הרשמו לקבלת ניוזלטר שבועי כדי לא להחמיץ אף טיפ

רוצים להיות מעודכנים? לקבלה במייל של הטיפ השבועי לחיפוש עבודה:

שאלות שכיחות בנוגע לפגישת היעוץ לחיפוש עבודה

image:Sira Anamwong/FreeDigitalPhotos.net
החלטתם לחפש עבודה ואתם מעוניינים לעשות זאת הכי נכון שאפשר?
מחפשים כבר תקופה ללא הצלחה?

קודם כל, אני שמחה שהגעתם לכאן, אתם כבר בדרך הנכונה!
כמו שתוכלו לראות, אם תטיילו במרחבי הבלוג הזה, יש כאן המון טיפים לחיפוש עבודה נכון פרי נסיון של כ- 20 שנים בגיוס עובדים. 
אבל, תהליכי חיפוש העבודה של מועמד אחד אינם זהים לתהליכים אצל מועמד שני. כל אחד מגיע לתהליך החיפוש מנקודת מוצא שונה, עם מטרות אחרות, עם קשיים אחרים. לשם כך מיועדת פגישת היעוץ לחיפוש עבודה. זו פגישה אישית של אחד על אחד ותכני הפגישה משתנים ומותאמים בדיוק לכם ולמיקום שלכם בתהליך החיפוש.

הנה רשימת שאלות שכיחות בנוגע לפגישה, וגם תשובות שאני מקווה שיקלו על המתלבטים את ההחלטה להרים טלפון ולהתקשר לקבוע...:

יש עכשיו יותר ויותר שירותים המציעים שדרוג ושכתוב קורות חיים ויעוץ קריירה. למה לפנות דווקא אלייך?
זה נכון, כשהתחלתי לתת יעוץ למחפשי עבודה הייתי כמעט בודדה במערכה, כיום אני עושה זאת כבר למעלה מ-6 שנים! אם לדייק, הייתי הראשונה שהחלה לתת יעוץ אישי הממוקד כולו בחיפוש ומציאת עבודה ועצם זה שכל כך הרבה שירותים מתחרים נפתחים, מלמד אותי שאני כנראה נותנת דוגמה טובה והשראה לאחרים, וגם... שהביקוש לשירותי יעוץ קריירה וחיפוש עבודה הולך ועולה כל הזמן. אין מה לעשות... כשיש תחרות כל כך גדולה על כל משרה, פגישת יעוץ נותנת לכם יתרון יחסי על פני המתחרים וזה בדיוק מה שעושה את ההבדל!

אגב, במשך שנים עבדתי בצומת הדרכים שבין המעסיקים למחפשי העבודה והרגשתי עד כמה גדול המחסור בהכוונה מקצועית לחיפוש עבודה נכון. זו גם הסיבה לכך שיצאתי לדרך עצמאית ויזמתי תחום חדש ביעוץ- יעוץ לחיפוש ומציאת עבודה. במהלך השנתיים האחרונות קמו לא מעט שירותים העוסקים בשדרוג קורות חיים, כך שמתחרים לא חסרים לי. כולם מציעים בדיקה של קורות החיים ושכתובם, אבל, בבואכם להחליט בין השירותים השונים, הנה הצעה ראשונה: וודאו שהרקע של היועץ הוא הרקע שהכי מתאים לצרכים שלכם, וודאו שהוא מגיע מהשטח והכי חשוב, שיש לו מספיק ניסיון בכדי לייעץ לאחרים...

אז למה דווקא אני? כי אני עובדת בשטח- בצומת שבין דרישות המעסיקים והפידבקים מהם, לבין מחפשי העבודה וההתלבטויות שלהם- במשך כמעט 20 שנים. קראתי במהלך השנים מאות אלפי קורות חיים, מיינתי והתאמתי אותם לאלפי משרות, ראיינתי אלפי מועמדים ונתקלתי בכל סוגי הטעויות בחיפוש עבודה ובהחלטות קריירה שגויות. במסקנות מכל שנות העבודה האלה ובסודות שמאחורי הקלעים מעולם גיוס העובדים אני משתפת אתכם בפגישת הייעוץ. אה, ועוד דבר חשוב... מכירים את האמרה הזו "מי שלא יכול לעשות, מייעץ"? אז זהו, שלא: החלטתי להקים את העסק שלי ולייעץ לאחרים לא מחוסר ברירה ולא משום שחיפשתי עבודה ולא הצלחתי למצוא וגם לא בגלל שלא הייתה לי אופציה אחרת (דווקא היו לא מעט כאלה, ועדיין יש), אלא מתוך תחושת שליחות עמוקה (כן... זה אמנם עסק לכל דבר ועניין, שגם צריך להרוויח, אבל לא רק!)- מתוך רצון אמיתי לצמצם את הפער שבין מחפשי העבודה לבין המעסיקים, להקל על מחפשי עבודה בתהליך שעבור רבים איננו קל או נעים, לתת תקווה וכוחות מחודשים גם למי שכבר מזמן איבדו אותה, וכל אלה בגובה העיניים ואפילו בתוספת של קצת הומור...!

אז מה מייחד את היעוץ שלך לשדרוג קורות חיים?
הנה הבידול שלי: בפגישת יעוץ לא נעסוק רק בשדרוג קורות החיים שלכם, אלא גם בלוגיקה שמאחורי התיקונים, כך שבחיפוש העבודה הבא שלכם לא תזדקקו ליעוץ חוזר בנוגע לכתיבה נכונה של קורות חיים, אלא תהיו כבר מספיק מומחים לעשות זאת בעצמכם!

זאת ועוד, המוצר המוגמר (קורות החיים שלכם) לא יהיה דומה לקורות חיים של אף אחד אחר בשוק העבודה. קורות החיים החדשים יותאמו במדוייק למטרות שלכם, להיסטוריה התעסוקתית שלכם והכי חשוב- הבניה שלהם לא תתבסס על שום תבנית קבועה של קורות חיים. הרי לא הייתם רוצים שקורות החיים שלכם יראו בדיוק כמו אלה של המתחרים שלכם כאילו יצאו מאותו פס יצור, נכון?

מה חוץ מזה? תלמדו באופן מעשי איך מתבצע השימוש בתוכנת סינון קורות חיים אוטומטית. תוכלו לחוות את השימוש בתוכנה כזו בעצמכם ולראות במו עיניכם איך טעויות מבנה/עיצוב/תוכן קטנות עלולות לגרום לקורות החיים שלכם להסתנן החוצה מתוצאות החתך ולכם להמשיך ולהמתין לטלפון שפשוט לא מגיע...

זו גם ההזדמנות להדגיש: אני מתנגדת בתוקף לכל אותם היועצים והאתרים שממליצים להוריד תבנית של קורות חיים מהאינטרנט, או שמשתמשים באותה התבנית עבור כל סוגי המועמדים. אין שום הגיון בכך שקורות חיים של דיירקטור פיתוח עסקי יתבססו על אותה התבנית כמו קורות חיים של בוגר טרי או של עצמאי המעונין לחזור לעבודה כשכיר. כל מועמד והאתגרים העומדים מולו- כל אתגר והאסטרטגיה הנכונה להתגבר עליו...

הרקע שלך הוא בגיוס עובדים לתחום ההיי-טק, מה בנוגע למחפשי עבודה מתחומים אחרים?
נכון, הרקע שלי בגיוס עובדים לתחום ההיי-טק נותן לי יתרון משמעותי עבור מועמדים בתחום הזה. היכולת שלי להבין לעומק קורות חיים ומונחים טכנולוגיים, לדבר באותה השפה עם מחפש עבודה בתחום הזה ולייעץ לו בהתייחס לדקויות המאפיינות מאוד את שוק העבודה הזה (גם ברמת קורות החיים וגם ברמת תכנון קריירה) הם בהחלט יתרונות משמעותיים עבור מועמדים מהתחום.
אבל, חשוב לציין, בשש השנים האחרונות מתייעצים איתי מחפשי עבודה מכל ענפי ותחומי העיסוק- החל מאדמיניסטרציה, פרסום, משפטים וראיית חשבון וכלה בשיווק, מכירות ואפילו משאבי אנוש...

חוץ מבדיקה ושכתוב של קורות חיים, במה עוד ניתן להתייעץ בפגישת יעוץ?
כל התכנים בפגישת היעוץ מותאמים למקום הספציפי בו אתם נמצאים בתהליך חיפוש העבודה שלכם. פגישת יעוץ איננה מיועדת רק לשדרוג קורות חיים.
אם אתם מתקשים למצוא משרות רלבנטיות, בפגישה נקדיש זמן גם לרשימה ארוכה של טיפים להרחבת שיטות החיפוש שלכם וללמידת שיטות חיפוש עבודה חדשות ויצירתיות יותר. אלה יגדילו את רמת החשיפה שלכם למשרות מתאימות וגם יעלו את הסיכויים שלכם לקבל תגובה לאחר שליחת קורות חיים למשרה.
אם הבעיה היא בקושי לעבור ראיונות אישיים- נעשה סימולציה של ראיון משאבי אנוש. לאחריה תקבלו פידבק מפורט וגם נבנה יחד אסטרטגיות למענה נכון יותר בנושאים בעייתיים/מורכבים.
ואם אתם רוצים לעבוד על המיתוג האישי שלכם ברשתות החברתיות- נעסוק גם בזה, לרבות שימוש מתקדם בפייסבוק ובלינקדאין ( LinkedIn) לצורך חיפוש עבודה (וכשאני מתכוונת לשימוש מתקדם, אני מתכוונת לטיפים כל כך יצירתיים שלא תבינו איך לא השתמשתם בהם עד עכשיו!).
בקיצור, היעוץ אינו מיועד רק לשדרוג הרזומה, כל הנושאים הקשורים לחיפוש עבודה נכון יקבלו מענה- עבודה נכונה מול חברות השמה, תיעוד נכון של חיפוש עבודה, תכנון נכון של קריירה והצבת מטרות נכונה, הצגה נכונה של ציפיות השכר ועוד ועוד...

אני בכיר בעל נסיון רב, האם פגישת היעוץ יכולה להתאים גם למועמדים בכירים?
התשובה היא בהחלט. חלק גדול מהפונים אלי ליעוץ הם מועמדים מנוסים ובכירים (ביניהם מנכ"לים, יזמים, דיירקטורים, סמנכ"לים) אשר במהלך השנים נהנו מקריירה מצליחה. חלקם מעולם לא באמת חיפשו עבודה, הם פשוט הצליחו "לזרום" ממקום עבודה אחד למשנהו בקלות, או שעבדו שנים באותה החברה...
עבור אותם המועמדים הבכירים הכנתי רשימה ארוכה של טיפים לחיפוש עבודה המתאימים למציאת משרה בכירה. כזו שלא בטוח שתתפרסם באתר דרושים כזה או אחר או דרך חברת השמה...
כמו כן, גיליתי שככל שהמועמד בכיר יותר, כך קשה לו יותר להחליט מה לכתוב בקורות החיים ומה להשמיט וההתלבטות היא תמיד בין קורות חיים באורך מגילה לבין קורות חיים מתומצתים בצורת מברק.
אל דאגה, יש פתרון טוב גם לזה...

אני בוגר טרי וחסר ניסיון, האם את יכולה לסייע לי?
התשובה, בהחלט כן! רוב מחפשי העבודה הנתקלים בקושי למצוא, הם אלה שנמצאים בקצוות הסקאלה...- בכירים ומנוסים מאוד וגם- בוגרים ומתחילים חסרי ניסיון. אלה גם המשרות הנדירות יותר בשוק העבודה ועל כן, התחרות עליהן גבוהה ולא פשוטה בכלל. בפגישת היעוץ נעבור על תכנים שהכנתי במיוחד עבורכם, שיקלו עליכם את תהליך החיפוש ושיתנו לכם יתרון יחסי ענק על פני המתחרים שלכם!

בכמה פגישות מדובר?
ברוב המקרים מדובר בפגישה אחת בלבד. לא מדובר בתהליך אימוני ארוך ומורכב, ולכן פגישה אחת ממוקדת ומדוייקת מספיקה.
במידת הצורך, ואם במהלך הזמן אתם חשים צורך לקבוע פגישה נוספת לחידוד נושאים או להתייעצות בנושא חדש- תמיד ניתן לתאם פגישה נוספת. זה תלוי רק בכם ובאתגרים שיצוצו במהלך הדרך.

מה קורה לאחר הפגישה?
זהו עוד יתרון שתהנו ממנו אם תחליטו לפגוש אותי... 
לאחר פגישת היעוץ ניתן להמשיך ולהתייעץ איתי בנוגע לשאלות ממוקדות וספציפיות שמענה להם דרך המייל יספיק בכדי לפתור אותן.
רבים ממחפשי העבודה שאני פוגשת מעדכנים אותי בהתפתחויות לאחר הפגישה ומספרים בשמחה שהטלפון סוף סוף התחיל לצלצל. אני מקבלת המון עדכונים על ראיונות שנקבעו וגם.. על הצעות שכר שהתקבלו!

או.קיי ועכשיו לשורה התחתונה: מה אחוזי ההצלחה למציאת עבודה אחרי הפגישה?
בדיקה שערכתי באפריל 2012 מצאה כי יותר מ 90% ממחפשי העבודה שהגיעו ליעוץ מצאו עבודה! חלקם מהר יותר- תוך מספר שבועות ואחרים (בד"כ הבכירים שבהם)- תוך מספר חודשים. כן, זה מדהים! ואני גאה בכך מאוד!

אז למה אתם מחכים? פגישה קצרה אחת יכולה לעשות הבדל ע-נ-ק! 

יש לכם עוד שאלות שעדיין לא עניתי להן?
שילחו לי במייל ואשמח לענות:
maya.bouhnik@gmail.com
רוצים לקבוע פגישה? 
054-7380310

בהצלחה!
מאיה בוכניק

ShareThis

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...