הרשמו לקבלת ניוזלטר שבועי כדי לא להחמיץ אף טיפ

רוצים להיות מעודכנים? לקבלה במייל של הטיפ השבועי לחיפוש עבודה:

יום ראשון, 3 ביוני 2018

מחקר קובע: ככל שתהליך הגיוס לחברה ארוך וקשה יותר כך העובדים מרוצים יותר

תגידו, איפה הייתם מעדיפים לעבוד? בחברת ענק- בסגנון Google או Amazon ושות' או דווקא בחברה בינונית/ קטנה? 

ו...תגידו- מה הייתם מעדיפים להיות? ראש לשועלים או זנב לאריות? זאת אומרת- איפה היה לכם טוב יותר לעבוד- בחברה בה אתם הטובים ביותר מבין עובדים בינוניים או החלשים ביותר מבין עובדים שאקלים אחד אחד? 

ו... האם הייתם רוצים להצטרף לחברה שהיתה מגייסת אחד כמוכם או שכמו גראוצ'ו מרקס לא הייתם רוצים להצטרף למקום שבו מאפשרים למישהו כמוכם להתקבל?

אכן סוגיות קשות... עד כדי כך קשות ששני מחקרים שקראתי את תוצאותיהם לאחרונה החליטו לבדוק אותן. שני המחקרים הללו לא קשורים זה בזה ולא נערכו יחד, אבל כן מעניין להציג יחד את המסקנות שהם הגיעו אליהן.

נתחיל בסקר של אתר TalentWorks שניתח לא פחות מאשר 6976 הגשות מועמדות לעבודה ב 365 ערים בארה"ב וב 101 ענפי תעשיה שונים. תוצאות הסקר הזה יעניינו מאוד את מחפשי העבודה שחולמים לעבוד בחברה גדולה פלוס פלוס או אפילו ממקדים את חיפוש העבודה שלהם רק לחברות סטייל אפל, אמאזון, גוגל וכן הלאה (וכן, יש כאלה מחפשי עבודה...). 
ובכן, מסתבר ולא באופן מי יודע מה מפתיע שהרבה יותר קשה להתקבל לעבודה בחברות הגדולות הללו. אבל בעוד שאין בזה שום הפתעה, מה שכן מעניין פה זה להבין עד כמה זה יותר קשה. אז, הסקר שקלל נתונים ומצא כי למועמדים ששולחים קורות חיים לחברות בינוניות/קטנות (עד 500 עובדים) יש סיכוי גבוה ב 192% לקבל זימון לראיון מאשר למועמדים ששולחים קורות חיים לחברות גדולות מ 500 עובדים.  
זאת ועוד, ככל שמדובר בחברה גדולה יותר, כך הסיכוי לקבל זימון לראיון יורד- כן... כל 1000 עובדים נוספים בחברת היעד מורידים את הסיכוי לקבל זימון לראיון  ב 19% נוספים. 

החוקרים נתנו 2 סיבות לנתונים הללו: 1. ככל שמדובר בחברה גדולה יותר, כך תהליך סינון המועמדים אוטומטי וקשוח יותר ומחלקת הגיוס בירוקרטית יותר. משמע, גם אם קורות החיים שלכם מגיעים לאדם הנכון, הוא עלול להידרש לפסול את המועמדות שלכם מסיבות ארגוניות כאלה ואחרות. 2. הסיבה הברורה מאליה- יותר תחרות. חברות גדולות מקבלות הרבה יותר קורות חיים. בכדי לסבר את האוזן- גוגל למשל, מגייסת 0.2% מהמועמדים שמגישים מועמדות בשנה (מתוך כ-3 מיליון קורות חיים, רק 7000). ועוד דבר, ככל שבקורות החיים יש נתונים שפוגעים במושלמות שלהם (למשל, קפיצות בין מקומות עבודה בתקופות קצרות מ 15 חודשים, חורים ברצף, חיפוש ממצב של אבטלה נוכחית וכו'...), כך הסיכוי לעבודה בחברות הגדולות יורד עוד יותר.

בואו נעבור למחקר השני שבוצע על ידי אתר Glassdoor. המחקר הזה בדק אם יש קשר בין אורך ומורכבות תהליך הגיוס לחברה (האופייני לחברות הגדולות והמבוקשות יותר) לבין תחושות הסיפוק ושביעות הרצון של המועמדים שצלחו את הסינון והתקבלו לעבודה. המחקר גילה שכל 10% עליה בקושי להתקבל מתורגמים ב 2.6% נוספים בתחושת הסיפוק של העובד מהעבודה בחברה לאחר שהתקבל. 
העובדים התבקשו לתת ציון לתהליך שעברו מ 1 ל-5 (1= תהליך קל ו-5 קשה וארוך). הציון שהוביל לרמות הסיפוק הגבוהות ביותר בקרב העובדים היה 4 בציר הקושי. כלומר, על תהליך הגיוס להיות קשה, אך לא בלתי אפשרי בעליל (=חוויית גיוס מלחיצה במיוחד) בכדי שלאחר הקבלה לעבודה רמת שביעות הרצון של העובדים תהיה הגבוהה ביותר האפשרית. 

אז הנה לנו המסקנה המשולבת משני המחקרים הללו יחד: קשה יותר להתקבל לחברות הגדולות יותר, אבל מי שבסופו של דבר עובר בהצלחה את תהליך הגיוס- מרוצה יותר ממקום העבודה שלו, לפחות על פי הפקטור הספציפי הזה.

מצד שני... זה כמובן לא תקף לאינספור פרמטרים אחרים שמשפיעים על רמת שביעות הרצון של העובדים (שכר, תרבות ארגונית, גמישות בשעות, עבודה מהבית, איזון עבודה-משפחה, מנהל ישיר, מיקום גיאוגרפי, יחסי עבודה עם קולגות ועוד ועוד ועוד...) ובל נשכח שיש לא מעט יתרונות דווקא בעבודה החברות קטנות. 

אז מה עדיף? גדול או קטן? זנב או ראש? כן טוב לעבוד במקום שמקבל את שכמותכם, או שמא דווקא לא? כך או כך או כך, נראה לי שגם אם יצוצו עוד עשרות מחקרים, רוב האנשים ימשיכו לקחת את ההחלטה הסופית על פי הפרמטר שתמיד מכריע את כף המאזניים... - אינטואיציה.


*** לייק כבר עשיתם? לא טעיתם... :) כדי להיות בעניינים בכל הקשור לשוק העבודה, חדשות, טיפים ואפילו צחוקים- הצטרפו כאן:  www.facebook.com/CareerTips4Geeks

מתלבטים בנוגע לצעד הבא בקריירה שלכם? מחפשים עבודה אבל החיפוש לא מתקדם כמו שציפיתם? שולחים קו"ח ולא מקבלים תגובה? צריכים עזרה בלינקדאין? אולי הכנה לראיונות עבודה?
לפרטים נוספים על פגישת היעוץ לחיפוש עבודה: כתיבת קו"ח, סימולציה של ראיון עבודה, שדרוג פרופיל לינקדאין, תכנון קריירה וכמובן גם לתיאום, צרו קשר:
- כתיבה, בדיקה ושדרוג קורות חיים
- התאמת קורות חיים למשרה ספציפית
- פניה נכונה למשרות הנכונות
- סימולציית הכנה לראיון עבודה אישיותי ממוקדת תפקיד
- תכנון נכון של קריירה
- מיתוג נכון ברשתות חברתיות
- חיפוש עבודה באמצעות לינקדאין
- טיפים להצלחה בראיונות עבודה
- טיפים וכלים להרחבת שיטות חיפוש העבודה
- אסטרטגיות חיפוש עבודה לבכירים
- עבודה יעילה יותר עם חברות השמה
- משא ומתן על חוזים והצעות שכרGoogle+

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

ShareThis

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...