתקנו ממנו. אז איך עושים את זה? בקלות! מקליקים בסרגל העליון על My Network. בצד שמאל של המסך תראו בכחול את כמות הקשרים שלכם ומתחת לזה see all. הקליקו על זה ותקבלו את רשימת כל הקשרים שלכם. שימו לב ל 3 הנקודות המופיעות בצד ימין של כל הקשרים שלכם. לחצו על זה ובחרו Remove connection. כמה פשוט- ככה לא כואב... :)

לינקדאין היא לטעמי אחת הרשתות החברתיות שאין לאף עובד מקצועי את המותרות שלא להכיר אותה היטב או לא להשתתף בה. ומצד שני יש עדיין יותר מידי אנשים שמשום מה לא מתחברים אליה, לא מוצאים את עצמם בה, לא משתמשים בה גם כשמחפשים עבודה ודוחים שוב ושוב את מה שהם יודעים מזמן שלא כדאי לדחות. אם זה מזכיר לכם את עצמכם, נצלו את חופשת הפסח כדי לסגור פערים, לעדכן פרופיל ולהתחיל להכיר יותר לעומק. ואם קשה לכם לבד- צרו איתי קשר...
שיהיה חג שמח!
מאיה

*** לייק כבר עשיתם? לא טעיתם... :) כדי להיות בעניינים בכל הקשור לשוק העבודה, חדשות, טיפים ואפילו צחוקים- הצטרפו כאן:    www.facebook.com/CareerTips4Geeks

האביב נותן לכם מוטיבציה מחודשת? צריכים שינוי? מתכננים לחפש עבודה חדשה? לפרטים נוספים על פגישת היעוץ לחיפוש עבודה: כתיבת קו"ח, סימולציה של ראיון עבודה, שדרוג פרופיל לינקדאין, תכנון קריירה וכמובן גם לתיאום, צרו קשר:
- כתיבה, בדיקה ושדרוג קורות חיים
- התאמת קורות חיים למשרה ספציפית
- פניה נכונה למשרות הנכונות
- סימולציית הכנה לראיון עבודה אישיותי ממוקדת תפקיד
- תכנון נכון של קריירה
- מיתוג נכון ברשתות חברתיות
- חיפוש עבודה באמצעות לינקדאין
- טיפים להצלחה בראיונות עבודה
- טיפים וכלים להרחבת שיטות חיפוש העבודה
- אסטרטגיות חיפוש עבודה לבכירים
- עבודה יעילה יותר עם חברות השמה
- משא ומתן על חוזים והצעות שכרGoogle+

תגובה 1:

  1. תודה רבה על הכתבה.
    האמת היא שבשביל לבטל את ההתראות על Work Anniversary לחצתי על הפעמון ואח"כ על הקישור של View settings. בכל מקרה, כשאני מצטרף לרשת חברתית אני תמיד מחפש איך להסתיר את יום ההולדת. בפייסבוק אני גם משבית את החשבון שלי ביום ה"קדוש" הזה.

    השבמחק

ShareThis

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...