הרשמו לקבלת ניוזלטר שבועי כדי לא להחמיץ אף טיפ

רוצים להיות מעודכנים? לקבלה במייל של הטיפ השבועי לחיפוש עבודה:

יום ראשון, 13 במאי 2018

לא מחפשים עבודה? ראו הוזהרתם: הצד הפחות יפה של ההד-האנטינג

Image courtesy of njaj at FreeDigitalPhotos.net
לכל ההד-האנטרים שהקליקו בחמת זעם על הלינק לפוסט הזה, בהיכון להסתער- חכו רגע וקראו עד הסוף. כשתקראו תבינו
את הכוונה שלי ואני מניחה שגם תסכימו איתי... :)

ואחרי ההערה הזו- אפשר להתחיל:

בחודשים האחרונים יצא לי לפגוש במהלך מספר פגישות יעוץ מחפשי עבודה שגוללו בפני סיפורים דומים, סיפורים שבבסיסם יש מכנה משותף בולט מאוד, סיפורים שאת הלקח מהם הם למדו על בשרם וזה כאב, מאוד כאב...
אז בכדי שאתם לא תעשו את אותה הטעות ובכדי שלכם זה לא יקרה וגם לא יכאב, אני כותבת את הפוסט הזה.

המכנה המשותף בין אותם מחפשי העבודה שפגשתי הוא שהם עובדים היום במקום עבודה אליו הגיעו לא משום שחיפשו עבודה, אלא משום שמקום העבודה איתר ספציפית אותם. 
זה לא נדיר ולא חדש- עובדים רבים שאפשר לכנותם במילה "טאלנטים"- עובדים עם השכלה טובה, עם ידע מקצועי ורקע תעסוקתי שיש עבורם ביקוש גבוה בשוק, מקבלים הצעות עבודה גם כשאינם מחפשים עבודה. הפניות עשויות להגיע ממעסיקים, מחברות השמה, מהד-האנטרים וסורסרים וגם מחברים, מקולגות וממנהלים לשעבר.

לכאורה, גן עדן עלי אדמות, נכון? צרות של עשירים -יהיו כאלה שיכנו זאת בקנאה... אפשר גם לראות בזה דוגמה מושלמת למקרה שבו ההר מחפש את מוחמד וגם מחזר אחריו עד שיגיד "כן!".
ובאמת, מה רע? כל מי שחיפש עבודה לאחרונה או כבר מחפש עבודה תקופה יודע שמדובר בפרוייקט- לא פחות. שמדובר בתהליך מעיק, ארוך בדרך כלל, שואב אנרגיות ומצמק ביטחון עצמי. אם כך, מה טוב יותר מאשר לשבת כמו מלך ולהגיב להצעות שמגיעות באופן פאסיבי? מה נוח יותר מאשר לזרום עם הצעת עבודה שדפקה בדלת מבלי שנקפתם אצבע?

אז נכון, יש לא מעט מקרים שבהם הד-האנטינג מצליח ומדובר בשידוך משמיים, בסיפור אהבה מאושר עבור כל הצדדים- גם עבור החברה שזכתה בעובד מבוקש וגם עבור העובד שזכה במקום עבודה שהוגש לו כמעט על מגש של כסף.
אממה... בכל דבר טוב- אם בוחנים אותו היטב וממש לעומק- אפשר למצוא בקיעים... ועל הבקיעים האלו של הרע בתוך מה שנתפס אוטומטית כטוב אני רוצה לדבר הפעם.

כל העובדים שפגשתי לאחרונה בכלל לא חיפשו עבודה- העבודה חיפשה אותם. בכל המקרים הללו מדובר באנשים שזרמו עם ההתפתחויות, שנשלפו החוצה ממקום עבודה, שעזבו חברה בשביל חברה אחרת- החלטה שבדיעבד נתבררה כטעות.
בכל המקרים הללו מדובר בעובדים טובים שנקלעו לסיטואציה לא טובה- למקום עבודה שאיננו מתאים להם או שהם לא מתאימים לו וזו בדיוק הסיבה שהם מוצאים את עצמם עכשיו בעמדה מאוד לא טובה- בעמדה של חיפוש עבודה מחוסר ברירה, חלקם משום שפוטרו, חלקם פשוט בגלל שרע להם במקום העבודה החדש. בכל המקרים הללו מדובר בעזיבת מקום עבודה תוך פחות משנה (גם אצל עובדים עם רקורד של יציבות ושנות וותק רבות בכל מקום שבו עבדו).

אז מה אפשר ללמוד מניסיונם המר של האנשים האלה? אפשר ללמוד שיש מספר דברים חשובים שחייבים לקחת בחשבון כשחברה מנסה לעשות לכם הד-האנטינג עוד לפני שאתם ממהרים להגיד "כן". הנה 4 כאלה- גזרו ושמרו:

1. אם זה לא מקולקל- אולי לא צריך לתקן. אנחנו אמנם חיים בזמנים של מגוון אפשרויות והזדמנויות, תחלופה גבוהה ושינויים מהירים, אבל זה לא אומר שחייבים לשנות משהו, בטח לא כשמדובר במשהו טוב. במילים אחרות- אם קיבלתם הצעה תוך כדי עבודה במקום שאתם אוהבים, מוערכים ורווים ממנו סיפוק- אז מה? לפעמים עדיף לשמור על הציפור הטובה שיש ביד מאשר להתבלבל מאלה שיש על העץ. ואם כבר פתגמים אז הנה עוד אחד- הדשא של השכן לא בהכרח ירוק יותר (גם אם הוא מרופד בהרבה מרשרשים).... 

2. הדרך הקצרה ביותר איננה בהכרח גם הטובה ביותר. כשחברה מנסה לשלוף עובד ממקום העבודה שלו, הוא בעצם איננו עובר בדרך הארוכה והקלאסית של חיפוש העבודה, אלא ישר מוקפץ לסופו של התהליך. לפיכך הוא לא תמיד מעודכן במה שהולך בשוק, אין לו למה להשוות את מה שמוצע לו משום שלא עבר תהליכי גיוס במקומות עבודה אחרים, לפעמים הוא פשוט עדיין איננו בשל לביצוע הצעד הזה, לפעמים הוא גם לא מספיק מעריך את מה שהוצע לו בכזו קלות...

3. עצם החיזור המאסיבי והאינטנסיבי עלול לסנוור ולפגוע בשיקול הדעת. כן... כשחברה ממש רוצה מישהו, היו בטוחים שהיא יודעת איך לחזר אחריו בכדי לשכנע אותו להסכים. במקרה אחד מספיק ראיון עבודה אחד בלבד בכדי שהמועמד יקבל הצעת עבודה, במקרה שני מובטחים הרים וגבעות, משכורת עתק ואינספור תנאים נלווים מפנקים- כמעט פי 2 ממה שמוצע בחברות אחרות, במקרה שלישי בכלל לא מתבצע תהליך גיוס- בפגישה היחידה שבין החברה למועמד נעשית מכירה אגרסיבית במטרה לשכנע את המועמד להצטרף.
סיטואציות כאלה שמות את העובד המחוזר בעמדה מחמיאה מאוד, אין ספק... אבל זה גם בדיוק מה שמסנוור ומעוור ומרדים את שיקול הדעת. מאוד קשה להגיד "לא" לחיזורים מעין אלה- מה שעלול להוביל לביצוע החלטה שאיננה מתבססת על הפרמטרים הנכונים לבחירת תפקיד ומקום עבודה.

4. חשש לאכזב. כן, כשמדובר בהפניה של חבר מביא חבר או כשבוס לשעבר מציע לכם להצטרף אליו למקום העבודה החדש שלו ובכל שאר המקרים שבהם הצעת העבודה מגיעה מאדם קרוב לנו- אנחנו חוששים לאכזב אותו, לפגוע בו, לסרב לו. אז אנחנו זורמים עם זה... גם זו, כמובן, איננה סיבה מספקת לביצוע החלטת קריירה.

בקיצור, חברים... מכירים את המשפט: Easy come- Easy go? אז בדיוק ככה... בפעם הבאה שחברה מנסה לעשות לכם הד-האנטינג, מותר לכם להתלהב מעצמכם, מותר לכם להתייחס לזה כמחמאה לאגו ולקריירה, אבל! לפני שאתם חותמים על הסכם העבודה אתם חייבים לבדוק טוב טוב שזו החלטה נכונה מכל הסיבות הנכונות- תפקיד, תרבות ארגונית, אנשים, מוניטין חברה, תחום תוכן וכו' וכו'... אל תתנו לסיטואציה לסנוור אתכם ולאבד את שיקול הדעת, או שלפחות תרכיבו משקפי שמש ובתנאי שהם לא יהיו וורודים מידי... 😎

*** לייק כבר עשיתם? לא טעיתם... :) כדי להיות בעניינים בכל הקשור לשוק העבודה, חדשות, טיפים ואפילו צחוקים- הצטרפו כאן:    www.facebook.com/CareerTips4Geeks

מתלבטים אם זה הזמן לעזוב מקום עבודה? התחלתם לחפש והחיפוש תקוע? לפרטים נוספים על פגישת היעוץ לחיפוש עבודה: כתיבת קו"ח, סימולציה של ראיון עבודה, שדרוג פרופיל לינקדאין, תכנון קריירה וכמובן גם לתיאום, צרו קשר:
- כתיבה, בדיקה ושדרוג קורות חיים
- התאמת קורות חיים למשרה ספציפית
- פניה נכונה למשרות הנכונות
- סימולציית הכנה לראיון עבודה אישיותי ממוקדת תפקיד
- תכנון נכון של קריירה
- מיתוג נכון ברשתות חברתיות
- חיפוש עבודה באמצעות לינקדאין
- טיפים להצלחה בראיונות עבודה
- טיפים וכלים להרחבת שיטות חיפוש העבודה
- אסטרטגיות חיפוש עבודה לבכירים
- עבודה יעילה יותר עם חברות השמה
- משא ומתן על חוזים והצעות שכר


Google+

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

ShareThis

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...