הרשמו לקבלת ניוזלטר שבועי כדי לא להחמיץ אף טיפ

רוצים להיות מעודכנים? לקבלה במייל של הטיפ השבועי לחיפוש עבודה:

יום ראשון, 29 באפריל 2018

אם תעשו את זה במקום העבודה הראשון שלכם, תקבלו שכר גבוה יותר במשך שנים

Image courtesy of bplanet at FreeDigitalPhotos.net
חידה: 
מה עדיף- לעבוד במשך שנים באותו מקום עבודה או לדלג ממקום עבודה אחד לשני בתכיפות גבוהה? ובמילים אחרות- האם קפיצות בין מקומות עבודה בריאות לקריירה או שלגמרי מזיקות לה?

ובכן, התשובה היא- תלוי את מי שואלים. ומתי.
ואני אסביר-

הנושא הזה הוא אחד הנושאים החמים בכל הקשור לקריירה במאה ה- 21 ונערכים לא מעט סקרים ומחקרים בכדי לגלות את התשובה החמקמקה. השבוע קראתי את המסקנות שעלו משני סקרים גדולים כאלה שנערכו לאחרונה והן מעניינות מאוד.

הסקר הראשון בוצע על ידי חברת רוברט הלף- חברת השמה גלובלית בעלת 300 סניפים ברחבי העולם (הוותיקים שביניכם בטח זוכרים שבעבר- בסוף שנות התשעים/תחילת שנות ה- 2000 החברה פעלה גם בישראל בתחום ההייטק) . בסקר השתתפו 1000 עובדים ו-2200 מנהלים בכירים (מנהלי כספים) מארצות הברית והוא בדק אם קפיצות מהירות בין מקומות עבודה מועילות או מזיקות לעובדים על פי הפרמטר ההו-כה חשוב: השכר.

אז מסתבר שכמו שציינתי פה למעלה- תלוי את מי שואלים. אם תשאלו את העובדים- 64% מהם יענו לכם שקפיצות בין עבודות טובות לשיפור השכר (22% יותר יחסית לסקר דומה שנערך לפני מספר שנים). 
לעומת זאת, בסקר ששאל את מנהלי הכספים, מסתבר ש- 44% מהם לא מוכנים אפילו לשקול לגייס עובד עם היסטוריה של קפיצות צפופות בין מקומות עבודה.
אגב, זה בדיוק הזמן לשאול- רגע, אם ככה מי נחשב לעובד קופצני? מה נחשב למעברים מהירים מידי בין מקומות עבודה? ובכן, בנושא הזה גם העובדים וגם המנהלים תמימי דעים- עובד קופצני הוא עובד שבתקופה של 10 שנים עבר בין 5-6 מקומות עבודה שונים (משמע, זה עובד שבמשך שנים  ובאופן עקבי מחזיק מעמד פחות משנתיים בכל מקום עבודה).

ואם אתם תוהים למה מנהלים לא ששים לגייס עובדים קופצניים- הסיבה היא שהם חוששים שאותו עובד יעזוב גם אותם בזריזות וללא סנטימנטים. בענפי תעסוקה מסויימים, בהם יש יותר ביקוש לטאלנטים מאשר היצע- העניין הזה בעייתי במיוחד. סיבה נוספת היא כמובן החשש: מה כבר לא בסדר בעובד הזה שאיננו מצליח להחזיק מעמד באופן יציב אפילו במקום עבודה אחד?

מה שמוביל אותי לסקר השני, שהתוצאות שלו עשויות להיות מאוד מעניינות דווקא עבור סטודנטים שעומדים לסיים את הלימודים ולהצטרף בקרוב לשוק העבודה וגם עבור עובדים בתחילת דרכם שעובדים עכשיו במקום העבודה הראשון שלהם.
את הסקר הזה עשה אתר דרושים בריטי בשם Adzuna, השתתפו בו 50,000 עובדים והוא הגיע למסקנה מעניינת במיוחד.

רק בכדי לסבר את האוזן- בשנות ה- 60 עובדים היו עובדים כ-6 שנים בממוצע במקום העבודה הראשון שלהם. היום לעומת זאת, עובדים מחזיקים מעמד פחות משנה אחת בממוצע במקום העבודה הראשון שלהם.
אבל זה לא הנתון המעניין, מה שמעניין זה שמסתבר שיש לזה השפעה על רמות השכר של העובדים בהמשך הקריירה שלהם, לאורך שנים רבות אחרי. 

וזה מה שגילה הסקר: הפער בין רמות השכר של עובד שעבד פחות משנה אחת במקום העבודה הראשון שלו לבין עובד שעבד 3 שנים במקום העבודה הראשון שלו עשוי להגיע לכ-20,000 ש"ח לכל שנת עבודה . משמע, אם נחשב את העלות הכוללת של הדלתא הזו לאורך שנים ארוכות של קריירה, מדובר בסכומים ענקיים.

בכדי לדייק הממצאים מראים שהכי טוב לעבוד 2-3 שנים במקום העבודה הראשון. אם תעבדו פחות זמן או יותר זמן מזה- השכר העתידי שלכם יפגע ויהיה נמוך יותר לאורך כל הקריירה. מה שאומר שקפיצות זה לא טוב, אבל גם אובר יציבות זה לא כדאי מי יודע מה. 

מסקנה? אם נחבר את 2 הסקרים הללו יחד נגיע למסקנה אחת די פשוטה: הקפידו על יציבות תעסוקתית של לפחות 2-3 שנים בכל מקום עבודה, לרבות במקום העבודה הראשון שלכם והסתדרתם. כמה קל, ככה פשוט (בתאוריה כמובן... אם נוסיף לתערובת חברות שנסגרות ומפטרות, בוסים אכזריים, שינויי הנהלה בכירה, משכורות רעב וכו' וכו'- זה כבר יהיה קצת פחות פשוט וקל. אבל... אנחנו אופטימיים נכון? :) ).
ועוד מסקנה- אל תקלו ראש בבחירת התפקיד ומקום העבודה הראשון שלכם...- החברה בה תעבדו, המוניטין שלה, כמה שנים תעבדו בה- כל אלה ישאירו חותם עמוק מאוד על הקריירה שלכם לאורך זמן ועכשיו מסתבר שגם על רמת השכר.

*** לייק כבר עשיתם? לא טעיתם... :) כדי להיות בעניינים בכל הקשור לשוק העבודה, חדשות, טיפים ואפילו צחוקים- הצטרפו כאן:    www.facebook.com/CareerTips4Geeks

מתלבטים אם זה הזמן לחפש עבודה? התחלתם והחיפוש תקוע? לפרטים נוספים על פגישת היעוץ לחיפוש עבודה: כתיבת קו"ח, סימולציה של ראיון עבודה, שדרוג פרופיל לינקדאין, תכנון קריירה וכמובן גם לתיאום, צרו קשר:
- כתיבה, בדיקה ושדרוג קורות חיים
- התאמת קורות חיים למשרה ספציפית
- פניה נכונה למשרות הנכונות
- סימולציית הכנה לראיון עבודה אישיותי ממוקדת תפקיד
- תכנון נכון של קריירה
- מיתוג נכון ברשתות חברתיות
- חיפוש עבודה באמצעות לינקדאין
- טיפים להצלחה בראיונות עבודה
- טיפים וכלים להרחבת שיטות חיפוש העבודה
- אסטרטגיות חיפוש עבודה לבכירים
- עבודה יעילה יותר עם חברות השמה
- משא ומתן על חוזים והצעות שכר
Google+

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

ShareThis

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...